Kaynak Makineleri

Kaynak makinelerini özellikle yaptığı iş itibari ile kullanması gereken kişiler kullanmalıdır. Kısaca diyecek olursak herkes kaynak yapamaz işin ehli kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde gözler için sıkıntı olacaktır.

Kaynak ne demektir; Kaynak ısı ve basıncın ayrı ayrı kullanılması ile parçaların birleştirilme işidir. Isı ve basınç aynı zamanda birlikte kullanılarak da parçaların birleştirilmesi mümkündür. Kaynak yapılırken benzer parçalar eritilerek birleştirilir. Kaynak yapacak kişi asgari düzeyde bu anlamda eğitim almış bir olmalıdır. Herhangi bir iş kazası yaşanmaması adına bu durum çok önemlidir.

6- Magmaweld kaynak makinesi

5- Askaynak kaynak makinesi

4- Stayer kaynak makinesi

3- Soyberg kaynak makinesi

2- Gekamac kaynak makinesi

1- Jcb Pro Plus Blue kaynak makinesi

6- Magmaweld Kaynak Makinesi

Magmaweld marka kaynak makineleri arasında çok tercih edilen bir markadır. Türkiye’de özellikle yıllardır kullanılan markalardan biridir.

Kaynak makinesini seçerken dikkat edeceğiniz bir takım unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ağırlık ve ebatlarıdır. Çünkü kaynak makinesi sabit bir yerde mi duracak yoksa ustanın yanında taşınması mı gerekecektir. Bu anlamda eğer ki taşımanız gerekiyorsa hafif bir ürün almanız önemli olacaktır.

Boşta çalışma geriliminin yüksek olması önemli bir noktadır. En önemlilerinden bir diğeri ise amper değeri olacaktır. Amper değeri makinenin durmadan kaç dakika çalışılabileceği ile alakalıdır. Bu anlamda da sizin işinize hangisi daha çok yarayacaksa onu tercih etmeniz doğru olacaktır. Kaynak makinelerine baktığımız zaman genellikle amberi iki, dört ve altı dakika şeklinde bulunmaktadır.

Uzun kablolu olarak kullanacaksanız kaynak makinesini öyle test ederek almanız daha sağlıklı olacaktır. En son olarak da garanti süresinin uzunluğuna bakmak fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda yetkili servis ağı da oldukça önemlidir. Magmaweld tamamen Türk malı olması nedeni ile de tercih edilmektedir.

Bu markanın ürünleri tamamen yerli sermaye ile üretilmiştir. Şık ve ergonomik bir yapısı bulunmaktadır. Fiyat olarak da çok yüksek fiyatlı ürünler olmaması nedeni ile de tercih edilmelidir.

kaynak-makineleri

Magmaweld Kaynak Makinesi

5- Askaynak Kaynak Makinesi

Askaynak makinesi birçok kaynak ustasının tercih ettiği diğer makinedir. Özellikle kullanışlı ve ergonomik bir yapısı bulunmaktadır. Kolay taşınabilmektedir. Ucuz ve kaliteli kaynak makinelerini üretmektedir.

Kaynak ustaları kaynak yaparken kullanacakları makine çok önemlidir. İş güvenliği açısından da kaynak yaparken koruyucu ekipmanları kullanmak önemlidir. Özellikle kaynak yaparken bir ışık çıkmaktadır. Bu kişilerin gözünü almaktadır. Bu anlamda kaynak makinesi alırken koruyucu gözlüğünü de almak sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Askaynak tamamen Türk malı olan bir markadır. Kaynak makineleri de oldukça tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin en önemli faktörlerinden bir tanesi de garanti süresidir. Özellikle kaynak makinelerinde 2 yıl garanti süresi vermektedir. Ve bu garanti süresi içinde ürününüzde herhangi bir şikâyet olması durumunda yetkili servislere götürerek tamir ettirme olanağınız bulunmaktadır.

kaynak-makineleri

Askaynak Kaynak Makinesi

4- Stayer Kaynak Makinesi

Stayer kaynak makinesi ülkemizde bulunan Global ailesine katılarak Türk piyasasına geçiş yapmıştır. Kaynak makinesi olarak oldukça fazla türe sahiptir. Kaynak makineleri özellikle birbirinden kopmuş aynı tür metalleri ısı ve basınç etkisi ile tekrardan bir araya getirmek şeklinde tanımlanabilir. Özellikle aynı metal türü olması önemlidir. Kaynak her maddeyi birleştirmez. Bu anlamda demir ve metal türevlerini birleştirerek tekrardan kullanılmasına fayda sağlayacaktır.

Kaynak makineleri önceden çok ağır ve sabit makineler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama şu anda bir kaynak ustası gittiği yerlere yanında taşıyabileceği ürünleri taşımaktadır. Bu anlamda da çanta kutusu gibi kaynak makineleri bulunmaktadır. Kullanımı oldukça kolaydır. Hem de taşınma açısından kişilere hiç zorluk yaşatmamaktadır.

kaynak-makineleri

Stayer Kaynak Makinesi

3- Soyberg Kaynak Makinesi

Soyberg kaynak makinesi de kaynak ustaları tarafından oldukça çok tercih edilmektedir. Özellikle birçok kaynak ustası tarafından kullanımının kolay olmasının yanında güçlü ambere de sahip olduğu için tercih edilmektedir.

Kaynak makinesi seçerken özellikle ihtiyacınıza göre hareket etmek çok önemlidir. Bu anlamda makinenin amper gücü en önemli dikkat edilecek kriterlerdir. Bu güç makinenin bir kerede ne kadar iş yapacağını göstermektedir. Kaynak makinesini aralıksız olarak kullanmak mümkün değildir. Bu anlamda kaynak yapıp bir dinlenmek gerekecektir. Kaynak yapıp elinizi çekip birkaç saniye dinlenmeniz gerekmektedir.

Amper dediğimiz makinenizin 2 4 veya 6 dakika aralıksız çalışabileceğini ifade etmektedir. Devamlı olarak kullanacaksanız maksimum 6 dakika aralıksız çalışanı tercih edebilirsiniz.

kaynak-makineleri

Soyberg Kaynak Makinesi

2- Gekamac Kaynak Makinesi

Gekamac kaynak makinesi oldukça tercih edilen türlerden bir tanesidir. Kaynak yapmak için bu işin ustası olmak önemlidir. Çünkü kaynak makinesi belli bir sıcaklık ve ısı ise birlikte yapılmaktadır. Yanlış kullanılmasından kaynaklı olarak çeşitli yaralanmalar ortaya çıkabilmektedir.

Özellikle kaynak yaparken ısı ve sıcaklık bir arada verildiği için etrafa parlak bir ışık saçılır. Bu ışık kişilerin göz sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hatta uzun süreli olarak bu ışığa bakmak gözlerde körlüğe kadar sebep olmaktadır. Bu yüzden kaynak işin ehli tarafından kaynak ekipmanları ile yapılmalıdır. Kaynak gözlüğü tercih edebilirsiniz. Kaynak markası olarak da Gekamac kaynak makinesini tercih edebilirsiniz.

kaynak-makineleri

Gekamac Kaynak Makinesi

1- Jcb Pro Plus Blue Kaynak Makinesi

Jcb Pro Plus Blue kaynak makinesi özellikle çanta şeklinde olan tasarımları ile şıklık ve ergonomik bir yapı sunmaktadır. Çeşitli güvenlik aşamalarından geçirilerek üretilmektedir. Bu markanın aynı zamanda kırmızı rengi de bulunmaktadır. Zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.

kaynak-makineleri

Jcb Pro Plus Blue Kaynak Makinesi
Kategori: