Finansbank Kredi Kartı Başvurusu – Güncel Kart ve Kampanyalar


qnb-finansbank-kredi-karti-basvurusu

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu yapmadan önce bu yazımızı baştan sona mutlaka okuyun. Ülkemiz bankacılık sektörünün en tanınmış kurumlarından birisi olan Finansbank, 2016 yılında QNB ile birleşti ve şuan QNB Finansbank olarak hizmetlerine devam etti. Eski dönemlerindeki hizmetlerine kaldığı yerden devam eden banka, daha kaliteli ve hızlı şekilde hizmet sunabilmek için de her geçen gün kendisini yenilemektedir.

Şuan bankanın sunduğu hizmetler neticesinde, çok kısa bir sürede kredi ya da kredi kartı başvurusu yapılabilmekte, onaylanan başvurular sonucunda da hizmetlerden kısa bir sürede faydalanılabilmektedir. Finansbank kredi kartı başvurusu alanında da tamamen dijital ortamdan hizmet vermektedir.

Kredi kartı kullanmak için Finansbank’ı seçen kişilerin yalnızca bankanın resmi internet sitesine giriş yapmaları ya da banka müşterisi olanlar için internet bankacılığı veya mobil bankacılık ortamına giriş yapmaları yeterli olmaktadır. Bu ortamdan kısa bir sürede TC kimlik numaraları ile başvurularını yapabilmektedirler.

Günümüzde ödeme aracı olarak kullanılan kredi kartları, 18 yaşını tamamlayan ve düzenli bir te çalışan her birey tarafından kullanılmaktadır. Bundan dolayı da her bireyin gelir durumuna ve aradığı özelliklere göre kredi kartı sunulabilmektedir. Finansbank tarafından şuan başvuruları kabul edilen kredi kartlarının listesi ise şu şekildedir.

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu
Finansbank Kredi Kartları

Finansbank Kredi Kartları

Finansbank tarafından sunulan kredi kartları arasında en bilineni ve tercih edileni Card Finans’tır. Fakat, Card Finans’a ek olarak kişilerin meslekleri ya da harcama yaptıkları alanlara göre birçok farklı isimde kredi kartı sunulmaktadır. Bu kartların isimleri ise şu şekildedir.

 • Card Finans Kredi Kartı
 • Card Finans Extra
 • Card Finans Emekli
 • Card Finans GO
 • Card Finans Markalı Kredi Kartları
 • Fix Card
 • Club Finans Xclusive
 • Club Finans Doctors
 • Card Finans Hemşire Kart

www.qnbfinansbank.com/kartlar/ adresinden tüm QNB Finansbank Kredi Kartları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Burada buluann kredi kartları için birçok başvuru analı da oluşturulmuştur. Finansbank kredi kartı için seçilecek olan başvuru kanalları ne olursa olsun, banka tarafından talep edilen gelir belgelerin muhakkak banka şubesine teslim edilme zorunluluğu bulunmaktadır. Onaylanan kredi kartı, gelir belgesinin banka şubelerine teslim edilene kadar ki sürede, bekleme sürecinde olacak ve hiçbir şekilde kullanıcılara teslim edilmeyecektir.

 

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

 • Finansbank Telefon İle Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank’ın sunduğu kredi kartlarına başvuru yapılacak ilk kanal telefon iledir. Hiçbir zahmete girmeden kredi kartı başvurusunu yapmak isteyen bireyler, cep telefonlarından ya da sabit hatlar üzerinden 0850 222 0 900 numarasını arayarak başvurularını tamamlayabilirler.

Müşteri hizmetleri ile yapılacak görüşme ile birlikte hangi kredi kartı için başvurduğunuz sorulacak, ardından da gerekli formların doldurulması için sizlere bazı sorular sorulacaktır. Finansbank kredi kartı başvurusu için telefon yolunu seçenler, sonuçlarını 24 saat içerisinde cep telefonlarından öğrenebilecekler. Banka tarafından gönderilen kısa mesajda, olumlu sonuçlanan bir başvurudan söz ediliyorsa, en kısa sürede banka şubesine giderek gelir belgenizi teslim etmeniz, ardından da kredi kartı sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Bu işlemleri tamamlayan kişilerin kredi kartları en geç 15 iş gününde banka sisteminde kayıtlı olan adreslerine ya da bağlı bulundukları banka şubesine teslim edilmektedir.

 

 • Finansbank SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

Dijital bankacılık alanına ciddi yatırım yapan Finansbank, kredi kartı başvurularını tek bir sms ile kabul etmektedir. Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir. Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne gelin ve sırası ile şu işlemleri yapın.

 • TC Kimlik Numaranızı yazın.
 • Ardından bir boşluk bırakın ve başvuru yapmak istediğiniz kredi kartının özelliğini yazın.
 • Örnek bir başvuru yapacak olursak; ‘’12345678901 GO’’ mesajını 2773’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Bu adımları izleyerek yapacağınız başvurular aynı gün içerisinde sonuçlanacak ve aynı şekilde sms olarak sizlere bildirilecektir.

