BDSM Ne Demek?

BDSM ne demek? BDSM son zamanlarda birçok kişi tarafından sıklıkla merak edilmektedir. BDSM ne demek? Sorusuna en genel olarak ilişki sırasında karşı cinsin rızasına bağlı olarak erkek tarafından fiziksel güç ve baskı kullanılmasıdır. Özellikle cinsel ilişki sırasında duygusal ve dürtüsel olarak uyarılmayı kolaylaştıran bu durum herkes de aynı etkiyi yaratmayabilmektedir.

Cinsel ilişki kimilerine göre naiflik ve romantizim gerektirirken kimilerine göre daha sert tavırların rol oynamasını gerektirmektedir.

Aslında halk arasında fantezi olarak da adlandırılan bu durum aslında dört farklı sözcüğün baş harflerinin birleşiminden oluşan bir sözcüktür. B harfi bondage yani bağlanma, D harfi discipline yani disiplin, S harfi submission yani teslimiyet son harf olan M ise mazoşizm anlamına gelmektedir.

BDSM Nasıl yapılır?

BDSM nasıl yapılır? sorusu bu ilişki tarzını sık sık duyan kişiler tarafından sıkça merak edilmektedir. Ancak BDSM aslında öğrenmekten ziyade bir yaşam tarzıdır.

Bu tarz ilişkide iki tarafında rızası mutlaka olmalıdır. Aynı zamanda ilişki sırasında ciddi ve kararlı olmak oldukça önemlidir. Genellikle ilişki sırasında sürekli olarak gülme eğilimi gösteriyorsanız ne yazık ki BDSM için uygun bir aday değilsiniz.

bdsm-ne-demek

BDSM Ne Demek?

 

Köle-Efendi İlişkisi Nedir?

Grinin 50 Tonu filmi ile birçok kişi tarafından merak edilmeye başlanan köle-efendi ilişkisi aslında yukarıda bahsetmiş olduğumuz BDSM ile aynı özellikleri taşımaktadır. Cinsel ilişki sırasında çeşitli fantezi aletleri ile kadının itaatkâr hale getirilmesi ve erkeğin efendi rolünü üstlenmesi ile ilişki sırasında kadın tamamen erkeğin yönetimindedir.

BDSM’de Güvenlik Nasıl Sağlanır?

BDSM ilişki sırasında güç kullanımı ile gerçekleştirilen bir aktivite olduğu için bu süreçte alınan haz ile orantısız güç kullanmak olağan bir durumdur. Genellikle birçok kişi tarafından sıklıkla merak edilen BDSM’de güvenlik nasıl sağlanır? Sorusu için ilk olarak karşıda köle pozisyonunda olacak kişi ile mutlaka detaylı olarak görüşme sağlamak gerekmektedir.

Köleye Nasıl Davranılır?

BDSM oyunu sırasında bir taraf efendi bir taraf köle olmaktadır. Bu durumda efendi olacak taraf veya köle olacak taraf köleye nasıl davranılır? Diye merak etmektedirler.

İlişki sırasında köleye davranılacak davranışlar kölenin isteği dışında olmamaktadır. İlişkinin en başında yapılabilecekler ve yapılamayacaklar belirlenmekte ve daha sonra ilişki sırasında köle efendisinin her dediğine uymak zorundadır. Efendisi kölesine istediği gibi davranabilmekte ve kölesini istediği şekle sokabilmektedir.

zovov-bdsm-ne-demek

Gibi – Kuki

BDSM Sözleşmesi Nedir?

BDSM cinsel ilişki sırasında uygulanan bir oyundur. Güç ve itaat üzerine kurulu olan bu oyunda iki tarafından tam rızası olması gerekmektedir. Bu durumda genellikle BDSM sözleşmesi hazırlanarak karşı tarafın kırmızı çizgilerini, hoşlanmadıklarını, denemek istediklerini ve tolere edebileceklerini belirtmesi üzerine efendisi bu sözleşme dahilinde istediği her şeyi yapabilmektedir.

Ancak efendinin anlaşma başında köle tarafından ileri sürülen şartları mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir. Aksi halde anlaşma köle tarafından da bozulabilmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Kategori: