Erkek cinsel organı olarak bilinen penis neredeyse her erkek için gerek yalnız olduğunda, gerek ise arkadaş ortamında kabus haline gelebiliyor. İdeal penis boyu kaç cm, ideal penis boyu nedir? Gibi soru işaretleri ergenlikten itibaren her erkeğin aklında yer alıyor ve çok fazla sayıda erkek bu konuda kendi penisinin küçük olduğunu düşünebiliyor.

Penis boyutu ne kadar olmalı? Üroloji uzmanlarına göre normal bir erkeğin penis boyu 11 cm ve üzerinde olduğu sürece herhangi bir sorun yok demektir. 11 cm penisin kadın cinsel organı vajina için yeterli olduğu ve rahat bir cinsel ilişkiye izin verebileceği belirtilmiştir.

Erkeklerin Takıntısı: İdeal Penis Boyu Kaç Cm?

Penis boyu hakkında bazı soru işaretleri var. Bu soru işaretleri her erkek için olmasa bile çoğu erkek için geçerli. Türkiye’de penis boyu ortalaması kaç cm? Bu sorunun yanıtı ortalama 13 cm ve civarıdır. Penis boyunun ideal cm boyutu olarak 13-14 cm yeterli olarak gösterilmektedir. 13 cmden küçük olan penisin cinsel birleşme sırasında pozisyonlar konusunda bazı zorluklar çıkarması mümkün olsa da uzmanlar bu konuda da partnerlerin birbirlerine uyum sağlarlar ise hiçbir sorun olmayacağını, vajinanın en derin noktasına kadar inmenin ekstra bir zevk vermesinin söz konusu olabilse bile herkes için bunun böyle olmadığını belirtmektedirler.

Erkeklerin Takıntısı: İdeal Penis Boyu Kaç Cm?

Penis boyu bazı erkeklerde çok daha kalın ve daha uzun olabilir. Siyahi ırkta penis boyu daha kalın ve daha uzundur, arada istisnalar olsa da geneli böyledir. Asya’da ise söz konusu penis boyu ortalama boyutlarda ve siyahi ırka göre daha küçük, daha incedir.

Avrupa’da penis boyu ortalaması Fransa, İngiltere ve Macaristan gibi ülkelerde diğer ülkelere göre daha büyük ve daha kalın olabildiği gibi bu her erkek içi böyledir demek yanlıştır.

Yine Japonya’da ortalama penise sahip olan erkekler olduğu gibi 20 cm boyuta sahip penise sahip erkeklerde olabilir.

Erkeklerin Takıntısı: İdeal Penis Boyu Kaç Cm?

14 cm penis küçük mü? Hayır değil. 14 cm kalınlıkta söz konusu normal boyutlarda ise çok normal bir penis boyutudur. Bazı erkekler arasında penis boyu konusu tartışma konusu olmakta ve genellikle spor salonları, duş alanları ve ortak tuvaletlerde ”penis tabusu” ortaya çıkmaktadır.

İnik penis boyutu ne kadar olmalı?

Erkeklerin Takıntısı: İdeal Penis Boyu Kaç Cm?

İnik penisi boyutu ne kadar olur? ‘Penisim inikken çok küçük görünüyor’ et ve kan penisi olarak ayrılan 2 penis türü vardır. Hemen korkmayın 🙂 2 peniste aynı penistir ama bir tanesi kanla dolarken, bir tanesinde ise et yoğunluğu daha fazladır ve görünüm normal penisle aynıdır, sadece daha etli bir görünüm söz konusudur. Et penisine sahip olan erkek sayısı dünya genelinde %18 civarında olduğu tahmin edilirken çoğu erkek kan penisine sahiptir.

Penisinizin kalkık hali 20 cm ise kan penisine sahip birisi iseniz penisinizin inik hali 6-9 cm arası olabilir ve bazen soğuk havalarda penisinizin daha da küçük hale geldiği görülebilir. Bu durum utanılacak bir durum değildir. Penisin inik halinin küçük görünebileceğini çoğu insan bilmezken, bu konuda utanmanıza veya sıkılmanıza gerek yok.

Özellikle Türkiye’de hastanelerde erkek hastaların penislerinin inik halinin görülmesinden rahatsızlık duydukları gözlemlendiği hastalar tarafından sonda sonrası belirtilmektedir.
Kategori: