Tavuk eti insanlar tarafından bundan binlerce yıl önce tüketilmeye başlandı ve son 100 yıldır özellikle rekor düzeyde dünyanın her bir yanında insanlar her gün tonlarca tavuk eti tüketiyor. Bugün gezegende 25 milyar tavuk bulunuyor ve bu insan nüfusunun 3 katından daha da fazla olan bir rakam. Tavuk etine olan talebin her yıl daha fazla artmasının ardında hem ulaşılabilir olması, hem tadının güzel olması bulunuyor. İnsanlar birçok farklı yemekte de tavuk etini kullanırken yüksek oranda protein içermesi ve doyurucu olması gibi sebepler dolayısı ile tavuk etini sürekli olarak ilgi ile tüketmeye devam ediyor.

Tavuk Eti Yararlı Mı, Zararlı Mı, Neden Antibiyotik Kullanılıyor?

Tavuk eti zararlı mı, yoksa yararlı mı?

Tavuk eti insanlar için yararlıdır. Çok fazla sağlıklı gıdalar ile tavuk etinin karşılaştırılması gerekmemektedir. Örneğin bir yemek karaciğer açısından faydalı ise tavuk eti ise protein dolayısı ile vücudun genel sağlığı açısından faydalı olmaktadır. İnsanların tavuk etine bu kadar fazla talep göstermesi ve protein konusunda çok iyi bir gıda olması ile tavuk etinin yararlı olduğu sürekli medyada yansıyor.

Tavuklar bugün antibiyotik ile direkt olarak beslenmezken, belirli ilaçlar kullanılmaya devam ediliyor. Tavuk etinin zararlı olduğu bazı beklenmedik şeyler ise söz konusu olabiliyor.

Tavuk eti çok çabuk bakteri üretebileceği için dikkatli olmak gerekiyor ve dışarıda fazla bekletmemek, mümkün olduğunca fazla pişirmek ama yakmamak gerekiyor. Tavuk etinin yararsız olduğu gibi iddialar ancak aşırı sağlıklı tüketim yapan bireyler tarafından dile getiriliyor ancak bu kimselerde özellikle tavuk etinden faydalanmak bir yana dursun kırmızı et hakkında da olumsuz konuşabiliyor.

 
Kategori: