Paramiliter Ne Demek?

Paramiliter ne demek? ilk defa duyanların merak ettiği bir kavram olarak ön plana çıkıyor. Türkçe’de bu kavramın yardımcı asker anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Fransızca’dan yardımcı asker sözcüğünden alıntı olarak Türkçe ’de yer bulmuştur.

Yardımcı asker demek için bu kavramın kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu kavramın ilk olarak kullanıldığı yıla bakıldığında ise 1971 yılı olduğunu söyleyebiliriz. Daha sonrasında ise 1971den bu yana daha da sık şekilde kullanılmaya başlanan bir kavram haline geldi. Paramiliter kökeni Fransızcadan gelirken Türkçe’ de kullanılmıştır.

Paramiliter Nedir?

Günlük yaşamda sık şekilde duymaya başladığımız kavramlar her geçen gün daha fazla çoğalmaya başlıyor. Bu kavramlardan biri olarak ise karşımıza Paramiliter çıktığını söyleyebiliriz. Paramiliter öncesinde daha az şekilde kullanılırken zaman geçtik sıra daha da çok şekilde kullanılmaya başlanmıştır.  Paramiliter nedir? incelemesi yaptığımız zaman ise bu kavramın daha çok askeri anlamı taşıyan bir ifadelerde kullanıldığını söylemeliyiz. Kavramın ne anlam ifade ettiğine göz attığımız zaman ise yardımcı asker şeklindedir.

Paramiliter Ne Demek?

Paramiliter Ne Demek?

Paramiliter Kökeni Ne?

Paramiliter kökeni ne? diyenler için Fransızca olduğunu söylemeliyiz. Güç, işlev, örgütlenme anlamlarına çıkar. Terimin para ve asker anlamlarına gelmektedir. Askeri kavram olarak ön plana çıkan Paramiliter, gündelik yaşamda da kullanılmaya başlanmıştır.

Paramiliter Ne DemeK TDK?

Paramiliter ne demek TDK anlamına bakıldığında ise yardımcı asker anlamlarına çıkmaktadır. Sivil ve gönüllülerden oluşan insanlar anlamına çıkar. Bu kelimenin sadece tek bir anlamı yoktur birden farklı anlamları bulunmaktadır. Her ne kadar en yaygın olarak yardımcı asker kullanılmış olsa da diğer bir anlamı ise ahkam kesmek şeklindedir. Özellikle deyim anlamında bir ahkam kesmek ifadesi kullanılmak istenirse o zaman Paramiliter kelimesinin kullanılabilir olduğunu söyleyebiliriz.

Paramiliter Ne Demek?

Paramiliter Ne Demek?

Paramiliter Nasıl Yazılır?

Paramiliter kelimesinin okunuşu, anlamı kadar nasıl yazıldığı da oldukça önem arz eden kavramlardan biri olarak öne çıkar. Paramiliter nasıl yazılır diye incelendiğinde ise bu kavramın okunduğu şekilde yazdığını söyleyebiliriz. Genelde kavramı ilk kez duyanlar tam olarak nasıl yazılacak olduğunu bilmiyor. Kavramın nasıl yazıldığını bilmeyenler için direkt okunduğu gibi yazılır.

Paramiliter Kuvvet Ne Demek?

Paramiliter, askeri ve yarı asker olarak kullanılır. Terimin kullanıldığı en yaygın anlamın ne olduğuna göz attığımız zaman ise sivillerden oluşan resmi asker olarak adlandırılır. Bu kavramın pek çok ülkede ise farklı manalara çıktığını söyleyebiliriz. Ülkede farklı anlamlarda kullanılırken, ülkemizde ise kullanılan bu kavramın anlamına göz attığımız zaman yarı asker olarak ifade edilir.

Paramiliter Eğitim

Askeri alanda eğitim sözcüğü anlamına çıkar. Devletçe desteklenen bir tür yapı olarak karşımıza çıkar. Askeri alanda sivil ve örgütlenme anlamlarına çıkan Paramiliter yardımcı asker ve gücün askeri alandaki başarısı anlamlarına çıkar. Paramiliter eğitim daha çok askeri alanda yaygın olarak kullanılan bir kavram olarak kullanılır.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Etiketler:

, ,