Dünya’yı Yok Etmenin En İyi Yolları

Dünya demirden oluşan bir yapı gibi, titanyumdan bile daha dayanıklı, asla onu yok edemeyeceğimiz kadar güçlü.

Dünya sandığınızdan daha güçlü ve daha dayanıklı. Bugün insanlık Dünya’da her dakika bombalar fırlatıyor, füzeler toprağa çarpıyor ancak Dünya asla yok olmuyor. İnsanlık bu tür eylemler ile kendisini yok edecek zemini hazırlarken, bir tarafta ise Dünya bunlardan zarar görüyor. Ancak Dünya’nın yok edilmesinin çok zor olduğu tahmin ediliyor.Dünya’yı Yok Etmenin En İyi Yolları

5 milyar yıla yakın zamandır mevcut olarak onlarca asteroit çarpmasına rağmen ayakta kalan, devasa canlıları içerisinde barındırmış olan Dünya’nın canlıların tüketimine rağmen yok olmamasının ardında çok sağlam olması var.

Kara Delik yutabilir

Dünya’nın en kolay yok olmasının seçeneklerinden bir tanesi bir kara delik tarafından yutulmasıdır. Bir kara delik Dünya’mızı yuttuğunda bunu anlamamız mümkün olamayabilir ve hepimiz neler olduğunun farkına bile varamayabiliriz. Ölüm olup olmayacağı veya neler olup olmayacağı belli olmadığından kara deliğin Dünya’yı yuttuğunda herkesin ve tüm Dünya’nın yok olacağına inanılıyor.

Madde/anti madde patlaması

Böylesi bir patlama olası olarak beklenmeyen bir patlama. Ancak çok düşük bir olasılık bile olsa bunun en kolay şekilde Dünya’yı yok etmenin yollarından bir tanesi olduğuna inanılıyor.

Herhangi bir gezegenle çarpışma

Eğer Dünya herhangi bir gezegenle çarpışacak olursa bunu durdurmak mümkün olmayabilir. Gezegenler olur da birgün savrulur ise bu duruma karşı kaçacak bir yer, bu çarpışmayı engelleyebilecek herhangi bir gücümüz yok. Herhangi bir asteroit çarpmasına veya olası göktaşı çarpmalarını engellemek mümkün ve bunlar Dünya’yı yok edemez, ancak Mars büyüklüğünde bir gezegenin Dünya’ya çarpması durumunda önünde durulamaz bir yok oluş gerçek olacaktır.

Sadece Mars değil, eğer Dünya’ya Güneş çarpacak olsaydı Dünya’dan geriye hiçbir şey kalmayabilirdi. Aşırı sıcak olan Güneş, Dünya’nın erimesine sebep olabilir devasa boyutta olmasından dolayı Dünya’dan geriye en ufak bir parça bile kalmayabilirdi.

Bugün insanlık Güneş’i kendisine çekecek güçte değil ancak gelecekte gezegenlerin yerini değiştirmek veya Güneş benzeri yapay güneşler yapmak mümkün olursa kendi elimizle Dünya’yı yok edebiliriz.

Şiddetli soğuma ve sıcaklık Dünya’yı yok edebilir mi?

Binlerce derecede bile olsa Dünya asla erimezdi. Yeryüzünde olan kayalar ve diğer topraklar eriyebilirdi ancak Dünya’nın içerisinde yer alan çekirdek bölümünde zaten binlerce derece sıcaklık olduğu biliniyor. Dünya demir ve benzer maddelerden oluşuyor ve bunu sonucunda şiddetli sıcaklıklarda erimesi veya şiddetli soğuklar nedeniyle çatlaması pek de mümkün değil. Ancak Güneş kadar büyük bir sıcaklık-ateş kaynağı Dünya’ya çarparsa bu durumda Dünya eriyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünya’yı Yok Edebilecek Bir Asteroit Nasıl Durdurulacak?

Dünya’yı Yok Edebilecek Bir Asteroit Nasıl Durdurulacak?

Nükleer Füzeler Dünyayı Yok Edebilir Mi?

Bir Savaş Olsa Hayatta Kalabilir Miydin?