Bilim adamları yaptıkları araştırmalarda insanların protein sayesinde bugün olduğu kadar zeki olduklarını, eğer geçmişte protein alımı olmasaydı beyin – zeka – gelişimlerinin bugünkü kadar iyi olmayacak olduğunu düşünüyor. ABD ve İsviçre’de yapılan araştırmalarda insanların mutlaka protein almak zorunda oldukları, protein almadan yaşamın devam etmesinin pek mümkün olmadığı belirtiliyor.

Veganların özellikle hiçbir hayvansal ürünü tüketmedikleri için çok ciddi B12 vitamini sorunları yaşadığına değinen bilim adamları, özellikle hayvansal gıdalardan uzak duranların çok da doğru kararlar vermediklerine değiniyor.

Kırmızı et veya farklı hayvansal gıdalar olmasaydı insanlığın büyük bölümünün inanılmaz kötü sonuçlarla karşı karşıya kalacak olduğu, büyük ölümlerin meydana geleceği düşünülüyor.

Aynı zamanda bilim adamlarına göre eğer ki hayvanlar olmasaydı insan nüfusu sayısı son derece az olacaktı. Sadece sebze üzerinden gerekli vitaminlerin alınamayacak olduğu için insanların hayvanların tüketilmediği bir Dünya’da asla güçlü olamayacaklarına değiniliyor.

Milyarlarca İnsanı Öldürebilir

Hayvanlar bugün bir anda yok olsaydı insanlar enerji, protein ve kalori ihtiyacını sadece sebzelerden karşılamak zorunda kalırlardı. Ancak gerek vitamin, gerek protein açısından bazı vitaminler açısından sebzeler yeterli durumda değiller ve bu sebeple insanlar büyük oranda açlık çekerlerdi.

Sebze üretiminin yüzlerce kat arttırılması gerekeceği için özellikle hayvanların bir anda ortadan kalkması ve mutfaklarda yer almaması durumunda çok ciddi sorunlar yaşanması bekleniyor.

Bir grup uzman veganların B12 takviyeleri alarak hayvansal bir gıdayı almak zorunda olduklarına değiniyor. B12 almamamın sonuçlarının da çok kötü olabileceğine ve sinir hasarı yaratabilecek olduğuna değiniyorlar.
Kategori:

Etiketler: