Eğer bir gün tüm insanlar ölürde, siz Dünya’da tek başınıza kalsaydınız ne hissederdiniz? Bu konuda herkesin bir yanıtı olmayabilir. Bazı insanlar bunun kendisinin sonu olacağını düşünürken, bazıları ise bunun kendisi için en iyisi olacağını söyleyebilir.

Teknolojinin gelişmesine rağmen bir insan Dünya’da tek başına kalsaydı hiçbir teknolojiyi etkin bir şekilde kullanamazdı. İnternet hizmetinin kısa süre içerisinde yaşanacak kaos nedeniyle sona ermesi ve kısa süre içerisinde tek kalan kişinin bulunduğu konumu terk etmek zorunda kalabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Olası sel baskınları, yükselen radyasyon oranı ve diğer tehditler tek kalan kişiyi bekleyecektir.

Bir kişinin Dünya’da tek başına kalması özellikle bazı artılar getirdiği kadar, daha büyük eksiler getiriyor. Bunun sebeplerinden bir tanesi ise kişinin birçok doğal ve doğal olmayan tehditlere karşı sadece tek başına hareket etmek zorunda kalacak olması.

Dünya’da insanların tamamı yok olsaydı nükleer santraller kısa süre içerisinde erimeye başlayacak, yüksek bir radyasyon ortaya çıkacaktı. Kısa süre içerisinde birçok bölge sel altında kalacak, Dünya’da inanılmaz bir kötü koku oluşacaktı.

Bunların dışında Dünya’da tüm insanlar ölse veya sadece birkaç insan kalsa neler olacağını merak ediyorsanız, buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Korku ortaya çıkacakDünya’da Tek Kalsaydınız Ne Olurdu?

Birçok insan için bu tehditleri saymazsak ve kişi yaşamına devam edebilirse Dünya’da tek kaldığı için bazı tehditler ile savaşmak zorunda kalacaktı. Bu bazen vahşi hayvanlar, bazen su bulmak, bazen ise doğal afetler nedeniyle olacaktı.

Tüm evlerin sizin olduğunu düşünün, tüm arabalar. Ama birçok evde gece uyuyacak olduğunuz sırada tüm kapıları kapatmak, herhangi bir olası seste hemen uyanmak ve kendinizi korumak zorunda kalacağınızı düşünün. Başka insan olmadığı biliniyor ancak tehditler var ve siz bazı şeylerden haberdar değilsiniz.

Tüm bunlar özellikle ilk günlerde büyük bir korkuya sebep olacak ve korku dağları bedeninizi kaplayacak. ‘Ben asla korkmam’ diyen bir insan bile bugün tek kaldığında bu koskocaman Dünya’da korkacaktır.

Gıda bulmak zorlaşacak

Gıda ve su bulmak bir insan için kısa süre içerisinde daha zor hale gelecek. İlk zamanlarda olduğu gibi bazen hayvanları avlamak, bazen ise market raflarında kalan konserve gıdaları tüketmek zorunda kalacak.

Market raflarında yer alan ürünlerin geneli en geç 2 yıl içerisinde son tüketim tarihin erişecek ve bu nedenle özelliklerini kaybedecekler. Çok zor durumda konserveler eğer ki herhangi bir bozulma yoksa 3-5 yıla kadar tüketilebilir, ancak bir yerde tüm bu gıdalar bitecek ve doğal bir avlanma süreci eski insanların yaptığı gibi gerçek olmaya başlayacak.

Yaşamı sorgulacakDünya’da Tek Kalsaydınız Ne Olurdu?

Bir kişi tek başına kaldığında yaşamı sorgulamaya başlayacak. Neden sadece kendisinin kaldığı, kendisinin neler yapabileceği gibi düşünceler içerisine girecek. Tüm bunlar kısa süre içerisinde tahminlere göre bunalım yaratabilecek olası beklenen şeyler arasında yer alıyor.
Kategori: