Kedi Tuvaletleri

Evcil hayvanlarımız içerisinde özellikle kediler oldukça fazla dikkat isteyen canlılar olmaktadır. Özellikle kedilerin ihtiyaçları doğru bir şekilde ve zamanında gerçekleştirilmediği takdirde hassas yapıya sahip olmaları nedeniyle birtakım sağlık sorunları yaşayabilmektedirler.

Kediler için en önemli eşyalar şüphesiz kedi tuvaletleri olmaktadır. Çünkü kediler köpekler gibi belirli saatlerde dış mekâna tuvaletlerini yapmamakta kendilerine özel olarak alınmış tuvalet kaplarına tuvalet ihtiyacını gerçekleştirmektedirler.

Bu durumda evcil kedilerimiz için alacağımız kedi tuvaletleri sağlığını herhangi bir şekilde zarar verecek maddeden üretilmemiş ve en rahat kullanıma sahip olan şekilde tasarlanmış olmalıdır. Evcil kedileriniz için tercih edebileceğiniz kedi tuvaletleri için en iyi kedi tuvaletleri listesini şöyle sıralayabiliriz;

7- Petzanya – 3 Katlı Elekli Kedi Tuvaleti

6- Petzanya – Kapalı Kedi Tuvaleti

5- Petzanya – Açık Kedi Tuvaleti

4- PetSafe – Deluxe Kristal Kumlu Kedi Tuvaleti

3- Moderna – Flip Cat Kolay Açılır Filtreli Büyük Kediler İçin Kapalı Kedi Tuvaleti

2- Trixie – Kapalı Elekli Kedi Tuvalet Kabı

1- Petstyle – Comfort Kürekli Kedi Tuvaleti

7- Petzanya – 3 Katlı Elekli Kedi Tuvaleti

Kedi ürünleri üretiminde oldukça ünlü olan Petzanya tarafından üretilmiş olan 3 katlı elekli kedi tuvaleti kediler için en ideal tuvalet kabı modeli olmaktadır. Özellikle elekli tuvaletler daha sonra kum değişimi sırasında sahiplerine oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Elek katmanının 3 katlı olması ise hem kediler için hem de sahipleri için önemli ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Kurulum ve temizleme açısından basit olan bu ürünler kullanıldığında ekstra olarak temizleme küreği yine ihtiyaç duyulmasını önlemektedir.

İçerisinde yer alan elek sistemi sayesinde kedinin dışkıları kolayca temiz kumdan ayrılarak temizlenen bilmektedir.

kedi-tuvaletleri

Petzanya – Kedi Tuvaletleri

6- Petzanya – Kapalı Kedi Tuvaleti

Kediler mahremiyetlerine oldukça önem veren canlılar oldukları için tuvaletlerini yaptıkları sırada kendilerini en rahat hissettikleri ortamda bulunmak isterler. Aynı zamanda insan topluluğunun olduğu noktada tuvaletlerini yapmaktan çekinen kediler için en ideal tuvalet kabuğu modeli kapalı kedi tuvaleti modelleri olmaktadır.

Evde kedi tuvaleti evcil hayvan sahibi olan kişiler tarafından fazlasıyla ihtiyaç duyulan bir ürün olduğundan Petzanya markası çekingen kediler için Petzanya kapaklı kedi tuvaleti üretimi yaparak kedilerin dışkılama anında kendilerine fazlasıyla rahat hissetmelerini sağlamaktadır.

Özellikle üretiminde kullanılan plastik maddeler kedi sağlığını olumsuz yönde etkilemezken aynı zamanda koku oluşumunu engellemesi ile kokusuz kedi tuvaleti olma özelliğini de taşımaktadır.

Yıkanmaya uygun yapısı sayesinde kolay temizlenebilen kapalı kedi tuvaleti genellikle apartman dairelerinde en çok tercih edilen ürünler olmaktadır.

kedi-tuvaletleri

Petzanya – Kapalı Kedi Tuvaletleri

5- Petzanya – Açık Kedi Tuvaleti

Petzanya Açık kedi tuvaleti basit bir sistemden oluştuğu için diğer kedi tuvaletlerinde göre daha ekonomik olmaktadır. Bu nedenle de genellikle en çok tercih edilen kedi tuvaletleri arasında yer almaktadır.

Açık kedi tuvaleti üretiminde kullandığı malzemeler ile oldukça dayanıklı ürünler üreten Petzanya ürettiği tuvaletlerini kedilerin boy ve kilosuna göre farklı ölçülerde üretmektedir.

kedi-tuvaletleri

Petzanya – Acik Kedi Tuvaletleri

4- Petsafe – Deluxe Kristal Kumlu Kedi Tuvaleti

Artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızda birçok ürün oldukça gelişmiş özellikler göstermektedir. Bu teknoloji evcil hayvanlarımız için de oldukça önemli gelişmelere olanak sağlamaktadır.

Son teknoloji Petsafe delüxe kristal kumlu kedi tuvaleti üretimi yapan PetSafe markası bu alanda oldukça kaliteli ürün üretimi yapmaktadır. Bu ürünler hem kediler için hem de sahipleri için oldukça kolay kullanıma sahip olmakta ve kediler için özel olarak tasarlanmaktadır.

İçerisinde yer alan kristal kum 1 ay boyunca kullanılabilmektedir. Bu özel kum sayesinde kötü koku oluşumu engellendiği için kokusuz kedi tuvaleti ve en iyi kedi tuvaleti kategorisinde yer almaktadır.

kedi-tuvaletleri

Petsafe – Deluxe Kristal Kumlu Kedi Tuvaletleri

3- Moderna – Flip Cat Kolay Açılır Filtreli Büyük Kediler İçin Kapalı Kedi Tuvaleti

Moderna Flip Cat Kolay Açılır Filtreli Büyük Kediler İçin Kapalı Kedi Tuvaleti, özellikle büyük kediler için tasarlanmış ürünler olmaktadır. Kedilerin tuvalet ihtiyacı sırasında kapalı ortamda bulunmaları bu alanın kendilerine özel kıldığı için çok daha rahat olmalarını sağlamaktadır.

Kedi tuvaleti ve kedi ürünleri üretiminde oldukça ünlü olan Moderna markasının üretmiş olduğu Flip Cat serisi filtreli kapalı kedi tuvalet kabı kediniz için oldukça huzurlu ve konforlu bir ortam oluşturabildiği gibi aynı zamanda tuvaleti sökmeden temizleyebilmenizde sizin için oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Üst kısmında yer alan filtre sayesinde kötü koku oluşumu engellenmektedir. Ancak üst kısmını çıkartarak açık kedi tuvaleti olarak da kullanabilmeniz mümkündür.

kedi-tuvaletleri

Moderna – Flip Cat Kolay Acilir Filtreli Buyuk Kediler Icin Kapali Kedi Tuvaletleri

2- Trixie – Kapalı Elekli Kedi Tuvalet Kabı

Kedi ürünleri üretiminde oldukça popüler markalardan bir tanesi olan Trixi tarafından üretilmiş olan Trixie kapalı elekli kedi tuvalet kabı hem içindeki elek sisteminin sayesinde kolay temizlenebilir özelliğe sahip hem de kapalı olması sayesinde etrafa koku yayılımını önleme özelliğine sahiptir.

İçerisindeki elek sistemini kolay bir şekilde alıp çöpe dökerek kedinizin kumunu rahatça temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda kapalı bir sistemi sayesinde kedilerin ihtiyaç duyduğu mahremiyeti onlara sağlamış olursunuz.

kedi-tuvaletleri

Trixie – Kapali Elekli Kedi Tuvalet Kabi

1- Petstyle – Comfort Kürekli Kedi Tuvaleti

Özellikle yavru kediler tuvalet ihtiyaçlarını giderdiklerini sırada kumunu esnerken etrafı fazlaca kirletebilmektedir. Bu durumda evin içerisinin kirlenmemesi adına yavru kedileriniz için mutlaka etrafı yüksek kedi tuvaleti modeli tercih etmeniz gerekmektedir.

Petstyle Comfort Kürekli Kedi Tuvaleti bu ürünü ile derin ve geniş bir forma sahip olduğu için hem kedilerin daha rahat tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri sağlamakta hem de etrafın dağılmasını engellemektedir.

kedi-tuvaletleri

Petstyle – Comfort Kurekli Kedi Tuvaletleri

Aynı zamanda yanlarındaki kilit sistemi sayesinde kedinizin yükseklik yaratan bölümü tek başına çıkarması mümkün olmamaktadır. Bu durumda kilit sistemlerini açtığınız takdirde rahat bir şekilde tuvaletin içerisindeki kumu temizleyebilirsiniz.
Kategori: