Çökelek peynirinin kalori değeri, 100 gram miktarı için 98,5 kaloridir. Çökelek kalorisi içinde protein değeri yüksektir. Bundan dolayı da doğal protein değerleri arasında yer alır.

Yağlı Çökelek Kaç Kaloridir?

Yağlı çökeleğin kalorisi, çökelekten farklı olarak 100 gramı için 171’dir. İçinde yağ olmasından dolayı kalorisi artan bu peynir değerinin protein değeri düşer ve yağ değeri artar. Yağlı olmasından dolayı daha lezzetli olarak görülür ancak protein değerinin düşüklüğünden dolayı spor yapan kişiler tarafından tercih edilmemesi gereklidir.

Kuru Çökeleğin Protein Değeri Kaçtır?

Kuru çökeleğin protein içeriği, 100 gramı için 16.47’dir. Bu değer pek çok peynire göre fazla yüksek olmasından dolayı kuru çökelek peyniri protein değeri yüksek ve sağlıklı olan peynirler arasında yer alır.

Çökeleği Besin Değerleri Ne Kadardır?

Cokelegi Besin Degerleri Ne Kadardir

Çökelek peynirinin besin değerleri, 100 gramı için şöyle sıralanmıştır:

  • Karbonhidrat: 1.89
  • Protein: 27.37
  • Yağ (g): 6.02
  • Sodyum (mg): 524
  • Potasyum (mg): 38
  • Kalsiyum (mg): 54
  • Vitamin A (iu): 1500
  • Demir: 0.14

Çökelek Peyniri Diyette Yenir Mi?

Diyette çökelek peyniri tüketimi uygundur. Özellikle kahvaltıda tüketimleri hem tok tutmayı hem de proteini yağsız ve sağlıklı bir şekilde almayı sağlayacaktır.

Zayıflamak İçin Hangi Peynirler Yenebilir?

Zayiflamak Icin Hangi Peynirler Yenebilir

Kilo verirken yenebilecek peynirler listesinin başında keçi peyniri gelir. Diğer peynirlerden farklı olarak keçi sütü ile yapılan bu peynir, diğer peynirlerden daha sağlıklıdır. Bunun yanında krem ve labne peynirler de tüketilebilir. Kalori değerlerinin düşük olmasından dolayı bu peynirler kilo vermek için porsiyonlu olarak tüketilmesi gereken peynirler arasında yer alır. Çökelek kalorisi düşük olan peynirler arasında olmasından dolayı kilo vermede en çok kullanılan peynirlerden biridir. Kaşar peyniri ve yağlı peynirlerinse bu süreçte tüketilmesi kilo verme sürecini yavaşlatacaktır.

Diyette Ne Kadar Peynir Yenmeli?

Diyette yenecek peynir miktarı, gün içinde iki porsiyonu geçmemelidir. Her diyet listesinin kişilere özgü hazırlandığı unutulmalı, bu nedenle de herkes kendi için tavsiye edilen porsiyon kadar peynir tüketmelidir.

Çökelek Peyniri Kilo Aldırır Mı?

Cokelek Peyniri Kilo Aldirir Mi

Çökelek peynirinin kilo aldırması pek görülen durumlar arasında yer almaz. Çökelek, içeriğinde bulunan protein miktarı sayesinde kilo vermeye yardımcıdır. Ancak genellikle günlük en fazla 2 çorba kaşığı kadar tüketilmesi tavsiye edilir.

Diyette Çökelek Mi Lor Mu Yenmeli?

Çökelekle lorun diyette tüketimleri yaklaşık olarak aynı kalori değerini taşımalarından dolayı fark etmez.  Yani iki peynirden birinin tüketilmemesi, sağlık açısından zararlı değildir. Her iki peynirin de yağ oranları düşüktür. Barındırdıkları bu düşük yağ oranı sayesinde kolesterol üzerinde olumsuz bir etkileri yoktur. İki peynir arasında çok az bir kalori değeri mevcuttur. Çökeleğin kalorisi, lor peynirine göre çok az daha fazladır. Bundan dolayı lor diyetlerde daha fazla tercih edilebilir.
Kategori: