Kedinizin sağlığının korunması için en iyi kedi kumu seçmek büyük önem taşır. Kedinizin tuvalet ihtiyacını karşılaması için gerekli olan kedi kumu, kedi türüne gire farklı cins ve yapılarda bulunur. Gebeliği, kısırlık ameliyatı durumunu ve kedinizin sağlığını etkiler. İyi bir kedi kumunun idrarı çekmesi gerekir. Kedilerin, köpeklerin aksine tuvalet ihtiyacını gidermek için dışarı çıkmaması, kedi kumunu daha önemli kılar.

Sosyal medya siteleri ve forum sitelerinden derlediğimiz olumlu yorumlara göre oluşturduğumuz En İyi Kedi Kumu seçeneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Topaklanan Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

Sanicat Selection Hızlı Topaklanan Kedi Kumu, hem hesaplı hem uzun süre kullanılabilir olması nedeniyle kediniz için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Doğal sodyum bentoniti olarak bilinen granülleri ile kedi dışkısından kaynaklanan tüm kötü kokuyu çeker. Sıvı emme konusunda da oldukça etkili bu ürün, her yaşta kediler için kullanılabilir. Kaka veya idrar ile temas etme durumunda aniden katılaşır. Bu sayede hijyenik bir kullanım avantajı sunar. Kediler, kokulara çok hassastır. Kötü Koku durumunda huzursuz hissederler. Kum, bu nedenle kedileri rahatlatan bir pudra kokusuna sahiptir. Aynı zamanda toz oluşturmaz. Bu sayede dağılmaz veya kedinizin patilerinde iz bırakmaz. Fiyat ve performans kıyaslaması yapıldığında en iyi sonuç alınacak ürünler arasında yer alır.

Ayrıca en iyi su markaları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ağaç Talaşlı Kedi Kumları

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

Meşe ve çam ağaçlarının talaşlarından elde edilebilecek bu tür kedi kumları, ekonomik olmasıyla öne çıkar. Yüksek emicilik yanında çam kokusu sayesinde kedinin rahatlamasına imkan tanır. Ağaçlardan doğal olarak elde edilmesi, kumun kendinden hijyenik olmasını sağlar. Ancak sıklıkla değiştirilmesi gerekir. Uzun süre aynı kumun kullanımı kediniz için soruna neden olabilir.

Diatomit Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

Bu tür kedi kumları arasında en öne çıkanlardan biri, Sanicat Active Sabunlu Topaklanan Kedi Kumu’dur. Kalın granülleri sayesinde kullanımı kolaydır. Toz miktarı en aza indiğinde hijyenik bir kullanım avantajı sunar. %100 doğal diatomit granüllerle, idrar yolu enfeksiyonlarını önler. Aynı zamanda Marsilya sabun içeriği ile hoş bir koku yayar. Temizlemesi oldukça kolaydır. Sıvı atığı emerek katı hale geldiğinden dağılmadan temizlenir. Kötü kokuyu dışarı vermez

İnce Taneli Doğal Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

İnce taneli granüllerle sıvıyı içinde tutan bu tür kumların en öne çıkanı, Sanicat Active Sabunlu Topaklanan İnce Kedi Kumu’dur. İnce granüllerle dolu içeriği, özellikle sık idrar ihtiyacı duyan ve ağırlıklı olarak sıvı atık çıkaran kedilere uygundur. Sıvı atığı içine çekerek dağılmasını engeller. Küçük patilere sahip kedi cinslerine uygundur. Az tüylü kedilerde de kullanımı önerilmektedir. Hassas patilere sahip yavru kediler için kullanılabilecek bu ürün sayesinde koku dağılmadan ürün içine hapsedilir. Bu özelliği ile en iyi kedi kumu seçenekleri arasında yer alır.

Kokulu Kedi Kumları

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

Kokulu kumlar, özellikle sık dışkılama durumu olan kedilerde kullanılmaktadır. Sık dışkılama, kedi kumunun hızlı aşınmasına ve kokuyu hapsetme özelliğini kaybetmesine neden olabilir. Bu duruma karşı önlem olarak geliştirilen kokulu kum, kedinizin dışkılama miktarından bağımsız olarak kumun kokusunu korur. Bu alanda en iyi kumu çıkaran marka Sanicat Active White Topaklanan Lotus Çiçeği Kokulu Kedi Kumu’dur. Piyasadaki en üstün koku koruma özelliğine sahip ürün olan bu kum, içeriğindeki lotus çiçeği ile kedilerin ilgisini çeker. Bu sayede kumdan kaçma ya da tuvaleti kum dışına yapma gibi istenmeyen durumlar ortadan kalkar. Aynı zamanda diğer kumlarda 4 kat daha üstün sıvı çekme özelliğine sahiptir. Absorbe kapasitesi yüksek olduğundan uzun süre kullanılabilir.

Pisi Pisi Sabunlu Topaklaşan Bentonit Kalın Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

Eczacıbaşı tarafından üretilen bu kum, düşük fiyatı ve yüksek performansı ile dikkat çekmektedir. Özellikle cins kedilerin en sevdiği kum olan ürün, idrar ve dışkının tutulumunu yükseltir. Bu sayede daha uzun süre kullanım sağlanır. %100 doğal granüllerden imal edilen ürün, sektörün en hesaplı kumları arasında yer alır. Kalın taneli bir yapıya sahip olması sayesinde, kullanımı sırasında bakteri üremesi riskini azaltır. Ortamdaki sıvıyı hızla emer ve daha kolay bir kullanım sunar. Sabunlu içeriği ile bakteri oluşumunu önler. Aynı zamanda hoş bir koku bırakır.

En iyi çamaşır makinesi seçeneklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Pisi Pisi Sabunlu Topaklanan Bentonit İnce Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

 

Özellikle yavru kedilerde kullanılması uygun olan bu ürün, ince patili dostlarımıza zarar vermez. Sıvıyı ve nemi hızla emerek bakteri oluşumunu engeller. Sabunlu olması sayesinde sıvı ile birlikte hoş bir koku bırakır. Patilerde tahrişe neden olmaz. Toz miktarı yüksek kumlarda hem kediniz, hem siz alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Bu nedenle ürün, toz oranını en aza indirmektedir. Uzun süre kullanımda bağırsak parazitlerini önler. Kedinizin toz yutmamasını ve mide rahatsızlığı geçirmemesini sağlar.

Pisi Pisi Pudralı Topaklanan Bentonit Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

Eczacıbaşı tarafından üretilen bir diğer ürün, pudralı kedi kumudur. Hem ince hem kalın olarak üretilen bu kum, her yaş ve cinsten kedinin kullanımına uygundur. Sadece idrarı değil, ortamdaki nemi de çeker. Bu sayede kullanımı sırasında sorunsuz bir ev sunar. Sıvı algılaması durumunda anında kokuyu ve kiri içine çeker. Bu sayede kullanımı sırasında etrafa koku yaymaz ve daha hijyenik bir kullanım avantajı sunar. Pudralı olması, kedinizin patilerinin daha yumuşak olmasına ve daha rahat hareket etmesine yardımcı olur.

Ever Clean Extra Strong Kokusuz Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

Bazı cins kediler kokuya karşı aşırı duyarlılık geliştirebilir.  Tüm kokulardan uzak olmayı seven bu kediler için üretilmiş ürün, kokuları maskelemez, ortadan kaldırır. Pudrasız ve kokusuz olması sayesinde özellikle ameliyat geçirmiş, hamile ya da hassas kedilerin kullanımına sunulmuştur. Doğal mineral ve kıl içeren formülü, kullanım sırasında kedinizin daha iyi hissetmesini sağlar. Maksimum topaklanma gücü sayesinde sıvıyı emer ve yayılmasını engeller. Kedi sahiplerine kolay bir temizleme imkanı sunar. Bu sayede daha uzun süre kullanılabilir.

Ever Clean Extra Strong Kokulu Silika Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

En ucuz fiyata sahip olup en iyi kaliteyi sunan kedi kumları arasında olan ürün, dışkılama sırasında ortaya çıkan kokuyu ve sıvıyı anında çeker. Üstün topaklanma sayesinde dışkıyıobsorbe eder ve dağılmasını önler. Nem ile temas etmesi durumunda ferah bir koku salgılayarak dışkı kokusunu ortadan kaldırır. Sadece dışkı değil, evdeki tüm kötü kokuyu çekerek daha kolay bir kullanım sağlar. Büyük kediler için özel formüle edilen yapısı sayesinde kedinizin mutlu bir şekilde tuvalet ihtiyacını gidermesi ne yardımcı olur.

En iyi göz kremi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Ever Clean Multi Kristal Kedi Kumu

En İyi Kedi Kumu – 2021 Güncel – Kedinizi Mutlu Edecek 11 Kum Önerisi

En yüksek emiş gücüne sahip kumlar arasında yer alan kristal kum, cins kedilere özel olarak üretilmiştir. Özellikle sık idrara çıkan kedilerde mükemmel sonuç vermektedir. Kedi kumuna alerjisi olan hayvan ve insanlar için kullanımı kolay olan ürün, kokuları kendine çeker. Etrafa hiçbir kokuyu yaymaz. Bu sayede alerjik reaksiyonları önler. Şeffaf renkli tanecikleri sayesinde temizliği kolaydır.

En İyi Kedi Kumu ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kedi kumu daha iyidir?

Kristal kedi kumları, bazı kediler tarafından oldukça sevilir. Ancak garanti bir ürün almak isterseniz, topaklanan, kalın taneli kumları tercih etmelisiniz.

Yavru kedi kumu nasıl seçilir?

Yavru kedilerin kumları, ince taneli olacak şekilde seçilmelidir.

Kokuyu çeken kedi kumu hangisidir?

Koku için silika kedi kumu tercih edilmelidir. Bu sayede kokudan tamamen kurtulmak mümkün olur. En iyi kedi kumu seçenekleri, kokuyu pudrasız olmasına rağmen çekebilenlerdir.

En iyi kedi kumu listesi ile ilgili önerilerinizi, deneyimlerinizi ve sorularınızı bekliyoruz.