Yıllardır milyonlarca kullanıcıya hizmet sunmuş olan Axess kredi kartlarını piyasaya süren ve güncel kampanyalarını da yıl boyu yenileyen Akbank, 2017 yılında da Axess ve Akbank dünyasının ayrıcalıklarını sunmaya devam etmektedir. Akbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kullanıcıların daha ilk andan itibaren faydalanacağı bu avantajlar, öncelikli olarak başvuru işlemlerinde karşımıza çıkacaktır. Akbank tarafından geliştirilen Axess ve diğer kredi kartlarında, şubeye gitme zorunluluğu tamamen ortadan kaldırılmıştır. Akbank’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra başvurunuzu tamamlayabileceğiniz kredi kartı başvurusunda, birkaç dakika içerisinde Akbank kredi kartı başvurusu sonucunuz da cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla gönderilecektir. Birkaç dakikanızı ayırarak yapacağınız bu başvuru işlemleri sonrasında ise, kredi kartınız doğrudan sisteme kaydetmiş olduğunuz adresinize gönderilecektir.

Akbank’ın şubeye gitmeden size sunduğu bu kredi kartının sağladığı avantajlar ise, sadece puan konusunda olmayacaktır. Üye işyerleirnden yapılacak olan her alışveriş için bankanın size sunacağı puanlar, yalnızca bir başlangıç niteliğinde olacaktır. Kredi kartını kullanmaya başladıktan sonra, yaptığınız alışverişlerden mil puanlar kazanabilecek ve bu puanlar ile de hem yurtiçi hem de yurtdışı uçak biletlerinizi bedavaya getirebileceksiniz. Kampanyalar dahilinde yüz binlerce Akbank üye işyerinden ekstra taksitler ile alışverişlerinizi yapabilecek ve burada faydalandığınız taksit tutarları da bir hayli fazla olacak. Ayrıca, taksitli almış olduğunuz bir eşya için, her ay taksitler biraz fazla gelmişse, bankanın size sunduğu internet bankacılığı hizmeti ile bu taksitlerinizi biraz daha fazlalaştırabilir ve daha uzun vadeler ile ödeme sağlayabilirsiniz.

Akbank internet sitesi üzerinden başvuru yaptığınız Axess özellikli kredi kartı, yalnızca harcamalarınızda değil, nakit ihtiyaçlarınızda da yanınızda olmaya devam ediyor. Çünkü, paranızın bittiği ya da daha fazla nakite ihtiyacınız olduğu durumlarda, Akbank ATM noktalarına giderek kredi kartınız vasıtası ile nakit avans çekebilirsiniz. Hem Akbank ATM noktalarından hem de diğer banka ATM noktalarından bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bankanın size sunduğu nakit avans ayrıcalığında, üst limit olarak, o an kredi kartınızın kullanılabilir limiti dikkate alınacaktır. Eğer kredi kartınızda 2 bin liralık kredi kartı kullanım limiti bulunuyorsa, banka ATM noktasından 2 bin liraya kadar nakit avans çekebilirsiniz.

Çekmiş olduğunız nakit avansın miktarı, 200 Türk Lirası’nın üzerindeyse, ödemede kolaylık sağlamak amaıcyla 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu sayede, acil ihtiyaçlarınız için nakit sorununu ortadan kaldırırken, ödeme konusunda da kendinizi zora sokmamış olacaksınız.

[the_ad id=”4747″]

Akbank Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Akbank kredi kartı başvurusu tamamlandıktan sonra artık sizler de Akbank ve Axess kredi kartının avantajlarını kullanmaya başlayacaksınız. Çok kısa bir sürede adresinize yollanacak olan kredi kartınız için, kartınızın nerede olduğunu ve hangi kurye aracılığı ile size gönderildiği bilgilerini, Akbank müşteri hizmetleri üzerinden öğrenebilirsiniz. Anlık hizmet verecek olan müşteri hizmetleri, aynı zamanda kurye takip bilgilerini de sizinle paylaşacaktır. Bu sayede kredi kartınızı an ve an internet üzerinden takip edebileceksiniz.

Axess kredi kartına kolay bir şekilde başvurduktan sonra teslim aldığınızda, özetle şu avantajları da elde etmiş olacaksınız.

 • Gündelik yaşamda zaman zaman nakite sıkışabilirsiniz. Bu durumlarda Axess kredi kartınızı kullanarak nakit ihtiyacınız için hızlı para çekebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken size en yakın noktada bulunan Akbank ATM noktasına gitmektir. Banka ATM noktasından Hızlı Para kategorisini takip etmeniz halinde 9 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanarak taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
 • Geçim sıkıntısının zaman zaman kapımızı çaldığı anlarda da Axess kredi kartı yanımızda oluyor. Bankanın geliştirmiş olduğu kredi kartında, masraflarınızın türü ne olursa olsun, internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile havale ve eft işlemi yapmanız mümkündür. Ayrıca, her ay düzenli olarak yaptığınız ödemeler varsa, bunlar için de kredi kartınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Axess kredi kartınızı kullanarak kiranız, apartman aidatınız, çocuklarınızın okul taksiti, kredi borcunuz ya da bunun gibi tüm masraflarınız için ödeme yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı kullanıcıları için Akbank’ın sunduğu bir diğer hizmet te SMS para yöntemidir. Axess kredi kartı kullanıcıları, tek bir kısa mesaj gönderereki, 500 TL’lik ek limit ya da nakit para kullanabilmektedirler.
 • Kredi kartınız ile yaptığınız tüm alışverişlerde, harcamanızı şimdi yapıp ödemelerinizi daha sonraya erteleyebilirsiniz.
 • Aldığınız tüm eşyaların ödemelerini, internet bankacılığı ve Akbank mobil uygulamasoına giriş yaparak fazladan taksitlendirebilirsiniz.
 • Eğer borçlarınızın miktarı bir anda kontrolsüz bir şekilde artmışsa, ödemede problem yaşamamak amaıcyla borç transferi yapabilirsiniz. Bu hizmet dahilinde, kredi kartı borcunuzun tamamını ya da bir kısmı 9 taksite böldürebilirsiniz.

İnternetten Axess Kredi Kartı Başvurusu

[the_ad id=”4747″]

Akbank kredi kartı başvurusu yapacak olan kişiler için bankanın sunduğu avantajlardan yalnızca bir kısmı yukarıdaki gibidir. Eğer sizler de belgesiz ve banka şubesine gitmeden bu kredi kartına sahip olmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken bankanın internet sitesine girmektir. Akbank’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra kredi kartı başvurusu için sizden aşağıdaki bilgiler talep edilecektir.

 • Adınız
 • Soyadınız
 • İletişim Numaranız
 • TC kimlik numaranız
 • Güvenlik Doğrlama Kodu
 • Başvurmak İstenen Kredi Kartı

Yukarıdaki bilgileri sisteme eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sınra Gönder butonuna tıklayarak anoında kredi kartı başvurusu işlemi yapabilirsiniz. Burada yazacağınız iletişim numarasına da banka tarafından Axess kredi kartı başvurusunun sonucu birkaç dakika sonra iletilecektir. Eğer kredi kartı başvurunuzun onaylandığına dair bir kısa mesaj almışsanız, 24 saat içerisinde Akbank müşteri hizmetleri tarafından tekrar aranacaksınız. Bu aramada sizden bazı bilgiler talep edilecektir. Akbank görevlisi tarafından öğrenilmek istenen bilgileri ilettikten sonra, ertesi gün kredi kartınız basılacak ve adresinize teslim edilmek üzere yola çıkacaktır.

Akbank Neo Kartı

Akbank müşterilerine ayrıcalıklı hizmetin sunulduğu bir diğer hizmet olan Neo, yapılan alışverişlerden ekstra chip puan kazanmanızı sağlayacaktır. Neo kart kampanyasından faydalanan bireyler için kısa mesaj yoluyla zaman zaman bildiriler gönderilecek ve hangi mağazalardan hangi şartlarda yapılacak alışveirşlerde indirim kazanılacağı belirtilecektir. Bu kampanyaları takip ederek yapacağınız her alışverişinizde hem Akbank’ın sunduğu indirimler hem de ekstra chip paralar Neo kartınıza yüklenecektir. Neo kartınızda birikecek olan chip paralarınızın ne kadar gerçek paraya denk geldiğini de 1 chip para= 1 Türk Liras ı şeklinde yapabilirsiniz.

Neo kartın sağladığı en büyük avantajlardan birisi, internet üzerinden yapılacak olan alışverişlerde sunulan 3D Secure alt yapısıdır. Bu hizmet sayesinde, internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde, kart bilgilerinizin ele geçirilmesini ve kartınızdan izniniz dışında para çıkışını engellemiş olacaksınız. Fakat, 3D Secure alt yapısını kullanmadan önce, bireysel kredi kartı ve banka kartlarına yönelik çıkan yasayı onaylamanız gerekmektedir. 17 Ağustos tarihinden önce internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ya da Akbank şubelerinden bu onaylamayı yapmazsanız, 17 Ağustos sonrasında internet üzerinden alışveirş yapmanız engellenecektir.

Eğer Neo kartınızın internet alışverişlerine kapatılmamasını istiyorsanız yukarıdaki yöntemlerin yanı sıra cep telefonunuzdan tek bir kısa mesaj da gönderebilirsiniz. Bu işlem için hazırlamanız gereken kısa mesajda INTERNET yazmanız ve 8885’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Banka tarafından bu kısa mesaj için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

[the_ad id=”2823″]

Neo Kartla ATM’ye Gitmeden Para Çekme

Akbank Neo Kart kullanıcıları için, alışverişlerde ATM noktalarına gitmeden para çekebilmeleri imkanı bulunmaktadır. Neo POS Para hizmeti kapsamında alabileceğiniz bu ayrıcalıkta, kullandığınız kartınızdan en az 10 TL ve katları oalcak şekilde en fazla 100 TL’ye kadar POS para çekebilirsiniz. Bunun için alışveirş noktalarında yapmanız gerekenler şu şekildedir.

 • Kasada Neo kartınız ile işlem yapacağınız sırada, POS para istediğinizi belirtmelisiniz. Burada sizden 10 TL’nin katları olacak şekilde ve en fazla 100 TL’ye kadar hangi tutarı istediğinizi de belirtin.
 • POS ekranında çıkacak olan alışveriş ve nakit toplam tutarını kontrol etmenizin ardından, Neo kart şifrenizi POS cihazından tuşlayın.
 • Yapılan işlemin tüm detayları Nep POS Para miktarı ile birlikte slibe yansıyacaktır.

Axess Wings Kart Avantajları

Axess Wings olarak adlandırılan hizmet, doğrudan uçuş yapan kişileri ilgilendiren kampanyaları kapsamaktadır. Eğer Wings hizmeti alıyorsanız, Wings kartınızı kullanarak yaptığınız her alışveriş için Akbank tarafından kredi kartınıza  mil puanlar eklenecektir. Bunları da uçak bileti alırken dilediğiiz gibi kullanabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu yaparken Wings hizmetleirnden faydalanmak isterseniz, yine doğrudan internet sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka şubesine gitme zorunluluğu olmadan yapacağınız başvurularda, sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra başvuru yapmak istediğiniz kredi kartı türünü Wings olarak işaretlemelisiniz. Ardından banka verdiğiniz bilgiler ile inceleme yapacak ve sonucunuz hakkında size bilgiledirmede bulunacaktır.

Akbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank kredi kartı başvurusu yapan kişiler için banka şubelerine gitme zorunluluğu hiçbir şekilde bulunmamaktadır. Hem başvuru işlemlerinde hem de kredi kartınızı teslim alırken doğrudan adresinize teslimat yapılacaktır. Kurye yardımı ile teslim aldığınız kredi kartını ise doğrudan kullanamayacaksınız. Kredi kartınızı kullanıma açtırmak için ilk olarak kredi kartınız için bir şifre oluşturmanız gerekmektedir.

Öncelikle Akbank Axess kredi kartı size teslim edilmiş ve kredi kartınız için şifre belirlemek istiyorsanız, doğrudan banka sitesine giriş yapabilirsiniz. Burada sizin için Kredi Kartları menüsünde, Şifre Al butonu hazırlanmış durumdadır. Kredi kartınızın şifresini oluşturmanız için tıkladığınız bu seçenek sonrasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Öncelikli olarak kart numaranız, kartınızın arka yüzünde bulunan CVC yani güvenlik konu ile annenizin kızlık soyadının ilk iki harfini girmeniz gerekecektir. Bunun beraberinde, banka sizi ikinci bir sayfaya yönlendirecektir. Burada telefon seçimi yapmalı ve telefon numaranızı onaylamalısınız. Bndan sonra da sırasıyla Akbank mobil uygulamasoına giriş yapabilmeniz için gereken cep şifre ve sonuç menülerine yönlendirileceksiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak kadar kolay olan şifre alma seçeneklerinde bir diğer yöntem ise, kısa mesaj yoludur. Bunun için cep telefonunuzdan KKSIFRE yazdıktan sonra bir boşluk bırakmanız, şifre almak istediğiniz kredi kartına ait kredi kartı numarasının son 4 hanesini yazmalısınız. Hazırladığınız bu kısa mesajı da 4425’e yollamanız yeterlidir.

Eğer Neo kart başvurusu yapmış ve kartınızı teslim almışsanız, aynı şekilde kart şifresi almanız gerekmektedir. Bunun için internet sitesi üzerinden kart şifresi al menüsüne giriş yapabilir ya da kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kısa mesaj yolu ile Neo kartınız için şifre oluşturmak istiyorsanız, BKSIFRE yazıp boşluk bırakın ve NEO kart numaranızın son 4 rakamını tuşlayın. Hazırladığınız bu kısa mesajı da 4425’e gönderin. Banka size burada her iki şifre için de bir tek kullanım şifresi yollayacaktır. Bu şifreyi ATM noktalarından ya da internet bankacılığından anında değiştirebilirsiniz.

 

Kategori: