Erkeğin hoşlandığını anlamak için erkeklerin hareketleri ve mimikleri takip edilmelidir. Beden dilinin vereceği ipuçları sayesinde, erkeğin bir kadından hoşlanma durumu anında fark edilebilir. Bir erkeğin sizden hoşlandığını anlamak istiyorsanız, başlıklar halinde ele aldığımız maddeleri inceleyebilir ve kesin sonuca varabilirsiniz.

1- Erkeğin Kadını Görünce Kaşlarını Kaldırması Hoşlanma Belirtisidir

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeğin kaşlarını yukarı kaldırması, karşısındaki kadına ilgi duyduğuna dair işaretler vermektedir. Hoşlandığı kadınla karşı karşıya gelen erkekler, heyecanlanmakta ve kaşlarını yukarıda tutarak konuşmakta ya da bakmaktadır. Heyecanın en büyük habercisi olan kaşlar, sizin hakkınızda bir şey duyan ya da sizi gören erkekleri anında ele vermektedir.

2- Bir Kadından Hoşlanan Erkeklerin Elleri Terler

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeğin ellerinin terlemesi, karşısındaki kadından hoşlanmasının en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Erkeklerin hoşlandığını gösteren en büyük etkenlerden bir tanesi olan el terlemesi, kadının karşısında gerildiğine ve heyecanlandığına işarettir. Erkeğin ellerinin terlemesinin sebebi, kadının karşısında yanlış ya da eksik bir hareket yapma kuşkusudur. Tüm günü mahvetme duygusuyla gerilen erkekler, kadınların karşısında ter dökmeye başlarlar.

Kadınlar erkeklere göre cinsellikten neden çabuk soğuyor? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

3- Konuşurken Kadına Doğru Eğilmesi

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeklerin kadınla konuşması anında, bilinçsiz şekilde eğilmesi ve kadınla daha yakın bir pozisyon alması, karşısındaki kadından hoşlandığını göstermektedir. Kalabalık ve ses duymanın zor olduğu ortamda kadına doğru eğilen erkekler, sadece kadını daha iyi duyabilmek için bu hareketi gerçekleştirmiş olabilirler. Ancak sakin ve gürültüsüz bir ortamda kadına doğru yanaşan erkekler, karşısındaki kadına ilgi duyuyor olabilirler. Hoşlandığı kadınla konuşurken ona doğru eğilen erkekler, karşısındaki kadının söylediği her bir kelimeyi duymak isterler.

4- Hoşlandığı Kadınla Karşı Karşıya Kalan Erkekler Bacaklarını Ayrı Tutarak Otururlar

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeklerin oturuş şekli, karşısındaki kadına olan güvenini belli etmektedir. Genel olarak hoş karşılanmayan bu oturuş şekli, erkeklerin kendini güvende hissettiğine işaret etmektedir. Bir kadının karşısında, onu rahatsız etmeden, bacakları ayrı bir şekilde oturan erkekler, karşısındaki kadına güven duymakta ve ondan herhangi bir tehlike gelmeyeceğine inanmaktadır. Erkeğin bu şekilde oturması ve diğer işaretlerin de aynı erkekte görülmesi, bu erkeğin kadından hoşlandığını göstermektedir.

5- Erkekler Hoşlandıkları Kadının Yanında Derin Nefesler Alırlar

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeklerin derin nefes alması ve nefes alma sıklığının artması gibi durumlarda, karşısındaki kadından hoşlandığı anlamı çıkarılabilir. Erkeklerin heyecanlanmasına ve gerilmesine bağlı olarak ortaya çıkan bu durum, hoşlandığı kadının karşısında olması sebebiyle tekrarlanabilir. Bir erkek, sizi gördüğü zaman ani ve derin nefesler alıp vermeye başlıyorsa, size karşı büyük bir ilgi duyuyor anlamını çıkarabilirsiniz. Heyecanlanan ve ne yapacağını bilemeyen erkek, hoşlandığı kadınla aynı ortama girince nefesini kontrol edemeyecektir. Derin nefesler almanın bir diğer yönü ise, erkeklerin göğsünü daha dik ve geniş göstermek, belini de inceltmek istemesidir.

