En İyi Döküm Tavalar

Etlerinizin en iyi şekilde pişmesi ve rahat bir kullanım alanı sağlaması açısından en iyi döküm tava arıyor olabilirsiniz. Etlerin mühürlenmesinden iç ve dışıyla sağlıklı bir şekilde pişirilmesine, ısıtma işlemlerinden soslamaya döküm tavaların etkisi büyüktür. Ağır ve dökme demirden imal edilen bu tavalar yavaş ısınır, yavaş soğur. Bunun yemeklerde iki avantajı vardır: Bu özellik ilk olarak etin yavaşça pişmesine ve aniden yanmasının önlenmesine olanak sağlar. İkinci olarak da ısının eşit bir şekilde yayılmasına neden olarak orantısız pişirmeleri ortadan kaldırır. En kaliteli döküm tava çeşitleri şu şekilde sıralanır.

Lava Izgara Tava 26x 32 Cm Metal Kulplu

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Ürün, özellikle ızgaralarda kusursuz sonuç almanıza yardımcı olmaktadır. Izgara tavasının tüm özelliklerine sahip yapışmaz yüzeyi sayesinde kullanımı sırasında zorlanmanıza sebebiyet vermez. Etlerin mühürlenmesinde ve baharatlanmasında kolaylık sağlayan kenar bölgeleri, etlerinizde istediğiniz tadı yakalamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ızgara düzeneği sayesinde etlerin üzerinde ızgara izlerinin oluşmasını sağlar. Kullanım sırasında kolaylık sağlayan metal kulplarla mutfağınızın en gözde malzemesi bu ürün olacaktır.

Ayrıca en iyi buzdolabı bilgilerine bakabilirsiniz.

Lava Metal Saplı Döküm Izgara Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Metal sapı sayesinde ürünün kullanımı sırasında kolaylık sunulur. Izgara tavası olması sayesinde ister et, ister sebze ızgarası yapın, kusursuz sonuçlar alırsınız. Aynı zamanda pişirmenin tam olarak sağlanması için ısıyı eşit dağıtan bir teknolojiye sahiptir. Kullanımı sırasında buharını da içinde tutar ve yiyeceklerin mineral değerlerinin düşmesini önler. Vitamin ve minerallerin korunmasını sağlayan bu imkan sayesinde, ürünü kullanarak yapacağınız tüm yemeklerde verim alırsınız.

ThermoAD Alüminyum Dökme Tava Seti

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Eğer yapacağınız yemekler için tek bir dökme tava yeterli değilse, bu tava setini de kullanabilirsiniz. Kullanımlarınız sırasında tava setinde 3 tava olduğunu görürsünüz. Farklı boyutlardaki bu tavalarla istediğiniz yemek ya da sosu hazırlayabilir, dilediğiniz et çeşidini pişirebilirsiniz. Kullanımlarınızda yemek ile temas edecek yüzeyler asla çizilmez. Emaye kaplama olması sayesinde ürünün kullanımında uygulayacağınız ısının önemi yoktur. Isıya dayanıklı yapısı sayesinde en lezzetli yemeklerden en güzel soslara ve yemek hazırlıklarına kadar her alanda bu ürünleri kullanmanız kaçınılmaz olacak!

Meşeler Dökme Gözleme Tavası

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Gözleme  yapmak için sadece bir döküm tavaya sahip olmanız yetmez. Tavanın gözleme yufkasına uygun olması, yufkayı kavraması ve ısının eşit şekilde ayarlanması gerekmektedir. döküm tavalar arasında gözleme yaparken aynı anda et de pişirebileceğiniz nadir ürünlerden olan bu tava ile mutfağınıza renk katabilirsiniz. En lezzetli kahvaltılarınızı hazırlamanıza yardımcı olacak bu ürün, emaye kaplama olması sayesinde çizilmeye ya da aşırı ısınmaya dayanıklıdır. Bu özellikleri nedeniyle ürün en iyi döküm tava seçenekleri arasında yer alır.

Altınbaşak Dökme Granit Sahan Tipi Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Dökme granitten imal edilen bu tava sayesinde yumurta pişirme kavramına bambaşka bir soluk getireceksiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu tavanın özelliği, ısıyı içinde hapsetmesidir. Bu sayede kullanım anında yumurtanızı hangi kıvamda istiyorsanız, ona göre hazırlamanız daha kolay olacaktır.

Lava Eco Gt T5 Yuvarlak Döküm Demir Izgara Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Demir döküm tavalar, uzun ömürlü kullanım avantajları ve kullanım anındaki dayanıklılıkları ile bilinmektedir. Bu nedenle ürünün kullanımı sırasında oldukça rahat olabilirsiniz. Düşme, aşırı ısıya maruz kalma gibi her mutfakta olabilecek sorunların önüne geçen bu tava ile en lezzetli ızgaraları siz yapacaksınız. Kullanım sırasında ısınmayı yansıtma özelliği ile etlerinizin içini de dışını da pişirme özelliği bulundurur. Aynı zamanda çıtır tavuk gibi yemeklerde size ısı yayılımını ayarlayarak destek verir. Etlerin ani ısıda mühürlenmesi gerekiyorsa, tavanızın ısı hapsetme özelliğinden de yararlanabilirsiniz. En lezzetli yemeklerinizi bu tava ile pişireceksiniz.

