Yalnız olmak insanların sürekli olarak kaldırabilecekleri bir durum değildir. Genellikle bekar kişiler veya çeşitli sebeplerle eşini kaybetmiş kişiler bir süre yalnızlığı tercih etseler de daha sonra bu yalnızlık bir hayli canını sıkmakta ve kendilerini üzmektedir.

Unutmayın ki insan toplumda sosyal bir varlık olduğu için insandır. Hiç arkadaşınız olmadığını düşünün. Üzüntünüzü, sevincinizi veya kızgınlığınızı paylaşabileceğiniz bir insanın olmaması oldukça zor bir durum olmalı. İşte arkadaşlık uygulamaları da tam burada yalnız olan kişilerin yardımına yetişmektedir. En iyi arkadaşlık uygulamaları listesini sizler için aşağıda listelemiş bulunmaktayız. En iyi arkadaşlık uygulamaları şöyledir;

12. Tinder

11. OkCupid

10. Happn

9. Badoo

8. GönülSohbet

7. Skout

6. MTJF

5. Coffee Meets Bagel

4. Hinge

3. Hot or Not

2. Banjo

1. Pure

12. Tinder

Türkiye’de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları listesi içerisinde yer alan Tinder uygulaması üzerinden birçok kişiyle kolayca iletişim kurabilirsiniz. Özellikle en popüler arkadaşlık uygulaması olan Tinder dünyada milyonlarca kullanıcıya sahiptir.

İlk kurulduğu zamanlarda Facebook hesabı üzerinden üyelik gerçekleştirilebilen bu uygulama şu anda Facebook hesabına ihtiyaç duyulmadan üyelik oluşturma imkânı sağlamaktadır. Kendinizi ve kendinize ait özellikleri uygulama içerisinde yer alan biyografiniz de yazarak sizinle aynı aktiviteleri yapmaktan hoşlanan veya sizinle aynı görüşlere sahip olan kişiler ile etkileşime girebilirsiniz. Uygulamayı kullanabilmek için tek şart ise 18 yaşından büyük olmanızdır.

Tinder

Tinder

11. OkCupid

Arkadaşlık uygulamaları ücretsiz içerikler içerisinde en çok tercih edilen uygulama OkCupid uygulamasıdır. Bu platform üzerinden fotoğraf paylaşabileceğiniz gibi aynı zamanda yeni kişiler ile de tanışıp sohbet edebilirsiniz.

Eşleştirme algoritması diğer arkadaşlık uygulamalarına göre daha çok tercih edilmektedir. Online kullanıcı sayısı olarak 90 bini aşmış üyeleri ile sizleri de aralarına beklemektedirler.

OkCupid

OkCupid

10. Happn

Happn uygulaması diğer arkadaşlık uygulamalarına göre kullanıcılarına farklılık sağlamaktadır. Lokasyon özelliği sayesinde iki Happn uygulaması kullanıcısı aynı konumda bulunduğunda bildirim göndermektedir. Böylece aynı konumda da tanışma imkânı bulabilirsiniz.

Hem ios hem de android cihazlarda uygulama olarak kullanılabilirken aynı zamanda Windows cihazlarda da kullanılabilmektedir.

Happn

Happn

9. Badoo

Arkadaşlık uygulamaları ücretsiz uygulamalar içerisinde yer alan Badoo uygulaması yanı zamanda daha özelliğe erişim sağlanabilmesi için üyelere özel abonelikler ve uygulama içi satın almalar da sunmaktadır. İOS ve Android cihazlarda uygulama olarak da kullanılabilen Badoo artık yalnız kalmaktan bir hayli sıkılmış kişiler tarafından ilk tercih edilen platformlar arasında yer almaktadır.

Yeni arkadaşlar edinmek için kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde aynı zamanda kendinize bir hayat arkadaşı da bulabilirsiniz.

Badoo

Badoo

8. Gönül Sohbet

Türk sohbet uygulamaları içerisinde yer alan GönülSohbet platformu Türk tarafından geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuş bir uygulama olmaktadır. Uzun yıllardan beri yabancı sohbet siteleri kullanılırken artık Türk yapımı sohbet siteler de oldukça popüler hale gelmiştir.

