En iyi beyaz eşya markası ülkeden ülkeye ve beklentilere göre değişebilir. Beyaz eşyalar günümüzde herkesin evinde kendine yer bulan makinelerdir. Günlük işlerimizin hatırı sayılır bir miktarını üstlenen bu araçlar olmadan bir hayat tahayyül etmek çoğu kişi için imkansızdır. Saatlerce sürebilecek olan bulaşık ve çamaşırları pratik bir biçimde yıkayan, yiyeceklerin uzun süre saklanmasını sağlayan ve bizler için optimum yaşam koşullarını oluşturan bu makineleri üreten pek çok marka bulunur. Bu markalar arasından sıyrılan isimleri bilmek beyaz eşya alışverişlerinde tercihlerinizi etkileyebilir.

Gaggenau

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Beyaz eşya deyince Türkiye’de çok az kişinin vakıf olacağı bu marka aslına bakıldığında dünyanın en iyi markası olarak kabul edilebilir. Kalitenin en büyük öncelik olarak kabul edildiği bu markanın ürünleri sağlamlıkları ve uzun ömürleriyle dikkat çeker. Almanya çıkışlı bir marka olan Gaggenau hitap ettiği sosyoekonomik sınıf gereği Türkiye’de dikkatleri üzerine henüz çekmemiştir. Ancak beyaz eşya sektöründe çalışan kişilerin büyük bir kısmı bu markanın her daim en iyisini sunduğunu bilir. Marka, Türkiye’de aktif bir biçimde çalışmaktadır. Sattığı ürünler arasında fırın, kahve makineleri, ocak, havalandırma cihazı, buzdolabı, şarap dolabı, bulaşık ve çamaşır makinesi yer alır.

Ayrıca en iyi termal oteller listesine de bakabilirsiniz.

Miele

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Parçalarının sağlamlığıyla adından sıklıkla söz ettiren Miele, Gaggenua’ya göre ülkemizde daha fazla bilinen bir markadır. Bu markanın ana vatanı da Almanya’dır. Ülkemizde bile bir deyim haline gelen “Alman kalitesi” bu markanın ürünlerinde kendini belli eder. Hem resmi bayilikler hem de internet üzerinden satış yapan markanın ürün havuzunda hemen her türlü beyaz eşya yer alır. Müşteri memnuniyeti epey üst seviyelerde olan bu marka Almanya’nın en popüler beyaz eşya markaları arasına adını yazdırmıştır.

Liebherr

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Söz konusu beyaz eşya olduğunda Almanya’nın bu sektörde ağırlığını nasıl hissettirdiğini görmek isteyenler Liebherr markasına bakabilirler. Diğer pek çok Alman firmasının aksine Liebherr sadece soğutucu sistemler üzerine yoğunlaşmıştır. Buzdolapları başta olmak üzere derin dondurucular, şarap dolapları ve puro dolaplarını piyasaya sürerler. Ürünlerinin her biri muazzam derecede kaliteli olan bu marka Türkiye’de resmi olarak satış yapar. Onlarca yıldır dünyanın pek çok ülkesinde yer alan Liebherr kalite, güvenirlik ve dayanıklılık bazında sektörün lider isimlerinden biridir.

Siemens

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Yirminci yüzyılda sektöre giriş yapan Siemens kısa sürede bir dünya devine dönüşmüş markalardan biridir. Hatta pek çok kişi tarafından dünyanın en iyi ikinci beyaz eşya markası olarak kabul edilebilir. Piyasaya sürdüğü ürünler Türkiye’de de sıklıkla kullanılır. Çeşitli alt markaları ile epey geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan marka hemen her kesimin erişebileceği bir marka olarak bilinir. Alt markalarıyla birlikte pazar payının ciddi bir kısmını elinde tutan markanın alametifarikası epey sağlam ürünler imal ediyor olmasıdır. Sadece beyaz eşya değil pek çok teknolojik ürünü imal eden ve satan markanın Türkiye fabrikası BSH adıyla anılır. Markanın çıkış yaptığı ülke Almanya’dır.

Bosch

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Sektör devi Siemens’in alt markalarından biridir. Aynı fabrikaların imalatı olarak piyasaya sürülen bu markalar arasında neredeyse hiçbir kalite farkı yoktur. Dünyadaki ekonomik dengelerin değişmesi ve orta sınıfın belli ölçüde daha az gelirle yaşıyor olması Bosch markasını Siemens’in bir adım önüne çıkarmıştır. Özellikle Türkiye’de pek çok kişi Siemens yerine Bosch’u tercih eder. Epey kaliteli ürünlerle müşterilerinin karşısına çıkan marka en iyi beyaz eşya markası listesinin olmazsa olmazıdır.

Samsung

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Dünyanın en popüler markalarından biri olarak kabul edilir. Pek çok sektörde ürünler imal eden markanın beyaz eşyaları son yıllarda giderek daha çok ilgi görür. Beyaz eşya sektöründeki Alman ağırlığının karşısında Asya’dan yükselen bir değer olarak kabul edilen Samsung bir Güney Kore markasıdır. Yirminci yüzyılın son dönemlerinde etkinliğini ciddi bir şekilde artıran marka esasında akıllı telefon, bilgisayar ve televizyon gibi ürünleriyle dikkat çeker. Mevzu beyaz eşya olduğunda bir adım geride durduğunu kabul etmek gerekir.

Profilo

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Siemens’in alt markalarından biridir ve fiyat performans açısından makul ürünleri müşterilerinin karşısına çıkarır. Kalite açısından Bosch ve Siemens’ten geri olduğunu kabul etmek gerekir. Beyaz eşya yatırımına daha makul bir bütçe ayırmak isteyen kişilerin yöneldiği bir marka olarak bilinir. Ancak kişiler makul fiyattan beyaz eşya sahibi olmak istediklerinde karşılarına çıkan marka sayısı epey artar. Bu bağlamda düşünüldüğü vakit Profilo’nun Siemens ve Bosch’a göre çok daha fazla sayıda rakibi vardır.

En iyi tarih kitapları bilgilerine de bakabilirsiniz.

AEG

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Beyaz eşya sektöründe Alman devlerinden biri olarak kabul edilir. Avrupa Birliği’ne mensup ülkelerde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan markanın Türkiye’de de epey yoğun bir ilgiyle karşılaştığı pek çok kişinin vakıf olduğu bir bilgidir. Almanya’nın en köklü firmalarından biri olarak kabul edilen AEG gayet sağlam beyaz eşyalarla müşterilerinin karşısına çıkar. 1996 senesinde Electrolux markasına dahil olan AEG hala bu markanın kollarından biri olarak hizmet verir.

Electrolux

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

İsveç merkezli bir marka olan Electrolux elektronik cihaz üretiminde dünyanın en büyük ikinci ismi olarak kabul edilir. Aynı sıralama büyük ev aletleri üreticileri arasında yapılan liste için de geçerlidir. Sıralamanın kriteri üretilen malların kalitesinden ziyade üretim miktarıdır. Bu nedenle Electrolux kalite bakımından Siemens, Gaggenau ve Miele gibi markaların bir nebze gerisinde kalır. Türkiye’de çok az kişi bu markanın logosunu beyaz eşya ve ev aletlerinin üzerinde görür zira bu marka esas satışlarını alt markaları üzerinden yapar. Electrolux’un Türkiye’de sık bir biçimde kullanılan alt markası AEG’dir.

Vestel

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

Türkiye’nin sayılı markalarından biri olarak kabul edilen Vestel oldukça fazla sayıda satış yapan bir markadır. Ülkemizdeki beyaz eşya satışı oranında ilk sırada yer alan Vestel makul oranda kalite ve teknik servis hizmeti sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Şirketin kurucusu bir Kıbrıs Türküdür ve şirket günümüzde de bir Türkiye şirketi olarak kabul edilir. Parçaların büyük bir kısmı Çin’de getirilir ve Türkiye ve Rusya’daki fabrikalarda birleştirilerek beyaz eşyalar elde edilir.

En iyi balık yağı çeşitlerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Arçelik ve Beko

En İyi Beyaz Eşya Markası – 2021 Güncel – Türkiye’de Satılan 12 Beyaz Eşya Markası

 

Bu iki marka her ne kadar farklı markalar olarak kabul edilse de beyaz eşya sektöründe olmayan kişiler bile bu markaya ait ürünlerin aynı fabrikada üretildiğini bilir. Arçelik sadece Türkiye’de satış yaparken Beko hem Türkiye’ye hem de yurt dışına satış yapar. Kalite olarak ikisi arasında bir fark yoktur. Performans ve sağlamlık açısından yeterli ürünler sunarlar.

En İyi Beyaz Eşya Markası Hakkında Merak Edilenler

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beyaz eşya almanın birincil kriteri çoğu zaman fiyattır. Her şeyden evvel bütçe belirlenmeli ve diğer kriterler sonra hesaba katılmalıdır.

En Çok Şikayet Edilen Beyaz Eşya Markası Hangisidir?

İnternet üzerindeki kaynaklardan elde edilen bilgilere göre en sık şikayet edilen beyaz eşya markası Vestel’dir. Buna karşılık olarak elde edilen teşekkür oranı da bir o kadar yüksektir. Günün sonunda Vestel hakkında şu çıkarımı yapmak mümkün olabilir: Markanın ürünleri sorun çıkarabilir lakin marka teknik servis açısından güçlüdür.

Hangi Beyaz Eşya Markası Az Şikayet Alır?

Beko oldukça yüksek bir müşteri memnuniyetine sahiptir. Aynı fabrikalardan çıkmış olmalarına rağmen Arçelik’in daha fazla şikayet aldığı görülebilir. Bunun nedeni ise muhtemelen Arçelik’in Türkiye’de daha çok satıyor olmasıdır. En iyi beyaz eşya markası olan Gaggenau hakkında bir veri bulunmamaktadır.