İnsanların ilk ortaya çıktığı zamandan beri insanlar doğaüstü şeylerle ilgilenmeye başladı. Belki de sizlerin de merakı bu yüzdendir ve telekinezi hakkında bilgi edinmek ve makalelerimize göz atmak istiyorsunuzdur. Telekinezi, doğaüstü bir fenomen gibi görünse de, bazı bilim adamlarına göre genellikle hepimizin farkında olmadan yaptıklarımızı içerir ve telekineziyi inanç yoluyla gerçekleştirmek mümkündür. Bunları daha detaylı inceleyelim. Unutmayın, söylenenleri kanıtlayacak hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

Telekinezi Ne Anlama Gelmektedir?

Telekinezi Nedir? – Telekinezi Metodları ve Yapılma Yolları

Telekinezi, parapsikoloji çalışmalarında önemli bir psikolojik güçtür, canlı ya da cansız şeyleri düşüncenin gücünü artırarak etkileme yeteneğidir. Kelimenin anlamına bakarsak; Yunancada tele uzak, uzaktan anlamına gelir. Kinezi, hareket demektir. Burada telekinezinin, belli bir mesafeli hareket anlamına geldiğini görebilir. Telekinezi, ruhsal kökenli zihinsel enerjidir. Şimdi parapsikolojide rolü elektronik cihazlarla ölçülmekte ve bu enerjinin varlığı kabul edilmektedir. Birçok bilim adamı bu enerjiyi her gün kullandığımızı kanıtlamıştır. Bazen bu özelliği kaçınılmaz olarak kullanırız. Ünlü Amerikalı parapsikolog Rex Stanford, bu enerjiyi denemiş ve günlük hayatta kullanıldığını kanıtlamıştır. En basit örneklerden biri zarın üzerine gerekli sayının gelmesidir. Bu çalışmalarda, bu yeteneği olumlu etkileyen bir faktör keşfedildi: konsantrasyon salınımı.

Başka bir deyişle, önce büyük bir arzu sağlamalı ve ortaya çıkacak zar sayısına odaklanmalı ve ardından zarları bırakırken bu odağı ve arzuyu azaltmalıyız. Rus Nelya Mikhailova (Nelya Mikhailova) 1926 doğumlu ve telekinezi parapsikoloji tarihine giren isimlerden biriydi. Kendisi ile yaptığı deneylerde özellikle nefes alma dahil tüm dış etkenleri ortadan kaldırmak için hava geçirmez kaplar kullanıldı. Bu deneyler, nesneleri uzaktan kapalı şeffaf bir kutuya taşımayı, ayrıca yumurta beyazlarını ve sarılarını ayırıp yeniden birleştirmeyi ve diğer insanların kalp atışlarını hızlandırmayı ve yavaşlatmayı içerir. Zihinsel hareketler gerçekleştirdiği iddia edilen bir diğer tanınmış psikolog Uri Geller’dir. Psikokinezi teriminin esas olarak parapsikologlar tarafından kullanıldığı söylenmelidir. Telekinezi terimi ise daha çok metapsişikçiler tarafından kullanılır. James Randi gibi bazı ünlü sihirbazlar kaşık bükme performansı sergiledi ve bu yeteneğin sadece bir numara olduğunu iddia etti.

Ayrıca kappa nedir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Telekinezi Nedir? Hakkında Video Anlatımı

Telekinezi nedir konusuyla ilgili bu videoyu da izleyebilirsiniz.

Telekinezinin Yapılma Yolları Nelerdir?

Telekineziyi yapmanın yolları öğrenilmelidir. Olay aslında düşünceler, beyinler, bilinç ve inançlarla ilgilidir. Telekinezinin varlığına inanan bilim adamları için, belirli nesnelerin bazen kayması ve düşmesi bir tesadüf değil, telekinezidir. Bu, insanların bilinçsizce çevreye yayılma yeteneğinden kaynaklanıyor. Aslında biriyle ilk tanıştığımızda o kişiyi önceden tanıyabilmek ya da hissetmek de düşüncenin gücüyle ilgilidir. Bazıları telekineziye inanmanın bu arzuyu gerçekleştiren ilk unsur olduğunu söylüyor. İkinci unsur ise mantıktır. Bazı şeylerin mantıksız olduğu söyleniyor, ancak telekinezi aslında mantığı ihlal ediyor. Üçüncü önemli adım hedeftir.

Amacınız bu yeteneği para kazanmak, dikkat çekmek veya başkalarına zarar vermek için kullanmak olmamalıdır. Bunun amacının zihni kullanmak ve gerçek olması gerekene meydan okumak olduğu anlaşılmalıdır. Telekinezi ile ilgili bir başka şey de rahatlama ve stresin olmadığı bir atmosferinin olmasıdır. Olumlu bir ruh haliniz olmalıdır. Dikkat dağıtıcı herhangi bir şey olmamalıdır. Son adım ise zamandır. Sabır, telekinezi için her şeydir. Her gün belli bir süre çalışmak gerekmektedir. Yöntem işe yaramadığında, bunu yapamayacağınızı düşünmek, geri adım atmanıza hatta en başa dönmenize neden olacaktır. Tek yapmanız gereken çok çalışmaya devam etmektir.

Telekinezi İle İlgili Metotlar Nelerdir?

Telekinezi Nedir? – Telekinezi Metodları ve Yapılma Yolları

Telekinezi ile ilgili birtakım metotlar bulunmaktadır. Bu metotlar şunlardır:

  • Buz metodu,
  • Houck metodu,
  • Hissetme metodu,
  • Hipnotik metodu,
  • Mum metodu.

Bu metotların açıklamaları aşağıda mevcuttur.

Buz Metodu Nedir?

Buz metodunu bilinen metotlar arasında bulunmaktadır. Buz, düz bir zemine konulur ve etrafa su serpilmelir. Buza dokunmadan itmeye çalışılır, önce parmaklarınızla yapmalısınız. Daha sonra tüm parmakları birleştirerek rüzgarı elle oluşturmaya çalışarak itmeye çalışın. Buz yönteminin bir diğer yöntemi de el ile buz arasında ip olduğunu düşünerek kendinizi çekmeye çalışmaktır. Bu başarılırsa, buz küplerini ters çevirmeyi deneyin.

Houck Metodu Nedir?

Houck yöntemi, insanların metal kaşık tuttuğu, katılımcılardan rahat bir yerde kendileri hakkında düşünmelerini istediği ve ileride bir enerji topu olduğunu düşündükleri söylendiği, 1981’den beri partilerde yapılan yöntemdir. Bu şekilde koldan parmak uçlarına aktarılan enerjiyi, kaşığı parmaklar arasında bükmek için kullanmaları gerekir, ancak enerji çıkışının dikkat dağıtıcı bir şeyler yapılması gerekildiği bilinmektedir.

Hissetme Metodu Nedir?

Oldukça eğlenceli bir metot olan Hissetme metodu için, ellerinizi yıkayın ve metal nesneleri elinize alın. Parmak uçlarınızla metal yüzeye dokunarak, duyguya odaklanarak rahatça oturabilir ve dinlenebilirsiniz. Nesnenin büküldüğü hayal edildiği sırada, hiçbir kuvvet uygulanmamalıdır.

Hipnotik Metot Nedir?

Hipnotik yöntem diye bilinen metot, bir kişinin tek başına yapabileceği bir yöntem değildir. İnsanlar hipnotize edilir ve bu kişiye kaşığın isteğe göre bükülebilmesini istemesi söylenir. İnsanlara verilen tavsiye kuvvetliyse ve bilinçaltı kısıtlaması tamamen ortadan kaldırılabiliyorsa kaşığı bükülecektir.

Senpai ne demek? Ayrıntılarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Mum Metodu Nedir?

Mum metodu bilinen en kolay telekinezi yöntemidir. Yanan mum masaya nefes mesafesinden uzak olacak şekilde koyulur. Mumum alevine yoğunlaşılır. Alevin sağda, solda veya arkada olduğu düşünülür. Alevin hareket ettiğini düşündükten sonra dikkatinizi serbest bırakın. Bu en önemlisidir. Sonra aynı şekilde devam edin. Birkaç dakika sonra dikkatler tekrar serbest bırakılır. Bu telekinezi yöntemi herkes tarafından iyi bir konsantrasyon ile beraber yapılabilmektedir.

Telekinezi Nedir Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Telekinezinin bir günahı var mıdır?

Telekinezinin günah olduğunu söyleyen herhangi bir açıklama Kuran-ı Kerim’de bulunmamaktadır.

Gerçekten telekinezi diye bir güç var mıdır?

Telekinezi, tamamen kişisel bir ikna meselesi haline geldi. Bilimsel olarak test edilemeyen bir şey bilimsel olarak tanımlanamaz. Dolayısıyla bu gücün içimizde olduğuna inanmak istesek de, telekinezi için yeterli destek bulunmadığı sonucuna varıldı.

Telekinezinin zararları var mıdır?

Telekinezinin birtakım zararları bulunmaktadır. Bu zararlar:

  • Baş ağrısı,
  • Bulunduğunuz odada voltaj düşmesi,
  • Duru-görü yeteneğini ortaya çıkarabilir,
  • Bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir.Kategori: