İnternet paketlerinin sınırsız olarak pazarlanmasına rağmen aslında sınırsız olmadığını öğrendiğiniz zaman küçük bir şok geçirebilirsiniz. Bazı ülkelerde ve de özellikle Türkiye’de bir dönem sınırsız olarak satılan ancak belirli bir kullanım sonrası KB hızında neredeyse sayfa açamayacak hıza düşen internet paketleri satışları uygulanıyordu. Gelen tepkiler sonrasında bu durumdan vazgeçildi ve fiyatlar %100’ün üzerinde oranla artırılarak sınırsız adı altında hız düşüşü yaşanmayan paketler pazarlanmaya başladı.

Aslında Sınırsız Değil!Sınırsız İnternet Nedir? – İnternet Gerçekten Sınırsız Mı?

Aslında internet paketleri asla sınırsız değil. Ayda 2 TB kullanım yapabilirsiniz, 100 TB kullanım yapabilirsiniz ancak bunun için hızınızın çok yüksek olması gerekir ve karşı taraf sitelerin hızının aynı oranda yüksek olması gerekmektedir.

Sınırsız bir internetten söz edebilmek asla mümkün olamayacaktır. Çünkü internetin belirli bir sınırı vardır, tüm internet sitelerine girseniz ve tüm dosyaları indirseniz bile ki bu mümkün olmayacaktır, yine de internetin bir sonu vardır. Her salise yeni sayfalar, yeni dosyalar eklenirken, özellikle de her geçen saniye GB dolusu sayfa eklenmekte ve dosya yüklenmektedir. Yine de internetin sınırsız olduğundan söz edebilmek mümkün olmaz. Evren bile sınırsız olmadığına inanılan bir yer iken, Dünya’da insan yapımı hiçbir şey sınırsız değildir ve her zaman belirli sınırları bulunmaktadır.