 

 • Finansbank İnternet Sitesinden Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank’ın internet sitesine ya da Card Finans Kredi Kartı için oluşturulan internet sitesine giriş yaparak başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu kanallar aracılığı ile yapacağınız kredi kartı başvurularında, banka sizden yalnızca TC kimlik numaranız ve size ulaşabilecekleri cep telefonu numaranızı talep etmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra, kredi kartı başvurunuz anında işleme alınacaktır.

 

 • Finansbank Mobil Bankacılık Kredi Kartı Başvurusu

Dijital bankacılık hizmeti olan Finansbank Mobil Bankacılık üzerinden kredi kartı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulaması yalnızca banka müşterilerinin kullanımına sunulduğundan dolayı bu kanal yalnızca banka müşteirleri tarafından kullanılacaktır.

Mevcut bir kredi kartınız varsa, Finansbank mobil bankacılık üzerinden limit arttırımı yapabilir ya da ek kart, sanal kart gibi başvurularınızı da yapabilirsiniz.

 

 • Finansbank ATM Noktalarından Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Binlerce kredi kartı kullanıcısının kredi kartı başvurusu yaparken tercih ettiği yöntem banka şubeleridir. Banka şubelerine gidilerek yapılacal başvurularda istenilen belgeler sunulduğu taktirde hem kısa sürede kart başvuru sonucu öğrenilmekte hem de işlemler daha hızlı bir şekilde halledilmektedir. Banka şubelerinden yapacağınız Finansbank kredi kartı başvurusu işlemlerinde kimliğinizin yanı sıra ikametgah belgenizi ya da adınıza kayıtlı bir faturayı, bir de gelir belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ardından banka görevlisi yardımı ile kredi kartı başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Finansbank’a internet ortamından ya da banka şubelerinden yapmış olduğunuz kredi kartı başvurunuzun sonucunu, çok kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken QNB Finansbank ya da Card Finans internet sitesine giriş yapmaktır. Ardından Kredi Kartları menüsünü takip ederek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Bu İçerik de İlginizi Çekecektir:  Turkish Bank Kredi Başvurusu

Kredi kartı başvurusu öğrenme işlemlerinde sistem sizden otomatik olarak TC kimlik numaranızı talep edecektir. Sisteme TC kimlik numaranızı girdikten sonra, Sorgula butonuna tıklayın. Çıkan sonuçta, kredi kartınızın onaylanıp onaylanmadığını, inceleme sürecinde olduğunu ya da kuryeye teslim edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı başvurusu işlemleri sırasında birçok banka müşterisi tarafından onay durumu öğrenilmeye çalışılsa da, başvuru sonucu genel merkez tarafından karara bağlanmaktadır. Bundan dolayı 48 saat kadar bekleyerek sonucunuzu net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Finansbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

finansbank-kredi-karti-limiti-nasil-belirlenir

Finansbank kredi kartı başvurusu için hangi kanalı tercih ederseniz edin sizlerden kullanmak istediğiniz kredi kartının limiti hakkında bilgi alınmak istenecektir. Bu bilgiyi doldururken gerçekten ihtiyacınız olan ve ödeyebileceğiniz bir miktar belirlemelisiniz. Birçok banka müşterisi gelir durumunu göz önünde bulundurmadan başvuruda bulunduğu için, kredi kartı başvuruları reddedilmekte ya da taleplerinin çok daha altında bir limit ile kendilerine sunulmaktadır.

Başvuru işlemleri sırasında belirlenen limit kredi kartınıza tanımlanmış ise, bu sürekli olarak kullanabileceğiniz limit anlamına gelmemelidir. İlerleyen dönemlerde harcamalarınızın artmasına bağlı olarak kredi kartı limitinizi daha üst seviyelere çıkarabilir ya da tasarruf edebilmek amacı ile kredi kartı limitinizi daha alt seviyelere düşürebilirsiniz. Banka bu konuda kullanıcılarına herhangi bir problem ya da yasak çıkarmamaktadır.

Kredi kartı limitinde değişiklik yapmak isteyen kişilerin banka şubelerine başvurmaları, telefon bankacılığı ya da internet şubesi üzerinden işlem yapmaları yeterli olacaktır. Limit artış işlemleri mesai saatleri içerisinde hemen sonuçlandırılmaktadır. Bundan dolayı gün içerisinde internet ortamından kart incelemesinde bulunarak kredi kartı limitinizin durumu hakkında detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

 

Finansbank Kredi Kartlarının Hesap Kesim Tarihleri

Hesap-Kesim-Tarihi-Finansbank

Finansbank kredi kartı başvurusu işlemleri yapılırken, kişilerin gelir durumları ve gelirlerinin ele geçen zamanına bağlı olarak bir hesap kesim tarihi belirlenmektedir. Eğer bu esnada kişilerin istedikleri bir tarih bulunuyorsa banka görevlilerine bu tarihi belirtmeleri yeterli olacaktır. Ardından başvuru işlemlerinde bu tarih belirlenir ve onaylanan kredi kartınızda da aynı şekilde sizin istediğiniz tarihlerde kredi kartınızın hesap kesimi gerçekleştirilir.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinde ortaya çıkan bilançosunu isterseniz e-mail adresinize gönderilecek ekstre ile isterseniz de ev ya da iş adresinize gönderilecek posta ile  öğrenebilirsiniz. Ayrıca, takip ettiğiniz hesap kesim tarihinizin vakti yaklaştığında, QNB Finansbank ATM noktalarına gelerek, kartınızın üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. ATM noktalarından sorgulama sonrası çıktı da alabilirsiniz.

 

Finansbank Kredi Kartına Kimler Başvuru Yapabilir?

Kredi kartı kullanımı için bankaların belirlediği özel şartlardan çok, ülkemizde bulunan hukuki şartların takip edilmesi gerekmektedir. Hukuki anlamda kredi kartı kullanabilmesi muhtemelen olan kişilerde ilk olarak yaş kriteri devreye girecektir. Yaş kriteri olarak 18 yaşını doldurmuş kişilerin kredi kartı başvuruları değerlendirme sürecine alınacak ve kabul edilecektir. Fakat, her 18 yaşını dolduran birey burada başvurusuna olumlu yanıt alamayacaktır. Yaş kriterinin ardından bireylerin gelirleri devreye girer. Eğer düzenli bir işte çalışıyorsa, sigortalı bir eleman ise ve gelirini de maaş bordrosu ile bankaya teslim edebiliyorsa, bireylerin başvurusu onaylanacaktır.

Banka bu şartlara ek olarak Finansbank kredi kartı başvurusu yapacak olan müşterilerinden ek belgeler de isteyebilir. Örneğin; herhangi bir işletmeye bağlı değil de kendi işletmesinin sahibi olan kişilerde sicil kaydı ya da vergi levhasının örneği talep edilebilmektedir. Adres bilgilerinin doğru bir şekilde teyit edilebilmesi için ikametgah belgesi ya da kişilerin adına kayıtlı bir faturanın banka tarafından da talep edilebileceği bilinmelidir.

Finansbank Kredi Kartı İle İnternetten Alışveriş Yapmak

Bilindiği üzere kredi kartlarının en sık kullanıldığı yerler internet siteleridir. E-ticaret konsepti ile kurulmuş olan internet adreslerinden geçtiğimiz dönemlerde güvenlik tedbirlerinin az oluşundan dolayı taleplerin çok az olduğunu söyleyebiliriz. Fakat, Finansbank kredi kartlarında internetten sorunsuz bir şekilde alışveriş yapılabilmesi için sanal kart özelliği eklenmiş durumdadır. Sanal kart, ek bir limiti olmayan yalnızca sizin kredi kartı limitinize göre belirenen bir kullanım kotasıdır.

Sanal kart kullanımı; internet üzerinden yapılacak alışverişlerin miktarına göre belirlenmektedir. Örnek verecek olursak, internet ortamından yapacağınız 500 lira değerinde bir alışveriş için sanal kartınızı kullanabilirsiniz. Mevcut kredi kartı limitinizden düşülecek şekilde sanal kartınıza 500 lira aktarım yapabilirsiniz. Aktarılan bu tutar, kredi kartı toplam limitinize yansıtılacaktır.

Sanal kartın burada sizlere sağlayacağı avantaj, kredi kartınızdan izniniz dışında alışveriş yapılmasını engellemektir. Çünkü, geçmiş dönemlerde yapılan kredi kartı dolandırıcılıklarına bakıldığı zaman, kişilerin özel bilgilerinin kayıt altına alındığı, bu bilgiler ile de limitin kullanıldığı görülmektedir. Sanal kart kullanılarak yapılacak internet alışverişlerinde bu tarz bir sorun ile karşılaşılması imkansızdır. Çünkü, sanal kartınız ile işlem yaparken, internet sitelerine girmiş olduğunuz kredi kartı numarası, son kullanım tarihi ve güvenlik kodu olarak adlandırılan CVC kodu, tamamen bağımsız oluşturulmaktadır. Yani, mevcut kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde satıcıya iletilmemektedir.

Finansbank kredi kartı başvurusu işlemlerinde herhangi bir ek talimat verilmeden bu özellikten faydalanılabilmektedir. Eğer kredi kartı ile internetten alışveirş yaparken problem yaşayan kişiler var ise, bunların QNB Finansbank müşteri hizmetlerini araması ve kredi kartlarını internet alışverişlerine açtırmaları yeterli olacaktır.


, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

What's Your Reaction?

Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
0
Bilgilendirici
Beğendim
0
Beğendim
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format