En iyi kombi seçeneklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Lava Demir Döküm Yuvarlak Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Döküm tava çeşitlerinde lider konumda olan Lava, yuvarlak döküm tava ile mutfaklarınızın en lezzetli yemeklerini pişirmenize olanak sağlamaktadır. Ürünün kullanımı, balık ızgaralardan etlere kadar geniş bir yelpazede yemek pişirilmesine uygundur. Kullanım sırasında gereksiz yağ kullanımına neden olmamak için ürünün yapışmaz özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle kolayca kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Izgara yemeklerinde istenmeyen yağlılık durumunu ortadan kaldırması ile mutfağınızda hem lezzet, hem tasarruf devrini başlatan bu ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. Lava markası, en iyi döküm tava listemizde yer almayı kesinlikle hak eden markalardan.

Lava Demir Döküm Metal Kulplu Yuvarlak Kızartma Tavası

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Demir döküm tava dayanıklılığına kızartma tavalarının işlevselliği de eklendiğinde kullanımlarınızda keyfi yaşayabilirsiniz. Metal kulpları ile ısının tutma yerlerine ulaşmasını engelleyen bu ürün, kızartmalarınızda çıtır çıtır bir lezzete neden olacak. Ürün, ani ısıya maruz kalmaya dayanıklı olması sayesinde kullanımlarda yanmaya neden olmaz. Az yağ ile kusursuz kızartmalar yapmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda kullanım sırasında ısının eşit dağılmasına imkan vererek her noktadaki yiyeceğin eşit derecede kızarmasına olanak sunar. Balık kızartmalarından et sotelere kadar, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Cem Bialetti Dökme Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Bialetti’nin en seçkin ürünleri arasında yer alan döküm tava ile kusursuz yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Kullanımlarınız sırasında lezzetli ve yerinde pişmiş yemekler için sadece tavanıza sahip olmanız yeterli olacaktır. Ürünü az yağ ile ya da yağsız olarak kullanmanız mümkündür. Bu sayede gereksiz yağ kullanımında bulunmanıza gerek kalmaz ve kolay bir kullanım elde edersiniz. Yağsız olarak kullanılabilme olanağı sayesinde düşük kalorili besinler üretebilir, özellikle etlerde yapışmanın önüne geçebilirsiniz. Emaye kaplaması sayesinde çizilme, düşme ya da aşırı ısı durumlarına karşı dayanıklıdır. Bu nedenle kullanım sırasında kullanıcısına kolaylık sağlar.

Sinbo SP-5217 Döküm Granit Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Ürünün kullanımı sırasında sahip olduğu özelliklerden dolayı yemekleriniz sorunsuz bir şekilde pişirilir. Kullanım sırasında yüzeyin yağ kullanımına ihtiyacı yoktur. Ancak etlerinizi lezzetlendirmek için hafif yağ ile tavanızı yağlayabilir, kullanım sonrasında yavaşça yıkayabilirsiniz. Ürün, bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Aynı zamanda elde yıkamalarda süngerinizin yumuşak kısmını kullanabilir, kullanım sonrasında kurulayarak ürünün kullanım ömrünü arttırabilirsiniz. Ürün kullanımlarında yüksek ısı, düşme gibi durumların ürünü etkilemesi mümkün değildir. Bu nedenle mutfakta rahat davranmaya devam edebilir, ürün konusunda endişelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz.

Elit Döküm Granit Kaplama Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Emaye kaplaması sayesinde ürünün hem içi hem de dışı kontrol altındadır. Bu sayede kullanım sırasında zorlanmazsınız. Yapışmaz yüzeyi sayesinde kullanım anında besinlerinizi kolayca pişirirsiniz. Ürünün ısı dağıtma teknolojisi sayesinde, ocağın kenarında kalmış parçalar bile kusursuz şekilde pişirilir. Pişirme sırasında besinlerin vitamin ve mineral değerlerini kaybetmemesi için ürün, buhar sabitleme özelliğini kullanmaktadır. Bu sayede besinlerin suyu kendi içinde kalır ve kullanım anında kuruma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılmaz.

Lisa Granit Döküm Sahan Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Sahanın en lezzetli hallerini bu tava ile yapacaksınız. İster yumurta, ister etlerinizi pişirebileceğiniz bu ürün ile kullanım sırasında kolaylık sağlanmaktadır. Isının dağılımı kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Ancak tam kıvamında et ve sebzeler için ürünün üzerine kapak kapatılması gerekmektedir.

Ayrıca en iyi bluetooth hoparlör bilgilerine bakabilirsiniz.

Madame Coco Rock Döküm Wok Tava

En İyi Döküm Tava İçin 13 Seçenek

Üründe kullanılan kaplama, emaye ile alüminyum karışımıdır. Bu nedenle kullanım  sırasında ısının tam olarak yemeğe yansıtılması sağlanır. Bu nedenle gereksiz enerji kullanımı meydana gelmez. Ürün, paslanmaz ve yapışmaz bir yapıya sahiptir. Bu sayede en iyi döküm tava seçenekleri arasında yer alan bu ürün ile yemeklerde yağ kullanımını en aza indirebilirsiniz.

En İyi Döküm Tava konusuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz!