Counter Strike söz konusun olunca CS Go Ping Düşürme önemli bir konu haline gelmektedir. İnternetin hız seviyesi hepimiz için çok önemli bir konu olarak sayılmaktadır. Özellikle yaptığımız iş internette sık sık gezinmemizi gerektiriyorsa veya çevrimiçi oyun oynama konusunda iyiysek, internet hızı vazgeçilmez standartlarımızdan biridir olarak karşımıza çıkmaktadır. Ne yazık ki internet hızı açısından çok şanslı bir ülke değiliz. Maalesef ki, bölgemizin çoğu hala eski altyapıyı kullandığından, Avrupa’daki gelişmiş ülkelerin çok gerisindeyiz. Yüksek hızlı paketler için bütçe ayırmamız gerekse bile, losyonumuzdaki altyapı buna genellikle izin vermiyor.

Elbette bu durum ileride hızla değişecek ama şimdilik hız kalitesi internette gezinen hemen herkes için çok önemli bir konu olarak durmaktadır. İnternet hızını birçok sitede kontrol edebiliriz. Sırasıyla bu platformlarda yükleme ve indirme hızlarını kontrol edebilirsiniz. Genellikle bu tür testlerde bu iki kavrama odaklanabilir ve bağlantımızın kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biri olan Ping’i atlayabiliriz. Bununla birlikte, nitelikli bir internet bağlantısı için Ping süresinin kısaltılması, indirme ve karşıya yükleme hızı çok önemlidir. CS: GO oyuncuları için internet hızı oldukça önemlidir ve kaliteli bir oyun süreci için mutlaka hızlı olmalıdır.

CS: GO Ne Anlama Gelmektedir?

CS: GO Ping Düşürme Nedir? – CS: GO Ping Düşürme Yöntemleri

CS: GO, “Counter Strike Global Offensive” anlamına gelmektedir. Bu oyun, 2012’de piyasaya sürülen bir FPS oyunudur. Valve oyunun yaratıcısı ve sunucusudur. Oyunu bizim satın almamız için Steam platformundan ücretsiz olarak indirebilme fırsatı sunmaktadır. Oyun başlangıçta Half-Life modunda yayınlandı. Herkes modülü indirmeye başladığında, Valve bunu gördü ve Valve, CS’nin telif hakkını satın aldı. CS’den sonra adlandırılan en son sürüm 1.6’dır. Bundan sonra CS: S (CS: Source) sürümü gelmiştir. Bu oyun, yani CS:Source, tamamen farklı bir oyun motoru ile yayınlandı ve çok popüler olamadı, çok fazla seveni çıkmadı. O zamandan beri Valve, CS oyunu ile ilgili tüm umudunu kaybetti. Ta ki son eylemi yapana kadar.

CS ekibi birleşti ve tekrar oyun yaratmaya başladı. CS: GO oyununu yarattıkları için artık bilgisayar başından kalmadan severek oynayan bir nesil meydana gelmiştir. Bu oyun ilk çıktığında pek popüler değildi. O zamandan beri, Valve bunun üzerinde çok düşündü. Topluluk pazarında, oyuncular ödeme yoluyla kutudan açıyor ve değerli silahlar çıkarıyorlardı ve CS: GO oyunu aniden patlak verdi. Ancak bir şeyler eksikti. Bir oyuncu oyun oynarken, başka bir kişi güçlü olabilirken, oynayan oyuncu güçlü olmayabiliyordu. Bu konu üzerine kafa patlatan Valve, bir çözüm buldu. Artık oyuncular kendi deneyimleriyle aynı ölçüde olan kişiler ile oynayabiliyorlardı. Ve artık, CS: GO bugün en çok oynanan oyunlardan biri olmaya başladı.

Ayrıca ücretsiz oyun indirme siteleri seçeneklerine bakabilirsiniz.

CS GO Ping Düşürme İçin Neler Yapılması Gerekmektedir?

CS Go Ping düşürme işlemi için aşağıda bahsedilen sıralamayı kullanmanız yeterli olacaktır.

 1. Bilgisayarınızın arka planında çalışan bütün programları kapatınız. Açık programlar ping hızınızı düşürmektedir.
 2. Daha sonra oyuna girip, ayarlardan geliştirilmiş olan konsolu “Evet” olarak değiştiriniz.
 3. Değiştirme işlemini doğru bir şekilde yaptıktan sonra sırayla aşağıda yazılı olan kodları giriniz.
 • cl_interp 0,
 • cl_interp_ratio 1,
 • cl_updaterate 128,
 • cl_cmdrate 128,
 • cl_predict 1,
 • cl_predictweapons 1,
 • cl_lagcompensation 1.
 1. VPN programları ping durumunu fazlasıyla arttırmaktadır. Bu yüzden eğer bilgisayarınızda açık bir VPN programı var ise kapatınız.
 2. Eğer Eternet Kablosu ile bağlantı kuruyorsanız; Eternet Kablosu’nun kısa olmasına özen gösteriniz. Kısa olan kablo akış süresini azaltacaktır.

Yukarıda belirtilen basamaklara dikkatli bir şekilde uyarsanız. Ping’inizi düşürmeniz mümkün olacaktır. Bütün bunları yaptıktan sonra, oyuna girdiğinizde veya oyun sırasında Ping seviyeniz yüksek ise, sizlere internet sağlayan firma ile iletişim geçmeniz gerekmektedir.

CS:GO Ping Düşürme Video Anlatımı

CS GO Ping Düşürme ile ilgili bu videoyu da izleyebilirsiniz.

CS: GO Ping Gösterme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

CS: GO Ping Düşürme Nedir? – CS: GO Ping Düşürme Yöntemleri

Bir CS: GO oyununda fps sayacının nasıl etkinleştirileceğini sizler ile paylaşacağız. Bu işlemi Steam arayüzünden veya oyun konsolunda CS: GO oynarken gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını aşağıdaki gibidir:

 • CS:GO’ya giriyoruz.
 • Oyun konsolunu açıyoruz.
 • Konsola “+graph”veya “cl_showfps 1” yazıyoruz.Eğer “+graph” yazarsanız hem fps değeri hemde var,ping ve tickrate değerleri burada gözükecektir.Ancak sadece “cl_showfps 1” yazarak fps değerinizi görmenizde mümkün.
 • Kodları kullandıktan sonra “-graph” ve “cl_showfps 0” komutu ile fps sayacını kapatabilirsiniz.

Steam üzerinden CS: GO Ping gösterme işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

 • Sol üst köşedeki “steam” yazısına tıklıyoruz.
 • Ayarlar bölümünü açıyoruz.
 • “Oyun içi” ayarlara geliyoruz.
 • “Oyun içi steam arayüzünü etkinleştir” diyoruz.
 • “Oyun içi Fps sayacı” yazan kısma gelip oyun içinde görünmesi gereken yeri belirtiyoruz.
 • Daha sonra oyunu açıyoruz.

CS: GO fanatikleri için oldukça yararlı olan bu işlem, kolaylıkla yapabileceğiniz bir şekilde sizler için hazırlanmıştır.

Düşük sistemli oyunlar hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

CS GO Ping Düşürme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Oyunlarda Ping neden yükselir?

Ping'in büyümesindeki en önemli faktör internet yazılım paketi ve internet altyapısıdır. ADSL ve 3G gibi bağlantı türleri ping seviyesinin artmasına neden olabilir.

CS: GO oyunu için Ping kaç olmalıdır?

Alınan ping değeri, hat kalitesi ile bağlı sunucu arasındaki farktır. Genellikle 70-80 kabul edilebilir, ancak diğer eşleşmelerde uzak bir sunucuya bağlandığınızı gösteren 120-150 değerini görebilirsiniz.

Oyunlarda Ping ne anlama gelmektedir?

Bilgisayar ile uzak sunucu arasında veri aktarımı sürecinde geçen süre Ping olarak adlandırılır. Örneğin; oyunda Ping'iniz 30'dur ve bilgisayardan gelen veriler 30 milisaniye içinde karşı sunucuya ulaşacaktır. Kısaca, bir bağlantı için bekleme süresine Ping denir.
Kategori: