Kadınlar ve erkekler biyolojik olarak farklı bir bedene sahipler. Geçmişten beri kadınlar oturarak idrarlarını yapmak zorundalar ancak erkekler hem ayakta, hem oturarak idrar yapma şansına sahipler. Kadınlara göre bu konuda erkekler çok üstünler ve özellikle sadece bu sebeple değil, enfeksiyon konusunda da erkekler kadınlardan bin kat daha şanslılar.

Kadınlar fiziksel yapıları gereğince tuvalete oturduklarında vajinal olarak enfeksiyon kapma riskleri daha büyüktür. Vücudun içerisine açılan bu organ mukus kaplı bir yapı ile derisi yüzülmüş bir et parçasından farksız olarak mikrop ve bakteriye çok açık bir yapıdır. Özellikle kadınlar idrar yolu enfeksiyonlarına gaita (büyük tuvalet) yaptıktan sonra ön tarafa doğru temizlik işlemi yaparlar ise erkeklere göre daha fazla vücutlarına bağlı olan bir organın sınırlarına kadar denk olduğu için mikrop kapma riskine sahiplerdir.Kadınlar tuvaleti mi daha temizdir, erkekler tuvaleti mi?

Mantar enfeksiyonu ve çeşitli cinsel bakterilerde kadınlarda erkeklere göre daha fazladır ve kadınlar tuvaletinde özellikle kapakta mantar ve benzer bakteri ve mikropların halay eşliğinde oynuyor olması mümkündür.

Erkekler ise idrar yolları enfeksiyonuna çok daha zor yakalanırlar ve penis yapısal olarak vajina gibi mantar ve benzeri enfeksiyonlara çok daha zor yakalanabilen bir erkek cinsellik organıdır.

Kadınlar tuvaleti daha temiz görünür, ama daha pistir*

Kadınlar tuvaletlerde oturarak tuvalet ihtiyaçlarını giderirler ve bu istisnasız olarak böyle olmak zorundadır. Aksi durumda zaten yine erkekler tuvaleti daha temiz olacaktır. Erkekler tuvaletine oranla kadınlar tuvaletinde kanlı ped bulmak, kanlı külot bulmak mümkün iken, erkekler tuvaletinde buna denk gelmek mümkün değildir.Kadınlar tuvaleti mi daha temizdir, erkekler tuvaleti mi?

Özellikle regl döneminde olan kadınlar tuvaletlere ve benzer yerlere kanlarını isteyerek veya istemeyerek bulaştırabilirler ve kandan enfeksiyon kapmak çok daha kolaydır. Erkekler tuvaletinse ise kana denk gelmek neredeyse milyonda 1-2’dir.

Bu yönden de erkekler tuvaleti kadınlar tuvaletine göre daha temizdir.Kadınlar tuvaleti mi daha temizdir, erkekler tuvaleti mi?

Evet erkekler tuvaletinde kadınlar tuvaletine göre ortam daha yaş ve daha çok idrar kokuyor olabilir ancak bu erkeklerin fiziksel yapılarından dolaydır. Bir erkekle kadının aynı tutulmaması gerekir.

Belki adam o gün evinde pastırma yemiş olabilir ve bu sebeple idrarı daha ağır kokuyordur, kadınlar ise daha çok bu tür gıdaları tercih etmiyor olduklarından dolayı kadınlar tuvaleti bir de kadınların daha çok makyaj yapıp parfümler sıkıyor olmalarına bağlı güzel kokuyordur belki.

Erkekler tuvaleti daha temizdir!

Erkekler tuvaletinde tuvaletlere sadece gaita için oturan erkekler %50 daha az tuvalet zeminine bakteri bulaştırma riski ile %100 bakteri bulaştırma riskine sahip kadın cinsiyete oranla çok daha fazla şanslılardır. Kadınlar tuvaletinin o parfüm kokusu ve daha az ıslak olan zeminleri size görünmeyen bakteriler ve mikroplar konusunda yanıltmasın.

Kadınlar tuvaleti mi daha temizdir, erkekler tuvaleti mi?

Herkesin kendi tuvaletine girmesi gerekse de özellikle çocuklu olarak AVM gibi yerlere giden babaların bu konuda kararsız kalmaması ve kadınlar tuvaleti yerine erkekler tuvaletini tercih etmesi çocuk için çok daha temizdir.

*Genel olarak biyolojik veriler esas alınmıştır.
Kategori: