on 6

Günümüzde bulunduğumuz yoğun çalışma temposu içerisinde gerçekten güvenebileceğimiz bir hayat arkadaşı bulmak gittikçe zorlaşıyor. Geleneksel tanışma, tanıştırma ve görücü usulü gibi adetlerimizin de neredeyse bitmiş olması ve özellikle de son dönemlerde hızla artan evlilik dolandırıcılığı haberleri evlilik hayali kuranları çaresiz bırakabiliyor.

Ciddi bir ilişki ve evlilik düşünüyorsanız sizinle aynı düşüncede birini bulmak için evlilik siteleri iyi alternatifler arasındadır. Bu siteler yaş, cinsiyet, eğitim, iş gibi kriterler ise size uygun olanları seçmenizi sağlar ve binlerce aday arasından doğru kişiyi bulmanıza yardımcı olur.

Bir evlilik sitesinde en önemli unsur gerçek üye sayısıdır. Üye olduğunuz sitenin yeteri kadar kullanıcısı yoksa kendinize uygun eşi bulma ihtimaliniz de azalır. Bunun yanında cinsiyet ayırımının daha orantılı olduğu bir evlilik siteleri tercih edilmelidir. Evlilik sitesinin iyi ve güvenilir olduğunu gösteren diğer kriterlerden birisi de üyelerin ciddiyetidir. Karşınızdaki kişinin evlilik düşünüp düşünmediğine emin olamayacağınız herhangi bir arkadaşlık sitesine üye olmak yerine üye potansiyeli yoğun olan ciddi ve güvenilir bir evlilik sitesine üye olmak daha mantıklıdır.

Ancak pek çok kişi evlilik sitesi denilince dolandırılacağından korkar. Evlilik siteleri ne kadar güvenilir olurlarsa olsunlar, bu sitelerde binlerce üye bulunur. Bazıları gerçek aşk ve evliliğin peşindeyken bazıları bu siteleri dolandırıcılık ve para için kullanıyor olabilir. Bu nedenle güvenilir sitelerde üyelik oluşturup tanıştığınız insanlara temkinli bir yaklaşım göstererek bu gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz. İlk birkaç konuşma ve buluşmada sizden borç veya karşılıksız para isteyen herkesten uzak durmalısınız. Ne kadar güvenilir olurlarsa olsunlar web siteleri profilinizin dışında gerçek hayatınızda güvenliğinizi sağlayamaz. Bu yüzden yeni biri ile tanışırken yavaş adımlar atarak kendinizi korumanız gerekir.

Olumsuz tecrübeler yaşamamak için genel veya islami evlilik siteleri acele etmeden ve dikkatli davranarak kullanılmalıdır. Her gün bu siteler aracılığıyla yüzlerce kişi tanışıyor ve birçoğu evlenmeye karar veriyor. Hayalindeki eşi bulacak şanslı kişilerden biri de siz olabilirsiniz. Mutlu bir evliliğin sırlarını öğrenmek istiyorsanız “Mutlu Evlilik İçin Altın Değerinde 7 Sır” yazımızı da inceleyebilirsiniz. Gelelim en iyi evlilik sitelerine;

 

 

12) Evlilik Arayanlar

evlilik arayanlar

Evlilik Arayanlar, evlenme hayalleri kuran kişilerin mutlu bir yuva sahibi olmak üzere tamamen ücretsiz şekilde mesaj gönderebilecekleri bir sitedir.

Bu sitede verilen evlilik ilanları site yöneticileri tarafından kontrol edilerek yayınlanır. Profil resmi bulunmayan veya adayın kendisinden yeterince bahsetmediği ilanlar yayınlanmaz.

İlanınız kontrol edilip onay alıp yayınlandıktan sonra, sitede profil oluştururken kullandığınız e-posta adresinizden ile size gelen evlilik tekliflerinizi takip edebilirsiniz.

Evlilik ilanları arasında gezerken tanışmak istediğiniz bir kişi ile karşılaşırsanız ücretsiz mesaj gönderebilir ve konuşmaya başlayabilirsiniz. Bu sitede Türkiye’nin dört bir yanından pek çok şehirden evlilik ilanları bulmanız mümkün.

Web sitesi: https://www.evlilikarayanlar.com

 

 

11) eNişan

enisan

eNişan Türkiye’nin ilk 3D tanışma ortamı sunan evlilik sitesi olarak hizmet vermektedir. eNişan evlilik sitesinin en büyük amacı, evlilik gibi çok ciddi bir sorumluluğu üstlenmek isteyenlerin mutlu ve uzun bir evlilik ve birliktelik yaşayabilmeleri için kendilerine uygun kişiler ile tanışmalarını sağlamaktır.

eNişan’a üye olduğunuzda karşınıza çıkan kişilik testindeki soruları cevaplamanız gerekmektedir. Bu testin sonuçları; sizin için mutlu bir beraberlik ve evlilik yaşayacağınız en uygun adayları bulabilmenizi ve eşleştirilmenizi sağlamak amacıyla kullanılır.

eNişan evlilik sitesinde kullanılan yapay zeka ile, üyelerin oluşturduğu profillerde verilen bilgiler üzerinden değerlendirmeler yapılarak birbirlerine yaşam tarzları bakımından en uygun olduğu tespit edilenler eşleştirilirler. Birbirine uyumlu olan üyeler eşleştiklerinde kişisel iletişim bilgilerini paylaşmadan site üzerinden görüntülü sohbet edebilir veya sesli chat yapabilirler, hatta okey ve satranç gibi oyunlar oynayarak birbirleriyle zaman geçirebilirler.

eNişan’a üye olduğunuzda, adaylarla aranızdaki mesafe ve ortak ilgi alanlarınıza dair tespitler yapabilir ve ciddi arkadaşlık veya evlilik için doğrudan görüşebilirsiniz. Türkiye’nin tüm illerinden olduğu gibi yurt dışından da ciddi arkadaşlık ve evlilik için başvuran üyelere her türlü hizmet verilmektedir.

eNişan evlilik sitesinde oluşturduğunuz profilinizi kullanmak istemediğiniz dönemlerde kısıtlayabilir, veya kendiniz hakkında daha kapsamlı bilgiler vererek genişletebilirsiniz, yani profiliniz tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Web sitesi: https://enisan.com.tr

 

 

10) Lavinsta

lavinsta

Listemizde yer alan kullanımı en kolay olan sitelerden birisi de Lavinsta. Site kendisini “Yeni nesil, orijinal, ciddi ilişki sosyal paylaşım ve evlilik sitesi” olarak tanımlıyor. Binlerce kullanıcısı olan bu siteye üye olmak tamamen ücretsiz.

Evlilik sitesinin kolay anlaşılır bir ara yüzü, basit menüleri ve hızlı sohbet edilebilen bir yapısı bulunuyor. Web sitesinin yanı sıra mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek istediğiniz yerde kullanmaya devam edebilirsiniz.

2018 yılından beri hizmet vermekte olan Lavinsta, genellikle 18 – 45 yaş aralığındaki kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Üyelerinin gizlilik ve güvenliklerine önem veren evlilik sitesinde mesajlaştığınız üyeler haricinde diğer herkese profilinizi gizleyebiliyorsunuz. Ayrıca özel iletişim bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı da paylaşmak zorunda değilsiniz.

Web sitesi: https://www.lavinsta.com/

 

 

9) Engelsiz Evlilik

engelsiz

“Evlilik engel tanımaz” sloganıyla faaliyetine başlayan Engelsiz Evlilik sitesi, engelli insanların tanışması ve evlenmeleri için kuruldu.

Siteye engelli olmayan kişilerin üyelikleri, geçerli bir sebep sunmadıkları sürece kabul edilmiyor. Üyelik yapılırken engel durumunu seçen insanlar, kısa sürede birbirlerini bulabilirler. Sitede açılan profiller düzenli olarak incelenmekte ve tutarsız ya da şüpheli görünen kişilerin üyelikleri kabul edilmemektedir. Bu sayede olası suistimaller önleniyor.

Siteye üye olurken engelinizi rapor, belge vb. evraklarla kanıtladığınızda siteyi tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Sitenin bu belgeleri istemesinin amacı olası istismarları önlemektir.

Sitede yer alan formlarda bulunan özel sorular sayesinde, engelli kişilerin bu soruları cevaplayarak kendilerini daha iyi ifade edebilme ve aradıkları kişiyi daha ayrıntılı seçebilme olanakları bulunmaktadır.

Web sitesi: http://www.engelsizevlilik.com/

 

 

8) Evlilik Sayfası

evliliksayfasi

2014’ten beri hizmet vermekte olan Evlilik Sayfası sitesi, diğer sitelere göre oldukça basit bir sistemle ilan verme üzerine çalışır.

Sitede profilinizi oluşturduktan sonra ilan verebiliyorsunuz ve ilanınız incelenip onaylandıktan sonra ana sayfaya çıkıyor, sonrasında diğer kullanıcılar sizinle iletişim kurabiliyor. Sitede kolay bir şekilde size uygun kişilerin verdiği ilanları bulabilmeniz için “Pratik Eş Ara” sekmesi de bulunuyor.

Evlilik Sayfası, ilan sistemi ile çalışan bir site olduğu için üye olmadan da ilan verebiliyorsunuz. Örneğin vermek istediğiniz ilanda ad – soyad, yaş, medeni durum, çalışma durumu, yaşadığınız şehir gibi temel bilgilerinizi paylaşarak aradığınız eşte olmasını istediğiniz özellikleri de ekleyebilirsiniz. İlanınızı fotoğraflı veya fotoğrafsız olarak paylaşmak tamamen size kalmış.

Web sitesi: https://www.evliliksayfasi.com/

 

 

7) Kamu Evlilik

kamuevlilik

Özel bir kitleye hitap eden evlilik sitelerinden biri olan Kamu Evlilik sitesi, “Mantık ve Sevgiyi Birleştirdik” sloganı ile 2018 yılında kurulmuştur. Evlilik sitesi isminden de anlaşılacağı üzere eğitim düzeyi ve kariyeri yüksek olan kişileri bir araya getiriyor.

Kolay bir şekilde üye olabildiğiniz siteye herhangi bir sorununuz olduğunda ise mesai saatleri içerisinde iletişim sayfasından site yönetimine rahatça ulaşabiliyorsunuz.

Kamu ya da özel sektörde çalışan ve maddi durumu iyi olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği evlilik sitelerinden biri olan Kamu Evlilik’te bulunan detaylı arama özelliği ile kullanıcılar; meslek, eğitim seviyesi, çalışılan sektör gibi çeşitli filtreler ile kendilerine uygun kişiyi kısa sürede bulabilirler.

Web sitesi: https://kamuevlilik.com/

 

 

6) Evlilik Merkezi

evlilikmerkezi

Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel evlilik sitesi olan Evlilik Merkezi, “Mutluluğun Başlangıç Noktası” sloganı ile 2014 yılında kurulmuştur. Evlilik sitesi yakın zamanda mobil uygula da çıkarmayı planlıyor.

Evlilik Merkezi sitesi de tıpkı listemizin 2. sırasında bahsedeceğimiz Pembe Panjur gibi farklı bir algoritma kullanılıyor. Siteye üye olurken belirttiğiniz kişilik özelliklerinize ve üyeliğiniz tamamlandıktan sonra karşınıza çıkan kişilik testi sonuçlarınıza göre ücretsiz bir analiz yapılıyor. Bu analizlerin sonucuna göre size en uygun kişiler listeleniyor. Dolayısıyla site binlerce üyesi arasından direkt olarak sadece sizin için doğru olabilecek kişilerle iletişim kurmanızı sağlıyor.

Evlilik Merkezi, güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla tüm profillerin editörler tarafından düzenli olarak kontrol ediliyor olması ile de en güvenilir evlilik siteleri arasında yer alıyor.

Web sitesi: http://www.evlilikmerkezi.com/

 

 

5) Nasipse

nasipse

Güvenilir ve yüksek kullanıcı sayısına sahip arkadaşlık ve evlilik siteleri arayanlar için 11 yıldır hizmet vermekte olan Nasipse’ye ücretsiz bir şekilde üye olabiliyorsunuz, fakat ücretsiz üyeliğin belirli sınırları bulunuyor. Örneğin sınırsız mesajlaşma hakkı gibi özellikleri kullanabilmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Güvenirlilik konusunda en iyi evlilik sitelerden biri olan Nasipse’de tüm profiller onay esnasında editörler tarafından detaylıca kontrol ediliyor ve başka birine ait fotoğraflar kullanan üyeler siteden engelleniyor.

Siteyi web sürümünün yanı sıra mobil cihazlarınızdan Android ve iOS uyumlu uygulamaları üzerinden de kullanabilirsiniz.

Web sitesi: https://www.nasipse.com/

 

 

4) Siberalem

siberalem

Ciddi bir evlilik sitesi arıyorsanız, 2001 yılında kurulan ve Türkiye’nin en eski ve büyük evlilik sitelerinden bir tanesi olan Siberalem’i gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

Siberalem’e üyelik ücretsiz, fakat bazı gelişmiş özellikleri açmak için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Sitede her saat binlerce kadın ve erkek üye aktif, bu sayede aradığınız aşkı bulma olasılığınız son derece yüksek. Sitede profilinizi inceleyenleri görebilir veya istediğiniz kişiyle anında sohbet başlatabilirsiniz.

Sitede yer alan “Mutluluk Hikayeleri” bölümünde Siberalem sayesinde tanışıp evlenenlerin kalpleri ısıtan hikayeleri de yer alıyor.

Güvenilir olması ve kolay kullanımı ile binlerce üye tarafından tercih edilen Siberalem’i, mobil uygulamasını indirerek Android ve iOS cihazınızdan da kullanabilirsiniz.

Web sitesi: https://www.siberalem.com/

 

 

3) Elit Aşk

elit ask

Sizi gerçekten sevecek ve niyeti evlenmek olan doğru kişiyi bulmak için kullanabileceğiniz evlilik sitelerinden birisi de Elit Aşk. 2016 yılında kurulan Elit Aşk ücretsiz bir şekilde üyelik oluşturabilmenize imkan veriyor

Bir milyondan fazla aktif üyesi bulunan Elit Aşk’ı diğer evlilik sitelerinden ayıran en iyi yönlerinden biri ise kolay bir ara yüze ve tasarıma sahip olması. Bu sayede internetle arası pek iyi olmayan biri bile siteyi kolayca kullanabilir.

Ayrıca mobil cihazlar için Android ve iOS uyumlu uygulamaları da bulunan Elit Aşk, içerisinde sahte profil bulundurmamaya dikkat eden ve gizliliğe en çok önem veren evlilik sitelerinden birisi.

Web sitesi: https://www.elitask.com/

 

 

2) Pembe Panjur

pembepanjur

2010 yılında kurulan Pembe Panjur sitesi, en güvenilir ve en iyi evlilik sitelerinden bir tanesidir. 5.5 milyon üyeye ev sahipliği yapan site, uyumlu olan profilleri birbiri ile eşleştirerek size uygun adayları buluyor ve seviyeli sohbete oldukça önem veriyor.

Siteye üye olurken öncelikle profillerin doğrulanması gerekiyor. Ardından sistem algoritması devreye girerek uygun üyeleri eşleştiriyor. Eşleştirilen üyeler birbirlerini görüp mesaj atabiliyor. Ancak eşleşmeyen üyeler birbirlerinin profilini göremiyorlar.

Pembe Panjur, kendine özel algoritması ve yüksek sayıda aktif kullanıcıya sahip olmasının yanı sıra gizlilik ve güvenliğe verdiği önem ile tercih edebileceğiniz en iyi evlilik sitelerinden biridir.

Web sitesi: https://www.pembepanjur.com/

 

 

1) eÇift

ecift

Listemizin ilk sırasında yer alan, tamamen ücretsiz ve güvenli evlilik sitelerinden biri olan eÇift, siz istemeden hiçbir bilginizi başkalarıyla paylaşmaz ve ciddiyetlerini ölçmek için üyelerine bir dizi özel test uygular.

eÇift, diğer evlilik sitelerinde bulunan tüm özellikleri kendi bünyesinde barındırıyor. Profil oluştururken belirttiğiniz yaş, meslek, din gibi kişisel bilgiler ve özellikleriniz isteniyor. Üyeliğiniz tamamlandığında yapılan ücretsiz kişilik analizi sonucunda diğer üyelerle uyumluluk oranınızı görebiliyorsunuz ve iletişim kurmaya başlayabiliyorsunuz.

Bazı sitelerden farklı olarak eÇift üzerinde sizinle hiç benzerliği olmayan profilleri dahi görüp iletişim kurabilirsiniz. Sitede oluşturulan profiller kontrol edilerek belirttikleri isim, fotoğraf, yaş gibi etkenlerin gerçekliğine göre “Doğruluk Garantisi” veren profil olarak onaylanıyor.

Sitede seviyeli bir iletişim için gizlilik ön planda tutulmaktadır. Dilerseniz fotoğraf, iletişim bilgileri gibi bilgilerinizi tamamen gizleme şansınız da bulunuyor. Ayrıca sitenin mobil cihazlar için uygulaması da bulunuyor.

Web sitesi: https://www.ecift.com/