Kramponlar özellikle erkekler tarafında halı saha ayakkabısı olarak tercih edilmektedir. Krampon özellikle spor yapıyorsanız kullanmanızı öneririz. Çünkü spor yaparken ayağınızın kaymaması gerekmektedir. Aksi takdirde bir sakatlanma yaşayabilirsiniz. Krampon kaymayı engellemek için ayakkabı tabanına yerleştirilen çok sert plastiktir. Futbol özellikle çim üzerinde oynanmaktadır. Çim ıslandığı zaman veya koşulduğu zaman kişinin kaymasına sebep olmaktadır.

Bu anlamda da özellikle futbol oynarken doğru ayakkabıyı seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sakatlanmalar yaşama ihtimaliniz olmaktadır. Bu anlamda kaliteli bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Kramponları özellikle kalite ve tercih edilme oranına göre bir araya getirdik. Kramponlar:

10. Adidas

9. Nike

8. Puma

7. Loto

6. Lescon

5. Kinetix

4. Jump

3. Walked

2. Lion

1. Fast Step

10. Adidas

Adidas sadece Türkiye’de değil tüm dünyada oldukça çok tercih edilen bir markadır. Özellikle ürünlerinin çok kaliteli olduğunu söylemek doğru olacaktır. Kaliteli ürünler sunmaktadır. Aynı zamanda da gerçekten çok fazla çeşit sunmaktadır. Yani istediğiniz tarzda bu ürünleri bulabilirsiniz. Renk olarak da oldukça çeşit bulunmaktadır. Adidas fiyat olarak biraz yüksektir. Ancak kalite ve sağlamlık olarak baktığınız zaman aslında ödediğiniz ücrete fazlası ile değecektir. Yani ucuza bir krampon alıp 1 haftada yırtılacağına kaliteli bir krampon alıp aylarca kullanmanız daha mantıklı bir karar olacaktır.

Adidas

Adidas

9. Nike

Nike spor ayakkabısı olarak çok fazla tercih edilmektedir. Sadece spor ayakkabısı değil spor ile ilgili kullanabileceğiniz birçok ekipmana ulaşmanız mümkündür. Kalite olarak oldukça memnuniyet sağlamaktadır. Nike krampon olarak da üretim yapmaktadır. Özellikle profesyonel sporcuların en çok tercih ettiği modellerden bir tanesidir. Nike ayakkabılarının genellikle kalıbı dardır. Bu anlamda en azından yarım numara büyük almanız tavsiye edilmektedir. Fiyat olarak daha ucuza ürünler de bulmanız mümkündür. Ama bir kere alıp uzun süre giymek istiyorsanız Nike ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Özellikle bu ayakkabıda yakalayacağınız konfor sebebi ile başka marka ayakkabıları da giymek istemeyeceksiniz.

Nike 1

Nike

8. Puma

Puma ayakkabıları çok rahat ayakkabı çeşididir. Bu markaya ait birçok ürün bulmanız mümkündür. Özellikle krampon olarak da oldukça tercih edilmektedir. Ayakkabıları tam kalıptır. Normalde giydiğiniz ayakkabı numarası muhtemelen rahatlıkla olacaktır. Özellikle puma markasının sahte ürünleri piyasada çokça fazladır. Bu yüzden satış mağazalarından alışveriş yapmak önemlidir. İnternet alışverişi yapacaksanız da bildiğiniz güvendiğiniz sitelerden yapabilirsiniz. Özellikle spor yaparken kullanacağınız ayakkabının kalitesi çok önemlidir. Herhangi bir sakatlık yaşanmaması açısından Puma ayakkabılarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Puma

Puma

7. Lotto

Lotto bir spor malzemeleri satan mağazanın adıdır. Bu mağaza da spor ayakkabısından spor için kullanabileceğiniz birçok ürüne ulaşmanız mümkündür. Lotto spor ayakkabıları oldukça kalitelidir. Hem kaliteli hem de uygun olsun istiyorsanız bu markanın ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Lotto

Lotto

6. Lescon

Lescon Türkiye’de yıllardır spor ayakkabı üretmektedir. Bu anlamda ülkemizin bildiği bir üründür. Krampon olarak kaliteli ürünleri bulunmaktadır. Birçok model ve renk seçeneği bulunmaktadır. Bu anlamda müşterisi de oldukça fazladır. Lescon ürünleri fiyat olarak da uygundur. Birçok ürün arasında kendini sıyırarak ilk 10 krampon markası arasına girmiştir. Birçok spor mağazasında veya internet sitesinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lescon

Lescon

5. Kinetix

Kinetix çok büyük markalardan bir tanesidir. Ama bu markada hiçbir zaman uçuk fiyatlarda bulmayacaksınızdır. Hem kaliteli hem de uygun fiyata bir krampon arıyorsanız tercihiniz bu marka olabilir. Tüm dünyada bilinen bir markadır. Özellikle ayaklarınızın rahat etmesi şişmemesi spor yapabilmeniz için oldukça önemlidir. Futbol maçlarında ise çimenin kayması sebebi ile Kinetix krampon kullanabilirsiniz.

Kinetix

Kinetix

4. Jump

Jump markası bir ayakkabı markasıdır. Spor ayakkabıdan sneakera ve krampona kadar birçok ürün üretmektedir. Fiyat noktasında piyasanın çok altında ve üstünde fiyatları bulunmamaktadır. Bu anlamda alıcısı da oldukça fazladır. AVM’lerde ve spor ürünleri satan mağazalarda bu ürünü bulabilirsiniz.

Jump

Jump

3. Walked

Walked ayakkabıları ithal yolla Türkiye’de satılan ayakkabılardır. Kaliteli bir ayakkabı türüdür. Ama ithal yolla geldiği için hemen her yerde bulmanız mümkün olmayabilir. Bu anlamda özellikle bu markanın ürünlerini almak istiyorsanız internet sitesinden alışveriş yapabilirsiniz.

Bu noktada bilinen siteleri tercih etmeniz çok önemlidir. Çünkü ayakkabılarında sahtesi çok fazla üretilmektedir. Sahte üretilen ayakkabılar kişinin ayak sağlığına zarar vermektedir. Bu anlamda ayakkabının orijinal olması çok önemlidir. Bu anlamda aldığınız ürünü resmi internet sitesinden kontrol edebilirsiniz. Özellikle ayak sağlığı asla ihmale gelmeyeceği için göz ardı edilmemelidir. Çünkü sahte ürünlerde maliyeti düşürmek için ucuz ham madde kullanılmaktadır. Bu ürünler kanserojen madde içerebilmektedir.

Walked 1

Walked

2. Lion

Lion uygun olarak temin edebileceğiniz kramponlar size sunmaktadır. Bu marka ürünleri her yerde bulmanız mümkün olmayabilir. Güvenilir internet sitelerinden temin edebilirsiniz. Hem uygun hem de kaliteli ürünler alacaksınızdır. Renk ve modelleri özellikle modaya gayet uygundur. Çünkü krampon bile olsa bir formanın altına giyilecektir. Şıklık noktasında da size yardımcı olacaktır.

Lion

Lion

1. Fast Step

Fast Step spor ayakkabısı üreten bir mağazadır. Birçok spor ayakkabı çeşidini ve modelini bu markada bulmanız mümkündür. Özellikle ithal yolla temin edebileceğiniz bir üründür. İthalat yolu ile gelmesi nedeni ile de ülkemizde her yerde bulmak pek mümkün olmayacaktır. Bu anlamda internet siteleri size yardımcı olacaktır. Birçok internet sitesinde bu ürün satılmaktadır. Olmaması durumunda da değişim ve iade hakkı da size tanımaktadır.

Fast Step

Fast Step

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: En İyi Araba Markaları
Kategori: