Ülkemizin en taze bankalarından birisi olan Fibabanka, faaliyetlerine 2010 yılından itibaren başlamıştır. Birçok yeni bankanın izlemiş olduğu stratejileri takip eden Fibabanka, şubelerini İstanbul başta olmak üzere diğer büyük şehirlerde kurmaya başlamıştır. Şuan Fibabanka’ya ait olan şube sayısı 70’e ulaşmış ve toplamda da 20 il merkezinde hizmet vermektedirler. Fibabanka’nın sunduğu hizmetlere ve kısa sürede bu kadar büyümesinin nedenlerine bakacak olursak karşımıza ilk olarak dönemsel olarak hazırladıkları kredi paketleri çıkacaktır. Kış mevsiminde ortaya çıkacak ihtiyaçlar ya da yaz tatili için kişilerin talep edecekleri finansmanları konu alarak geliştirdikleri kredi paketleri, binlerce vatandaşa ulaşmış durumdadır. Fibabanka kredi başvurusu yapanlara baktığımız zaman, kişilerin genellikle banka şubelerine başvurduklarını görmekteyiz. Çünkü; şubelerden yapılacak Fibabanka kredi başvurusu işlemleri için çok daha detaylı bilgilendirme verilmektedir. Aynı zamanda yeni ve adını çok fazla duyuramamış bir banka olduğundan dolayı, kişiler önce banka şubesinde görüşme yapmayı istemektedir.

Fibabanka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka kredi başvurusu için araştırma yapan kişilerin de göreceği üzere, bankanın diğer köklü banka kuruluşlarında olduğu gibi çok sayıda başvuru kanalı bulunmamaktadır. Eğer kredi ihtiyaçlarınız için Fibabanka’yı tercih edecekseniz, aşağıda belirteceğimiz başvuru kanallarını tercih etmeniz gerekecektir.

 • Fibabanka resmi internet sitesi.
 • Fibabanka mobil bankacılık uygulaması.
 • Fibabanka şubeleri

Fibabank Kredi Başvurusu için: https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/bireysel-krediler.aspx

Burada söz ettiğimiz üç başvuru kanalından da kesintisiz ve hızlı bir şekilde kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer banka müşterisiyseniz, ilk olarak Fibabanka mobil bankacılık uygulamasını denemeniz yeterli olacaktır. Bu yol ile yapacağınız başvurularda, TC kimlik numaranız ve bankada kayıtlı olan gelir durumunuz hakkında bir değerlendirme yapılacak, kredi siciliniz ve kredi notunuz ile ilgili herhangi bir sorun bankanın karşısına çıkmazsa da, kredi başvurunuz onaylanacaktır.

Fibabanka’nın hazırlamış olduğu kredi paketlerine başvuru yapacak olan kişiler, yukarıda bahsedilen yollardan Fibabanka resmi internet sitesi ve mobil bankacılık uygulamasını seçecekse, bilmesi gereken çok önemli bir durum vardır. Banka için yapılacak kredi başvurularında bu yöntemleri seçenler, yalnızca ön başvuruda bulunmuş olacaktır. Bu da demek oluyor ki, sözünü ettiğimiz başvuru kanallarını tercih ettiğiniz zaman eğer kredi başvurunuz onaylanırsa, gelir belgeniz ve kredi kullanım sözleşmesini imzalamanız için banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekecektir. Aksi taktirde kredi kullanmanıza imkan yoktur.

Fibabanka Kredi Paketleri Nelerdir?

Fibabanka kredi başvurusu yapacak olan kişiler için, birçok kredi paketi bulunmaktadır. Bundan dolayı, ihtiyacınızın türü ve bu ihtiyacınızı karşılayacak olan miktar ne olursa olsun, Fibabanka tarafından hazırlanan kredi paketleri ile çözüm bulmaktadır. Genel itibari ile Fibabanka’nın hazırlamış olduğu bireysel kredi paketlerine bakacak olursak, şunları görebiliriz.

 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kişisel Finansman Kredisi

Bireysel kullanıcılar için hazırlanan dört kredi paketinde de her zaman için uygun faiz oranları ve vade sürelerini de bulabileceksiniz. İlk olarak ihtiyaç kredisi paketlerine bakacak olursak; 50 bin liraya kadar olan tüm harcamaların karşılanması adına finansman sağlandığını söyleyebiliriz. Konut kredisi paketlerine bakacak olursak; kişilerin hayalini kurdukları ev için 120 aya varan kredi sağlandığını görebiliriz.

Son dönemlerde ÖTV ve KDV indirimleri ile birlikte çok uygun fiyatlar ile alınabilen araçlar için de, Finansbank tarafından kredi desteği sağlandığı görülmektedir. Banka tarafından hazırlanan taşıt kredisi paketinde, hem sıfır km olarak alınacak tüm araçlar hem de banka tarafından müsade edilen marka ve modellerdeki ikinci araçlar için kredi desteği sağlandığını görebilmekteyiz. Fibabanka kredi başvurusu yapacak bireysel kullanıcılara hazırlanan son kredi paketi ise, kişisel finansman kredisidir. Bu kredi paketi ile birlikte, sağlık, eğitim, yat, tatil, arsa ya da bunun gibi tüm bireysel ihtiyaçlarınız için kredi desteği sağlanmaktadır.

Fibabanka KOBİ Kredileri Nelerdir?

Fibabanka kredi başvurusu yapacak olan bireysel müşteriler için yukarıda olduğu gibi farklı alanlarda kullanılacak kredi paketleri hazırlanmaktadır. Fakat bankanın hazırladığı kredi paketlerine baktığımız zaman, KOBİlere ayrı bir önem verildiğini görmekteyiz. Kredi sicil affından faydalanan ya da mevcut kredi sicili ile Fibabanka kredi başvurusu yapacak olan KOBİler için şu şekilde kredi paketleri geliştirilmiş durumdadır.

 • Rotatif Krediler
 • Spot ve Kapama Opsiyonlu Sot Krediler
 • Taksitli Ticari Taşıt Kredileri
 • Taksitli Ticari Krediler
 • İşletme Kredileri
 • Döviz Endeksli Kredi Paketleri
 • İşyeri Kredileri
 • Kredili Ticari Mevduat Paketleri
 • Fibabanka POS Temlik Kredisi
 • İskonto/İştira Kredi Paketleri
 • Eximbank Kredileri

Fibabanka kredi başvurusu yapacak olan KOBİlere görüleceği üzere çok farklı kredi paketleri sunulmaktadır. Kişilerin bu kredi paketlerine başvuru yaptıkları zaman elde edecekleri avantajları da şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Yapılacak olan tüm kredi başvurularında en kısa sürede yanıt verilmektedir. Bankanın politikaları gereği yapılacak olan tüm başvuru işlemlerinde en uzun yanıt süresi 48 saattir.
 • Bankanın üye işyerlerine yöneli yaptığı çalışmaların oranına bağlı olarak, kredi başvurusu yapan ve düzenli ödemeler ile ön plana çıkan KOBİler, bankalardan istedikleri an kullanabilecekleri nakit kredi limitine sahip olurlar.
 • Onaylanan kredi paketleri için 48 saat içerisinde yanıt alınırken, bankanın size sunacağı kredi tahsisi de onay gününün hemen ardından olacaktır.
 • Ek teminatlar banka tarafından talep edilmemektedir.
 • Ön ödeme yapılması ya da vade süresi dolmadan önce KOBİler tarafından yapılacak tüm kredi ödemelerinde, onlar için uygun fırsatlı faiz indirimleri sunulmaktadır.

 
Kategori: