Elektrik, inşaat ya da elektronik mühendisliği okuyorsanız, Online autocad kursu sizin için bir lüks değil, ihtiyaç haline gelir. Mimari projelerin her açıdan çizimini yapmak sabır ve emek ister. Ancak bu konuda size ancak iyi bir eğitim ve işlevsel bir program yardımcı olabilir. Autocad kursları sayesinde çizim sürecinizi daha yaratıcı ve eğlenceli hale getirebilir, geliştirilmiş kurslar sayesinde 2 boyutlu ve derinlik özelliğine sahip çizimler elde edebilirsiniz.

Autocad Hapı

Online Autocad Kursu – 2021 Güncel – İşlerinizi Sanat Eserine 7 Autocad Kursu

Tasarım mühendisi tarafından verilen bu eğitim, mesleki anlamda kendinizi daha iyi ifade eden projeler hazırlamanıza yardımcı olacak. Dünyanın en köklü tasarım programı olan Autocad, proje çizimlerinde de en yakın dostunuz konumundadır. Birbirinden farklı yüzlerce resim, şekil ve teknik çizim yapabileceğiniz, mimari projeleri profesyonel çizimlere dökeceğiniz bu uygulamanın ana dili İngilizcedir. Bu nedenle programdan tam fayda sağlamak için kursiyer olmanız neredeyse zorunludur. Bu eğitim sonunda 2 ve 3 boyutlu çizimler yapabilir, basit elektronik devre taslakları çıkarabilirsiniz. İmalat resimleri çizerek daha kusursuz projeler çizebilecek, layoutlar hazırlayabileceksiniz. Ancak bunun için kurs öncesinde buna uygun bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir.Bu kurs, sıfırdan Autocad eğitimi vermektedir. Bu nedenle önceden bilgi anlamında hazırlık yapmanıza gerek kalmaz. Hızlı kullanım sağlanması için bilgisayarınızda SSD kullanmanız gerekebilir. Ayrıca mimarlık, teknisyenlik, mühendislik gibi alanlardan mezun olmanız ya da bu alanlarda öğrenci olmanız, ne çizeceğinizi oluşturmanız için gereklidir.

https://www.udemy.com/course/tasarm-muhendisinden-autocad-2019-dersleri-sfrdan/

3D max kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi

Online Autocad Kursu – 2021 Güncel – İşlerinizi Sanat Eserine 7 Autocad Kursu

Bu eğitim sadece Autocad değil, STA4, Project ve Excel uygulamalarının da mimari ve mühendislik alanlarında kullanımı ile ilgili eğitim vermektedir. Ayrıca bu kurs ile Autocad öğrenmeniz durumunda, yeni yönetmeliğe göre statik analiz  de yapabilirsiniz. inşaat ve saha konusunda proje çizimi alanında ileri seviye bilgi veren bu eğitimde, Yeni Deprem Yönetmeliği dikkate alınarak örnek bir villa tasarımı, başından sonuna şekillenecektir. Kurs sonunda sizden de bir tasarım hazırlamanız istenir. Kurs bittiğinde bir villanın modellemesini, projesini, Autocad programında çizimini kendi başınıza yapabilir durumda olacaksınız. 8 bölüm, 51 dersten oluşan bu eğitim, 9  saat 32 dakika toplam uzunluğa sahiptir. Eğitim bittiğinde bir inşaatın her aşamasını Autocad programında canlandırabilir hale geleceksiniz.

https://www.udemy.com/course/insaat-egitimi/

Başlangıç Seviyesinden Profesyonel Düzeye Autocad Eğitimi

Online Autocad Kursu – 2021 Güncel – İşlerinizi Sanat Eserine 7 Autocad Kursu

Bu eğitimi İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim elemanı vermektedir. İleri seviyeye kadar kursiyerlerini taşıyacak bu eğitim, kolayca Autocad kullanımını anlatmakta ve örnek projeler vererek öğrenilenleri pekiştirmektedir. Autocad 2019 kullanılan bu kurs sayesinde, ileri düzey tasarım yapılabilecektir. Bir mimari yapının modellemesini yaparken, tasarladığınız parçaların imalat resimlerini çıkarabileceksiniz. Boyut toleransları ve geometrik modelleme yapabileceksiniz. İleri Autocad uygulamaları arasında yer alan dinamik bloklar oluşturma ve paramedik modelleme yapma konularında bilgi sahibi olacak, işlerinizde bunları kullanabileceksiniz. Aynı zamanda birden fazla kişiyle ortak bir proje hazırlamak zorundaysanız, ortak bağlantılı projeler hazırlayabilirsiniz. Bunun için eğitim öncesinde bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. İTÜ mühendislerinin aldığı eğitimi bu sayede elde edebilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/itulu-akademisyenden-bastan-sona-autocad-2019-egitimi/

Autocad 2019: Sıfırdan Uygulamalı Eğitim Seti

Online Autocad Kursu – 2021 Güncel – İşlerinizi Sanat Eserine 7 Autocad Kursu

 

Autocad uygulamalarının mimaride işe yararlığı, çizim ve modellemeler konusunda programın kullanımı gibi konularda kusursuz bilgiler edinebileceğiniz bu eğitim, başlangıç seviyesinde bilgisayar kullanabilen herkese verilmektedir. Mimari proje çizimleri konusunda altyapıdan temel oluşturmaya kadar tüm aşamalar, bu eğitim ile bir araya gelmektedir. Eğer bu programı daha önce hiç kullanmadıysanız, bu eğitim ile hayal ettiğiniz çizimleri ekrana yansıtmaya başlayabilirsiniz. Kursun temel bilgi seviyesi şartı bulunmamaktadır. Kurs, mühendis ve mühendis adayları, teknik ressamlar ve tasarıma ilgi duyan herkes için açıktır.

https://www.udemy.com/course/autocadegitim/

Sıfırdan Autocad Öğrenin!

Online Autocad Kursu – 2021 Güncel – İşlerinizi Sanat Eserine 7 Autocad Kursu

Eğer daha önce bu programı hiç kullanmadıysanız ya da okula yeni başlamış bir mühendis adayıysanız, bu eğitimi size tavsiye ederiz. Autocad hakkında hiçbir fikri olmayanlar, ancak tasarıma görül verenlerin anlayacağı şekilde anlatılan program bilgisi ile kolayca çizim yapabilecek ve istediğiniz görüntüyü ekrana yansıtabileceksiniz. Bu kursta öncelikle Autocad’ı tanıyacak, neler yapabileceğinizi göreceksiniz. Ancak program dilinin İngilizce olması,  bir rehbere olan ihtiyacınızı arttıracaktır. Başlangıç seviyesinde bilgisayar kullanmayı bilen her insan, bu eğitimi alabilmektedir. Çizim yöntemleri, line, trim, temel işlevler gibi pek çok konuda bu kurs size yardımcı olacaktır. Kurs sayesinde Autocad programını tanıyabilecek ve daha profesyonel çizimler yapabileceksiniz. Aynı zamanda kurs içinde yer alan temel çizim boyutları eğitimi, çiziminizi gerçek oranlarda yapmanıza imkan sağlayacaktır. Temel seviye bir Autocad kursu olması sebebiyle basit çizim ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu sayede kursiyerlerin verim alması kolaylaştırılmıştır.

https://www.udemy.com/course/sfrdan-autocad-ogrenin/

Yaşam koçluğu eğitimi detaylarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

2D ve 3D Autocad

Online Autocad Kursu – 2021 Güncel – İşlerinizi Sanat Eserine 7 Autocad Kursu

Sadece çizim yapmak size yetmiyorsa, 2 veya 3 boyuta da geçebilir, daha gerçekçi çizimler elde edebilmek için arayüz uygulamalarını kullanabilirsiniz. Autocad arayüzü tanıtımı sayesinde uygulamanın temel mantığını kavrayabilecek, daha iyi bir çizim deneyimine kavuşabileceksiniz. Kurs öncesinde gerekli çizimlerin yapılabilmesi için bir PC yada MAC ihtiyacınız olacaktır. Başlangıç seviyesi olan bu eğitim, daha önce hiçbir bilgiye sahip olmanızı gerektirmez. Autocad programında yapılan çizimlerin çözünürlükten bağımsız olması, çılgınca fikirleri uygulayabileceğiniz anlamına gelir. Autocad uygulamasının temel prensiplerini öğrenebileceğiniz bu eğitim sonrasında istediğiniz şekilde çizim yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/2d-ve-3d-autocad/

Autocad Öğrenerek Teknik Çizim Kapasitenizi Arttırın

Online Autocad Kursu – 2021 Güncel – İşlerinizi Sanat Eserine 7 Autocad Kursu

Bu kursun en önemli özelliği, pratik eğitime daha fazla ağırlık vermesidir. Teorik bilgiden çok pratik bilginin kullanılması, sizi ilk günden çizim yapmaya başlama zevkine kavuşturabilir. Daha profesyonel olmak için daha fazla çizmeniz gerekecektir. Kurs içeriğinde 2D çizim teknikleri, Autocad 3D çizim teknikleri ve sistem üzerinde yapılabilecek uygulama değişiklikleri bulunur. Ortaya çıkarılmış bir resmin nasıl daha iyi bir görünüme sahip olabileceğine dair birçok düzeltme aracını kursiyerlerine öğreten bu kurs, bu sayede çizimlerinizde kusursuza yaklaşmanıza olanak sağlayacak. Sadece mimarlık ve mühendislik değil, teknik ressamlık gibi bölümlerin de sıklıkla kullanabilecekleri bu uygulama, tüm bölümler için bu kursun konusu haline getirilmiştir. Kurs öncesinde uygulama yapabileceğiniz bir bilgisayara sahip olmanız gerekecektir. İzle- yap yöntemi kullanılan bu kurs ile kalıcı bilgiler öğrenebilir, ufkunuzun açıldığını hissedebilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/autocad-ogren/

Hızlı okuma kursu veren yerlere de bakabilirsiniz.

Autocad Kursu Hakkında Merak Edilenler

Online autocad kursu nedir?

Autocad programının kullanımı konusundaki bilgilerin, hazırlanan kurs programı kapsamında başlangıç seviyesinde ya da ileri seviyede kursiyerlere aktarılmasına denir. Bu şekilde açılan kurslar sayesinde evden çıkmadan eğitiminizi alabilirsiniz. Bazı kurslar, kursiyerleri ödevlerle sisteme sokar, bazıları sınav yapar. Tamamen online eğim aldığınız kurum ile ilgili bir değişkendir.

Autocad Kursu online olarak işe yarar mı?

Autocad kursu, evde kendi bilgisayarınızda deneyebileceğiniz işlemler bütününden oluşmaktadır. Program dilini kavradığınızda daha iyi bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Online kurs, kesinlikle sizin için daha yüksek yarar sağlar.

Online Autocad kursu ne kadar sürer?

Bu sorunun yanıtı, kursu nereden aldığınıza, hangi kapsamda aldığınıza göre değişiklik gösterir. Başlangıç seviyesinde bir Autocad kursu yaklaşık 15 ders sürerken, ileri seviyede ders sayıları 50’ye kadar çıkabilir. Bu durum, kurs süresinin de uzaması anlamına gelir.

Autocad kursu İSMEK tarafından verilir mi?

İSMEK, her yıl Autocad kursu açmaktadır. Kadınların öncelikli olarak gittikleri Autocad kursu, 6 ya da 10 ayda bir mezun vermektedir.