6- Erkekler Hoşlandıkları Kadınlarla Sürekli Göz Teması Kurar

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeklerin göz teması kurması, karşısındaki kadına ilgi duyduğunu göstermektedir. Erkeklerin hoşlandığı kadınlarla aynı ortama girmesiyle, kadına olan bakışları kontrol edilemez bir hal alacaktır. Hoşlandığı kadının tüm hareketlerini görmek isteyen erkekler, farkında olmadan kadını izlemeye başlarlar. Bu durum kadın tarafından fark edildikten sonra, erkekle kadın sürekli göz göze gelerek, göz teması kuracaktır. Erkeğin sürekli kadının gözlerine bakması, karşısındaki kadına ilgi duyduğunun göstergesi sayılmaktadır. Kadınla göz göze gelen erkekler, ilgisini karşı tarafa yansıtmış olacaktır.

7- Hoşlandığı Kadını Gören Erkekler Sürekli Üstünü Düzeltirler

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeğin üstünü düzeltmesi ve kullanıyorsa sürekli kravatıyla oynaması, hoşlandığı kadınla aynı ortama girdiğini göstermektedir. Hoşlandığı kadına karşı hoş ve şık bir imaj çizmek isteyen erkekler, kadınların dikkatini çekecek tüm kıyafetlerini düzeltmektedir. Kravat kullanan erkekler, farkında olmadan kravatını düzeltir ve imajının kusursuz olmasını sağlar. Erkeklerin kravatı ya da gömleğiyle uğraşması, üzerindeki tozları silkelemesi ve üstünün kusursuz hale gelmesini sağlaması, karşısındaki kadına olan ilgisini yansıtmaktadır.

8- Erkeklerin İçten Gülmesi Sizden Hoşlandığının İşareti Olabilir

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeğin gülümsemesi ve bu gülümsemeyi çok içtenlikle gerçekleştirmesi, aynı ortamda bulunduğu kadına karşı ilgi duyduğunun göstergesi sayılmaktadır. Erkeklerin bilinçsiz şekilde yaptığı bu davranış, kadının yanında duyduğu mutluluğu dile getirmektedir. Karşınızdaki bir erkeğin, sürekli olarak gülümsemesi ve içten kahkahalar atması, size karşı ilgi duyduğunun en büyük işaretleri arasında yer almaktadır. Gülümseyen, espriler yapan, sizden gelen her türlü espriye gülen ve sizi can kulağıyla dinleyen erkekler, size karşı ilgi duyuyor olabilirler.

Kadınlarda saç dökülmesi belirtileri detaylarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

9- Bir Kadından Hoşlanan Erkekler Sürekli Saçını Düzeltir

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeğin saçını düzeltmesi, en basit hoşlanma belirtilerinden bir tanesi olarak nitelendirilmektedir. Erkeklerin hoşlandıkları kadınlarla bir araya gelmeleri durumunda, görünümünün kusursuz olması için üstünü başını ve saçını düzelttiği gözlemlenebilir. Görünüşündeki her türlü kusuru ortadan kaldırmak isteyen erkekler, farkında olmadan sürekli saçlarını düzeltirler. Özellikle kadınla göz göze geldiğinde ellerini saçlarına götüren erkekler, karşısındaki kadından hoşlandığını ele vermektedir. Aynı durum, sakallar için de geçerlidir. Saç sakal ya da bıyıklarını düzelten ve elleriyle tarayan erkekler, ortamdaki kadına karşı ilgi duyuyor olabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

1- Utangaç erkeğin kadından hoşlanma belirtileri nelerdir?

Cevap: Erkeğin elleri sürekli terliyorsa ve sizle kadınla konuşurken kekelemeye başlıyorsa, karşısındaki kadına ilgi duyduğu anlaşılabilir.

2- Bir erkeğin sizden hoşlandığını mesajdan anlamak için ne yapılmalıdır?

Cevap: Erkeğin mesajlarında çok fazla emoji kullanması ve mesajlara anında cevap vermesi, karşısındaki kadına ilgi duyduğunun göstergesidir.