Bu uygulamada kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek üye olabilir ve ülkenin birçok noktasında yaşamakta olan Türkler ile iletişime geçebilirsiniz.

GonulSohbet

Gönül Sohbet

7. Skout

Skout, 2007 yılında kullanıcıları ile buluşan bu uygulama günümüzde en çok kullanılan sohbet uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Kullanıcılara canlı yayın açma imkânı tanıyan bu platform ile hem yeni arkadaşlar edinebilir hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.  Uygulama olarak da kullanılabilen bu platform 50 milyondan fazla indirmeye sahiptir.

Skout

Skout

6. Mtjf

More than Just Friends olarak açılan MTJF online sohbet platformu ile rehberinizde bu uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı kolayca görebilirsiniz. Bu kişiler ile eşleşme sağlayan MTJF anonim olarak sohbet fırsatı sunmaktadır. Böylece benzer ilgi alanlarına sahip olan diğer MTJF kullanıcıları ile uygulamanın sağladığı eşleşme sayesinde kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Mtjf

Mtjf

5. Coffee Meets Bagel

Sohbet uygulamaları içerisinde başarılı bir arayüz tasarımına sahip olan Coffe Meets Bagel platformu sohbet platformu piyasasında en sabit arkadaşlık uygulamaları arasında yer almaktadır. Kullanıcıların özelliklerine odaklanan bu uygulama sayesinde karşınıza çıkan kişiyi detaylı olarak aratabilirsiniz.

Coffee Meets Bagel

Coffee Meets Bagel

4. Hinge

Hinge uygulaması arkadaşlık uygulamalarına göre biraz daha farklı bir özelliğe sahiptir. Bu uygulama içerisinde arkadaşlıktan ziyade ilişki ve aşk ön plandadır. Burada eşleşme sağlayan iki kullanıcı arkadaşlıktan daha çok ilişki ve aşk için sohbet etmeye başlamaktadır.

Flört uygulamaları içerisinde yer alan Hinge sayesinde hayatınızın aşkını bulabilir aynı zamanda evlenmeyi düşünmüyorsanız bile size evliliği düşündürebilir.

Hinge

Hinge

3. Hot Or Not

Üyelik olarak Facebook ile giriş yapılmasının zorunlu olduğu Hot or Not uygulaması fotoğraflarınız, iş hayatınız, okul hayatınız veya hobileriniz gibi kişisel bilgilere doğrudan otomatik aktarma imkânı sunmaktadır.

Uygulamanın içerisinde yer alan bazı bölgeleri ve oyunları oynayarak vakit geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda da yeni arkadaşlıklar edinmenize de yardımcı olmaktadır.

Dünyada 10 milyondan fazla kullanıcısı olan bu uygulama Android cihazlar ile uyumlu olduğu için sadece Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilmektedir.

Hot or Not

Hot or Not

2. Banjo

Banjo uygulamasına sosyal medya hesaplarınızı herhangi birini kullanarak üyelik oluşturabilirsiniz. Uygulama içerisinde bulunan harita yardımıyla yakınınızda bulunan kişiler ile etkileşime geçebilir aynı zamanda yakın konumda bulunan kullanıcılar ile reel görüşmede sağlayabilirsiniz. Akıllı telefonların GPS özelliğinden yararlanan bu uygulama arkadaşlık uygulamaları içerisinde oldukça popülerdir.

Banjo

Banjo

1. Pure

Pure, arkadaşlık uygulamaları içerisinde mesajlaşma sağlamadan doğrudan buluşma imkânı sağlayan farklı bir platformdur. Bu platformda birbirleriyle benzer özelliklere sahip olan kişiler eşleşmekte ve daha sonra eşleşen kullanıcılar birbirlerine buluşma teklifi gönderebilmektedirler. Karşı taraftan da onay gelmesi halinde buluşma gerçekleştirilebilmektedir.

Pure

Pure

 

En İyi Arkadaşlık Siteleri başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.