Paroksismal Ne Demek?

Paroksismal ne demek sorularını bu kelimenin anlamını tam olarak bilmeyen ve doğru şekilde kullanmak isteyen kişiler araştırmaktadır. Bu kelimenin anlamı günümüzde TDK kurumuna sıklıkla soruluyor. Paroksismal kelimesi, kişilerin ani olarak yada belirli dönemlerde de olsa geçici olabilen kriz şeklinde gelen nöbet anlamını taşıyor.

Paroksismal tıp alanında kullanılan bir terim olmakla beraber tıp dünyasına yabancı olan kişilerin yazılı basında ve birtakım blog sayfalarında araştırdıkları konudur. Bu kelime elbette tıp dünyasına yabancı olan kişiler tarafından bilinmemektedir. Kelimenin manası ruhsal sıkıntısı ve rahatsızlığı olan kişilere gelen ani nöbetler anlamını taşır.

Paroksismal TDK Anlamı

Bu sözcüğün manası daha çok tıp dünyasına ait kişiler tarafından bilinmektedir. Paroksismal TDK anlamı ise krizsel, krizle ilgili anlar, nöbetler, kişiye gelen ani kriz ve nöbet halleri demektir. Bu kelimenin anlamını bilmeyen kişi sayısı az değildir. Zira tıp alanında bilinen bir kelime olmakla beraber ruhsal manada rahatsızlıkları olan kişiler de bu kelimenin manasını bilirler.

Paroksismal ne demek?

Paroksismal Nedir?

Paroksismal Ne Demek Tıp?

Paroksismal ne demek tıp denildiğinde bu kelimenin tamamen tıp dünyasına ait olduğunu anlayabiliriz. Tıp dünyasında bu kelimenin manası kişiye gelen ani kriz halleri ve nöbetler şeklinde açıklanabilir. Paroksismal bozukluk kişinin ani yada belirli dönemlerde ardı ardına gelebilen ve kişiyi rahatsız eden nörolojik durumları ifade eden terimdir.

Paroksismal Hastalıklar Neler Olabilir?

Paroksismal rahatsızlıklar her insan tarafından bilinmez. Bu kelimenin anlamı da sadece bu rahatsızlıklar alanında başarı sağlayan doktorlar yada tıp dünyasına ait kişiler tarafından biliniyor. Tıp dünyasında paroksismal hastalıklar neler olabilir sorusuna verilebilecek yanıt ise beyin dokusunda yaşanan anormal travmalar ya da bulgular şeklinde açıklanabilir.

Paroksismal rahatsızlıkların başında genellikle epilepsi ilk sıralardadır. Ayrıca epilepsi hastalığı için paroksismal işlev sıkıntısı yada bozukluğu denilebiliyor.

Paroksismal Atak Ne Demek?

Paroksismal atak, distoni, kore ve ballismus gibi kombinasyonların kişide ani ortaya çıkan ve tekrarlayan atakları ve aynı zamanda işlev bozuklukları anlamına gelir. Paroksismal atak ne demek sorusu bu sıkıntıları yaşayan ve bu rahatsızlık belirtileriyle mücadele eden kişiler tarafından sağlık siteleri ve yazılı kaynaklarda araştırılmaktadır. Bu ataklar yaşanırken kişiye yapılan nörolojik muayene, kontroller normal sayılır.

Paroksismal ne demek

Paroksismal ne demek

Paroksismal Anormallik Ne Demektir?

Paroksismal rahatsızlıklar kişilerde birtakım belirtiler gösteriyor. Bu bazen ani gelen kriz halleri yada nöbetler oluyor. Tıp alanında paroksismal anormallik durumu klinik vakalarda ortaya çıkan hastalık halleri anlamını taşıyor. Paroksismal anormallik ne demek denildiğinde uzmanlar epilepsi, beyinde yer alan geçici işlevsel sıkıntı halleri olarak tanımlamaktadır.

Paroksismal Distoni Nedir?

Paroksismal rahatsızlıkları yaşayan kişiler uzmanlara Paroksismal distoni nedir? Diye sorular yöneltebiliyor. Paroksismal distoni halleri kişiye gelen ani kasılma halleri ve oluşan bilinç kaybıdır. Paroksismal distoni hali kişiye istemsiz şekilde gelir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: