Random Ne Demek?

Random ne demek? Sosyal medya hayatımızın en temel parçası olmaya başladığından beri dilimize yeni kelimeler girdi. Aslında bu kelimeler için yeni kelimeler değil de terim demek daha doğru olacak. Sosyal medyanın kendine özgü bir dili olduğunu da düşünebiliriz. Aslına bakacak olursak internet Amerika’dan geldiği için bu sözcükler genel olarak İngilizcedir.

İnternet üzerinden yapmış olduğumuz pek çok hareket de bu sebepten dolayı İngilizce kelimelerle anılmakta. Yani İngilizceyi bir dil olarak bilmeyen insanlar bile internet sayesinde sosyal medyada pek çok İngilizce kelime kullanıp bu kelimelerden haberdar olmuş durumda.

Mesela random… Random ne demek ya da random nedir sosyal medya dilinde random ne anlama gelir gibi bir takım sorularınıza yanıt verecek olursak İngilizce’den Türkçe’ye çevirecek olursak random kelimesi rastgele anlamına gelmektedir. Rastgele tuşlara basmak internet dünyasında yani sosyal medyada “random atmak” şeklinde tabir edilir. Yani random nedir sorusunun yanıtı rastgele tuşlara basmak anlamına gelir.

Random Ne Demek?

Random Ne Demek?

Random Atmak

Random atmak aslında bir eylem olarak değil de sosyal medyada yapılan bir yazışma türü olarak algılanmalıdır. Hatta hayatımıza sonradan giren bir sanal eylem olarak da açıklanabilir. Random atmak nedir diye soracak olursanız bunu en çok internet üzerinden herhangi bir platformdan yazışırken ya da herhangi bir paylaşıma yorum yaparken karşımızdaki kişiye yanıt verirken gülme efekti yapmak ya da kelimeleri tek tek yazıp göndermektir diye açıklayabiliriz. Random atmak örnek verecek olursak agatqamtpgdm gibi anlamsız pek çok harfi klavyede rastgele basarak hiçbir anlama gelmeseye şeyler yazmaktır. Ancak sosyal medya kullanıcıları bu herhangi bir anlam oluşturmayan harflerin bir araya gelmiş halini konuşmanın gidişatına göre anlayacaktır.

Random Nasıl Atılır?

Random atmak artık herkes tarafından yapılmaya başlanan bir şeydir. Random atarak yazışmak ya da sosyal medya paylaşımlarının altına randomla cevap vermek gibi şeyler son derece normal bir hale gelmiş durumda. Peki, random nasıl atılır? Yazışırken ya da yorum yaparken komik bulduğunuz bir şeye gülme emojisi koymak yerine klavyede rastgele tuşlara basılarak yapılır. Ayrıca yazışırken de bir konuda konuşurken ya da bir şey anlatırken cümleleri tam olarak değil de yarım yarım yazıp gönderdiğiniz zaman random atmış olursunuz.

Random Neden Atılır?

Random neden atılır? Karşınızdaki kişinin yaptığı espriye emoji ya da sembollerle gülmek yerine random atarak gülmeyi tercih edebilirsiniz. Söylemek istediklerinizi karşı tarafa hızlı hızlı anlatmak için de random atabilirsiniz.

Random Ne Demek?

Random Ne Demek?

Random Gülüş Örnekleri

Random gülüş örnekleri verecek olursak genellikle en çok karşı karşıya geldiğimiz random gülme şekilleri asdfghjk ya da asdsadgjhk veya ahagagaga biçiminde hiçbir anlama gelmeyen ama herkes tarafından ne demek istendiği anlaşılan bir araya gelmiş harfler örnek verilebilir. Bunun yanı sıra random gülerek de herhangi bir anlama gelen bir şey söylemek zorunda kalmayacağınız için rahatça konuyu kapatabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: