QNB Finansbank Kredi Başvurusu


Finansbank-kredi-basvurusu

Yılın büyük bir kısmında güncel kredi paketleri ile müşterilerine sınırsız hizmet sunan QNB Finansbank, ister kredi isterse kredi kartı anlamında başvurularda, müşterilerine kolaylıklar sunmaktadır. Kişilerin acil bir şekilde ihtiyaçları olduğunda banka şubeleri ile meşgul olmadan yapabilecekleri kredi başvurularında, kısa sürede sonuç da alınabilmektedir. Finansbank kredi başvurusu için bankanın sürekli olarak güncellediği kredi paketleri şu şekildedir.

 • Bireysel İhtiyaç Kredisi
 • Sıfır ve İkinci El Taşıt Kredisi
 • Konut Kredisi
 • KOBİ Destek Kredisi
 • Tüketici Kredisi
 • Borç Transfer Kredisi
 • Eğitim Kredisi
 • Evlilik Kredisi
 • Konut Kredisi

Oldukça çeşitli olan kredi türlerinde, kişilerden aranan kriterler ise, birçok bankadaki ile aynıdır. Genel itibari ile kişilerin taşıması gereken şartlara baktığımız zaman, 18 yaşının tamamlanmış olmasını, kredi notunun kredi alabilecekleri seviyelerde olması, banka sicillerinde ceza olmaması ve en önemli maddelerden birisi olan gelir durumudur. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin düzenli bir gelirlerinin olması, bu gelirlerini de çalıştıkları yerden alacakları gelir belgesi ile bankaya ibraz etmeleri şartı bulunmaktadır. Bu şartı tamamlayan kişiler, Finansbank kredi başvurusunda bulunabilirler.

 

Finansbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank’ın müşterileri için sunduğu kredi paketlerinde çok farklı başvuru kanalları bulunmaktadır. Bireyler kredi başvurusunda bulunmadan önce, şu başvuru kanallarını inceleyebilirler.

 • QNB Finansbank Şubeleri
 • QNB Finansbank Mobil Bankacılık Uygulaması
 • QNB Finansbank SMS İle Başvuru
 • Telefon Bankacılığı İle Başvuru
 • Şubesiz Bankacılık Mobil Uygulaması Başvurusu
 • Banka ATM noktalarından başvuru
 • Müşteri Hizmetleri

Finansbak Kredi Sayfası: www.qnbfinansbank.com/krediler/default.aspx 

Burada bahsettiğimiz yedi adet başvuru kanalından herhangi birisini seçtikten sonra, kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka, her başvuru kanalından aldığı lemi, 48 saat içerisinde çözüme kavuşturmakta ve de sizlere sonuç hakkında bilgilendirmeler içeren bir kısa mesaj göndermektedir.

www.youtube.com/watch?v=PcNktyMNO1g

Finansbank Bireysel İhtiyaç Kredisi

Finansbank’ın en fazla başvuru aldığı kredi paketlerinden birisi olan ihtiyaç kredileri, bin liradan başlayıp 50 bin liraya kadar olan ihtiyaçlar için banka müşterilerine sunulmaktadır. Bu kredi paketine başvuru yapacak kişilerin yukarıda bahsi geçen kanallardan birisini tercih etmesi yeterli olacaktır. Başvuru yapan kişiler bu kredi paketleri ile birlikte istedikleri alanda harcamalarını gerçekleştirebilirler. Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak kişiler için %1,35’ten başlayan faiz oranları ile 48 aya kadar uzatılan vade seçenekleri sunulmaktadır.

finansbank-kredi-hesaplama

Finansbank Sıfır ve İkinci El Taşıt Kredisi

Yeni bir araç almak isteyen kişiler için hazırlanan taşıt kredisinde, Finansbank hem ikinci el hem de sıfır model araçlar için kullanıcılarına finansman sağlamaktadır. Bankanın sunduğu bu kredi paketlerinden ilk olarak ikinci el araç kredisini inceleyecek olursak, bireylerin kredi başvurusunda bulunmadan önce, bankanın kredi desteği sağladığı ikinci el araçların listesini incelemesi gerekmektedir. Çünkü, ikinci el araçlarda belirli kriterler bulunmaktadır. Aracın bankanın istediği marka ve en fazla da 9 yaşında olması zorunluluğu, bu kriterlerden sadece ikisidir.

Sıfır araç almak isteyen kişilere ise daha esnek avantajlar sunulmaktadır. Örnek verecek olursak; kişilerin alacakları sıfır araçlar için bankaya kredi başvurusu yaparken, araç satıcısı ile anlaşılan fiyatın yer aldığı belge ve kimlik ile birlikte banka şubesine başvurmak gerekmektedir. Ayrıca, sıfır model taşıt kredisinde kişilerin düzenli bir gelirinin de olması gerekmektedir. Taşıt kredisi sırasında kişilere vade süresi sonlanana kadar hayat sigortası yaptırma zorunluluğu da bulunmaktadır. Söz konusu sigorta yapılırken kişilerin yaşlarına göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır.

Finansbank Borç Transferi Kredisi

Son birkaç yıl içerisinde sıkça adı duyulmaya başlayan borç transfer kredisi, kişilerin bankaya olan kredi veya kredi kartı borçlarının tamamının tek bir kredi ile kapatılmasını amaçlamaktadır. Bu tarz bir kredi paketinin ortaya çıkmasındaki temel neden ise, banka müşterilerinin birçok farklı bankadan hizmet alıyor olmasıdır. Her birinin farklı tarihte ödemesi olduğundan dolayı, borçların kimi zaman ihmal edildiği durumların ortadan kaldırılması ve kişilerin tek bir bankaya ödeme yapabilmeleri için bu kredi paketi sunulmaktadır.

Finansbank kredi başvurusu işlemlerinde, borç transfer kredisinden faydalanacak kişiler, doğrudan banka şubelerine gitmelidirler. Bankaların ortak bir şekilde kullandıkları sistemden kişilerin diğer bankalara olan resmi borçlarının kaydı çıkarılacak ve toplam tutar için banka yeni bir kredi başvurusunda bulunacaktır. Diğer bankalara olan borçlar tek seferde kapatılacağından dolayı, faiz konusunda bazı indirimler de elde edilmiş olacaktır. Bu sayede kişiler daha düşük rakamlar ödeyerek kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmış olacaktır.

Borç transfer kredisinde, yalnızca bankalara olan borçlar hesaplanacaktır. Kişilerin elden aldıkları ya da senet karşılığı hizmet aldıkları işlemlerde hiçbir şekilde kredi desteği sağlanmayacaktır. Kredi başvurusu onaylanan kişilerin borçları da banka tarafından otomatik olarak kapatılacaktır. Kısacası kişilere hiçbir şekilde nakit bedel teslim edilmeyecek, yalnızca onların borçlarının ödenmesi sağlanacaktır.

Finansbank Eğitim Kredisi

Üniversite eğitimi alan ya da yurt dışında gerçekleştirilecek Erasmus programı veya yüksek lisans kayıtları için Finansbank tarafından finansman desteği sağlanmaktadır. Bu kredi paketinde, öğrenciler tarafından gelir belgesi sunulamıyorsa, bireylerin aile fertlerinden birisini yanlarına alarak QNB Finansbank şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Anne, baba ya da kardeşten birisinin gelir belgesine göre yapılacak kredi başvurusunda, borcun birinci sorumlusu eğitim alacak kişi olacaktır. Ayrıca bu kredi paketinde %1,25 gibi düşük bir faiz oranı sunulmaktadır. Kredi başvurusu onaylanan kişiler borçlarını da üç ay sonra ödemeye başlayacaktır. Bu kredi paketindeki vade süresi ise 36 ay ile 48 aya kadar uzatılmaktadır.

Bu İçerik de İlginizi Çekecektir:  ING Bank Kredi Başvurusu

Finansbank Şubelerinden Kredi Başvurusu

QNB Finansbank tarafından hazırlanan kredi paketlerinden sizin için uygun olanına başvurmak için ilk yöneleceğiniz başvuru kanalı banka şubeleridir. Banka şubesine giderek kredi başvurusu yapacak olan bireylerin kimliklerini, gelir belgelerini ve isimlerine kayıtlı olan bir faturayı yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Finansbank kredi başvurusu için banka şubelerine gidildiği zaman, ilk olarak TC kimlik numarası üzerinden kredi notu sorgulaması yapılacaktır. Burada kişilerin kredi notlarındaki alt sınırın 1300 seviyelerinde olması oldukça önemlidir. Bu seviyenin altında bir kredi notuna sahipseniz, banka kredi başvurunuza olumsuz yanıt verebilir ya da teminat gösterebileceğiniz bir gayrimenkulü ipotek etmeyi talep edebilir. Ayrıca, kefil talebinde de bulunulabilmektedir.

Banka şubelerinden yapılan kredi başvurusunda ikinci adımda başvuru formunun doldurulması gelmektedir. Bu formu kendi el yazınız ile doldurduktan sonra imzalamalı ve banka görevlisine teslim etmeniz gerekmektedir. Başvurunuz formu doldurmanız ile birlikte resmi olarak işleme alınacak ve sizlere de 24 saat içerisinde sonuç hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

finansbank-kobi-kredisi

Finansbank SMS İle Kredi Başvurusu

Finansbank tarafından hazırlanan ihtiyaç kredilerinden birisine başvurmak için, cep telefonunuzdan tek bir kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Finansbank, sms yolu ile kredi başvurusu yapmak isteyen kullanıcıları için 5030 sms başvuru hattını oluşturmuştur. Kişilerin Finansbank kredi başvurusu için atacakları sms’te, ilk olarak TC kimlik numarası yazılmalıdır. Bunun ardından TC kimlik numaranızı 5030’a göndermelisiniz. Banka, TC kimlik numaranız üzerinden kısa bir sorgulama yapacak ve size geri dönüş sağlayacaktır.

