Zovovo.com olarak hayatınızı kolaylaştıracak, bilginizi artıracak önerilerle devam ediyoruz. Bir süredir Google’da klima araştırması yapan Türk vatandaşı sayısında rekor düzeyde artış yaşanıyor. Peki, klima alacak olanlar nelere dikkat etmeli? Hep en yükseği, en pahalı klima en iyisi midir? Hayır! Klima alacak olanların özellikle dikkat etmesi gereken bazı gerçekler var. Bu gerçekler özellikle bazı kişiler tarafından daha fazla dikkat edilmesi gereken gerçekler olarak biliniyor.Klima Alacaklara Mutlaka Dikkat Etmesi Gereken Öneriler

Klimayı Almakla Bitmiyor

Sadece klimayı satın aldınız, süreç sona erdi diye düşünmeyin. Klimayı satın aldıktan hemen sonra bazı dikkatli olmanız gereken süreçler ve adımlar var.

Mutlaka Odanıza Göre Alın

Odanız 20 metrekare ise 12.000 BTU klima yeterli olabilir. Siz bunun yerine 24.000 BTU alırsanız sürekli klimayı kapatmak zorunda kalabilirsiniz ve gereksiz yere enerji tüketirsiniz. Bunu engellemek için klimayı en uygun BTU gücünde seçin ve odanıza gerekenden daha az veya daha fazla klima almayın.

12.000 BTU Inverter yeni nesil klimalar eski 24.000 BTU klimalardan bile çok daha güçlüdür, daha kalitelidir.

Mutlaka Kaliteli Alın

Kalitesiz bir klima hem daha fazla parça sorunu, hem daha fazla ses, koku ve benzer çatırdama sesleri yapacaktır. Bunu engellemek ve daha az enerji tüketimi sağlamak için mümkünse normal markaları tercih edin. Daha ucuz olduğu için kötü ve bilinmedik veya toplama klimalar yapan yerli markaları tercih etmeyin. Bazı yabancı markalar Türkiye’de yerli markalar tarafından toplanırken teknik servislere göre bunlar çok daha fazla sorun çıkaran klimalardır.

Yerli markaların kendi üretimi klimalar oldukça kaliteli iken, toplama klima üreten yerli markalar ve yabancı markalar ise tercih edilmemelidir.

Mutlaka Vakumlatın

Klima kurulumu sırasında klimanın mutlaka vakumlatılmasına dikkat edin. Bu hem sizin, hem klimanın sağlığı açısından son derece önemlidir. Gereksiz dediklerine asla bakmayın ve siz bu konuda ısrar edin.

 
Kategori: