Saire Ne Demek?

Saire ne demek saire kelime anlamı olarak bakıldığı zaman birkaç anlamda kullanılmaktadır. Saire kelime anlamı olarak şu şekilde kullanılmaktadır.

  • Başka öteki ve diğer anlamında kullanılmaktadır.
  • Seyreden ve harekette olan şeyler ile ilgili saire kullanılmaktadır.
  • Herhangi bir şeyden geri kalan anlamında kullanılmaktadır.

Saire Ne Demek TDK?

Saire farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Ama bizim için bir sözcüğün anlamının net tanımı TDK da yapılmaktadır. TDK demek Türk Dil Kurumu demektir. Yani yetkili tek merci anlamına gelmektedir. Bu anlamda eğer ki bir sözcüğün kelime anlamını öğrenmek istiyorsanız bu sözlüğe bakmanız yeterli olacaktır. Saire kelime anlamı olarak diğer anlamında da kullanılmaktadır. Seyreden ve hareket eden şey anlamında da kullanılmaktadır. Bu anlamda sözcüğün öbeğine bakmak doğru olacaktır. Hangi anlamda kullanıldığını oradan görmemiz mümkündür.

Saire Ne Demek?

Saire Ne Demek?

Osmanlıca Saire Ne Demek?

Osmanlıca saire ne demek dilimize zaten Osmanlıcadan geçerek yerleşmiştir. Ve Osmanlıdaki kullanımı ile aynı kullanıma sahiptir. Bu anlamda saire kelime anlamına tekrardan bakacak olursak seyreden ve hareket halinde olan sözcükler için bu kelimeyi kullanmaktayız. Genellikle kitaplarda ve romanlarda karşımıza çıkmaktadır. Eski Türkçe ye sahip olan kişiler bu kelimenin anlamını bilmektedir.

Ve Saire Anlamı Nedir?

Ve saire anlamı nedir. Birbiri ile bağlantılı paralel olan şeyleri anlatmak için vesaire kelimesini kullanabiliriz. Vesaire kelime olarak genellikle birleşik görüldüğü zaman aslında daha kafasında oturmaktadır. Aynı türden vereceğiniz örneklerde olduğu zaman vesaire şeklinde örnekleri çoğaltabilmek adına kullanılmaktadır. Bu kelime örnek olarak kış meyvelerinden elma, armut, muz vesaire severim. Yani bu kişi kış meyvelerinden ayvayı ve birkaç tanesini daha sevmektedir. Bu anlamda vesaire demektedir. Vesaire kelimesi kelime içerisinde kullanılırken vb.. şeklinde kullanılmaktadır.

Ve saire ve saire kelime birbirinden farklı kelimelerdir. Bu anlamda birbirleri yerine kullanılamaz. Saire hareket eden şeyler için kullanılmaktadır. Aynı zamanda diğer şeklinde de anlamı vardır. Ve saire ise birbirine benzeyen şeyleri sıralamak için arkasından bir benzerinin geleceği anlamında kullanılmaktadır

Saire Ne Demek?

Saire Ne Demek?

Sair Ceza Ne Demek?

Tehdit suçunu işleyen kişiye 6 aydan 2 yıla kadar ceza verilmektedir. Mal varlığına yönelik ve sair kötülük yapacağından sebep 6ay hapis ve para cezası kaçınılmazdır. Yani kişinin kötülük yapacağına bu harekete gireceğine dair bu kavram kullanılmaktadır. Bu kişiler özellikle hapis cezalarını para cezasına çevirme talebinde bulunabilir. Ama burada mahkemenin kararı bağlayıcıdır. Mahkeme bu kararı onayabilir de mahkeme bu kararı hapis şeklinde de verebilir.

Hukuk terimi olarak da sair kelimesi kullanılmaktadır. Çünkü sair bir şeyi harekete geçiren güç olarak denmektedir. Bu güç ile herhangi bir suç eylemine karışılabilir. Bundan kaynaklı olarak saire dosyalara girebilmektedir. Bu anlamda da hukuki bir olay veya davada geçmekte ise için uzmanından yardım alarak yorumlanması gerekir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Kategori:

Etiketler:

, , ,