Eğer bankanın yaptığı incelemelerde kredi almanızı engelleyecek herhangi bir durum söz konusu değilse, bankadan sizlere 50 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi alabileceğinize dair bir kısa mesaj gönderilecektir. Bu kısa mesajı aldıktan sonra banka şubelerine giderek kredi başvurunuzu tamamlayacak formları doldurabilir, bankanın talep ettiği belgeleri sunabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

Finansbank-kredi-basvurusu

Finansbank Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Finansbank kredi başvurusu için olumlu yanıt alan bireylerin banka şubelerine teslim etmeleri gereken belgeler şu şekildedir.

 • Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için kişilerin nüfus cüzdanları.
 • Adres bilgilerinin kayıt altına alınabilmesi için ikametgah belgesi.
 • Eğer ikametgah belgesi alabilmek için yeteri kadar vaktiniz yoksa, adınıza kayıtlı olan ve son üç aya ait olan bir faturayı bankaya getirebilirsiniz.
 • Konut kredisi başvurusu yapan kişiler, banka şubelerine başvuru yaparken, eksper raporu gerekmektedir. Bunun için kendiniz bir ekspertiz ile anlaşabilir ya da bankaya başvuru işlemlerinde, bankanın anlaşmış olduğu ekspertiz firmasının rapor oluşturmasını talep edebilirsiniz.
 • Sıfır ve ikinci eş taşıt kredisi için başvuru yapan bireyler, anlaştıkları aracın fiyatını gösteren ve alıcının düzenleyeceği resmi belgeyi banka şubesine teslim etmelidir.

Bu belgeler ve şartları tamamlayan kişilerin banka şubelerindeki işlemleri hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Kimlerin Kredi Başvurusu Onaylanır

Finansbank kredi başvurusu yapmak son derece kolay olsa da, her başvurunun olumlu bir şekilde sonuçlanmayacağının bilinmesi gerekmektedir. Eğer bankaya yaptığınız başvurunun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağını merak ediyorsanız, aşağıda belirteceğimiz maddeleri dikkate almanız yeterlidir.

 • Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için bankanın sizde arayacağı temel kriter, banka kredi notunuzdur. Eğer kredi notunuz hakkında net bir bilgiye sahip değilseniz Findeks’in internet sitesine giriş yaptıktan sonra sorgulama işlemini başlatabilirsiniz. Sorgulama sonucu 1300 ve üzerinde bir rakam olarak yansırsa, yüksek bir ihtimal ile kredi başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

 

 • Kredi notunun ardından incelenen temel kriter banka sicilinizdir. Banka sicil kaydında tüm bankalar ile yaptığınız işlemler incelenecek ve bir sonuca varılacaktır. Eğer ödemelerinizi aksatmıyor ve bankaların kara listesinde yer almıyorsanız, banka diğer şartları taşıyıp taşımadığınıza bakacaktır.

 

 • Bankanın yukarıdaki iki özelliğin ardından sizden talep edeceği özellik gelir durumunuzdur. Size vereceği krediyi ödeyebileceğiniz bir geliriniz olup olmadığını anlamak isteyecek olan banka, sizden çalıştığınız yerden bir maaş bordrosu almanızı isteyecektir. Bu belgeyi aldıktan sonra banka sunmalısınız. Eğer gelir belgesi sunamayacak durumdaysanız, ne yazık ki diğer şartlara bakılmadan kredi başvurunuz reddedilecektir.

 

 • Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için, bankaya yaptığınız başvuru ile gelir durumunuzun uyuşması gerekmektedir. Yani, düşük bir gelir ile bankanın yüksek tutarlı kredilerinden faydalanamazsınız.

 

 • Mevcut geliriniz ile ödediğiniz farklı bir kredi varsa, bu da banka tarafından önem verilen bir durumdur. Eğer gelirinizin yarısına yakın bir kredi ödemeniz varsa, banka size yüksek ihtimal ile daha düşük bir kredi başvurusu önerecek ya da doğrudan başvurunuzu reddedecektir.

qnb-finansbank-kredi-basvurusu

Burada bahsettiğimiz beş madde, Finansbank müşterilerinin kredi başvurularında en çok dikkat edilen durumlardandır. Burada kredi başvurusu yapacak olan kişilerin banka şubelerine gitmeden önce, bankanın istediği belgeleri sunup sunamayacağını, buna ek olarak da yukarıda bahsedilen maddeleri taşıyıp taşımadıklarına bakmalıdırlar. Çünkü, bankaya yapılan kredi başvurusunun reddedilmesi, reddedilme gerekçesi ve bunun gibi tüm detaylar kredi sicilinize yansıyacaktır. Bu da ilerleyen dönemlerde yeni bir kredi başvurusu yaptığınız zaman sizlerin karşısına çıkacaktır. Ayrıca, Findeks üzerinden kişilerin yapmış olduğu kredi notu sorgulamalarında, reddedilen bir kredi başvurusu olduğunda Findeks notunun küçük oranlarda düştüğü de görülmüştür.

Hem olumsuz bir durum ile karşılaşmamak hem de bankalardaki sicilinizin her zaman için temiz olmasını sağlamak için, burada sizler için hazırladığımız metni dikkate almanızda fayda vardır.

 


What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
0
Bilgilendirici
Beğendim
1
Beğendim
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format