Vücut Analiz Baskülü ne işe yarar? Vücut analiz baskülleri kilo vermeniz konusunda baya işe yarayan basküller arasında yer almaktadır. Bunun temel nedeni vücuttaki yağ ve kas oranını ölçerek sizi daha iyi bir şekilde gerçeklerle baş başa bırakmasıdır. Birçok kişinin tercihleri arasına giren vücut analiz baskülleri yapısından ötürü doğru sonuçlar vererek vücudunuzdaki fazla ya oranını size söyleyecektir. Bu açıdan oldukça kullanışlı ve kullanıcılarında memnuniyetini kazanmaktadır. Peki, baskül hangi markalarda vardır? Vücut analiz baskülü olan markalar sırasıyla;

5. Arzum,

4. Fakir,

3. Gold master,

2. Mesilife,

1. Sinbo

Gibi markaların vücut analiz baskülleri bulunmaktadır. Bunun haricinde garanti belgeleri ve uzun ömürlü kullanımları da mevcuttur.

5) Arzum Vücut Analiz Baskülü

Arzum marka baskül  özelliklerini saymak gerekirse eğer, vücudunuzdaki yağ, sıvı ve kilo miktarınızı gösterir. Bunun haricinde maks 150 kg taşıma kapasitesi vardır. Ayrıca 8 kişinin de ölçüm değerlerini hafızasında tutabilmektedir. Ekranı LCD ekrandır. Hassasiyeti ise 100 gr dır. Bu açıdan oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca çoğu kişi tarafından da severek kullanılmaktadır.

Arzum Vucut Analiz Baskulu

Arzum

4) Fakir Vücut Analiz Baskülü

Fakir Vücut Analiz Baskülü özellikleri nelerdir? Fakir vücut analiz baskülü genel olarak pek çok kişi tarafından severek kullanılmaktadır. 180 kg taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Bunun haricinde bütün vücudunuzdaki yağ oranını ölçebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca bluetooth özelliği de bulunmaktadır.

Fakir Vucut Analiz Baskulu

Fakir

3) Gold Master Vücut Analiz Baskülü

Gold Master vücut analiz baskülü özelliklerinden bahsetmek gerekirse eğer pek çok özelliği bulunmaktadır. Kg kapasitesi 150dir. Bunun haricinde vücut analiz bilgilerinizi kaydeder. Ekran tipi LCD ekrandır. Pek çok kişi tarafından tavsiye edilerek ve sevilerek kullanılan uzun ömürlü bir basküldür.

Gold Master Vucut Analiz Baskulu

Gold Master

2) Mesilife Vücut Analiz Baskülü

Mesilife baskül özellikleri olarak sıralamak gerekirse; Mesilife vücut analiz baskülü oldukça kontrollü bir şekilde kilo ölçümünüzü ve yağ oranınızı ölçmektedir. Bu açıdan kesinlikle herkes tarafından çok sevilerek kullanılan bir ürün olduğu söylenebilir. Ayrıca kilo kaydınızı yaparak eski ölçümlerle karşılaştırmanızı da sağlayacaktır.

Mesilife Vucut Analiz Baskulu

Mesilife 

1) Sinbo Vücut Analiz Baskülü

Sinbo baskül özelliklerini sıralamak gerekirse eğer 180 kg taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Bunun haricinde bütün vücudunuzdaki yağ oranını ölçebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca bluetooth özelliği de bulunmaktadır. Pek çok kişinin tercihleri arasındadır. Bu açıdan oldukça kullanışlı bir üründür. 2 yıla yakın garantisi bulunmaktadır.

Sinbo Vucut Analiz Baskulu

Sinbo 

En İyi Vücut Analiz Baskülü

En iyi vücut analiz baskülü hangisidir? Vücut analiz baskülleri genel olarak diyetisyen tartısı olarak da nitelendirilebilir. Bunun temel nedeni diyetisyen tartısıyla aynı sonuçları verebilmesidir. Bu açıdan güvenilir markalar odak noktası olmalıdır. Garantisi olan ürünleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Markası bilindik vücut analiz basküllerinin doğruluk oranı daha fazladır. Bu açıdan vücut analiz baskülü alırken şu markaları almanız önerilir. Bu markalar;

Gold master, Arzum, Sinbo, Schafer, Beurer, Xiaomi, Premier pws, Medisana gibi markalardır. Bu markalar oldukça güzel ve garantisi olan markalar olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca oldukça güzel ve kullanışlı ürünler çıkarmaktadırlar. Pek çok kişinin tercihi konumundadırlar.

Vücut Analiz Baskülü Nedir?

Vücut analiz baskülü nedir? Vücut analiz baskülü genel olarak bakıldığı zaman vücuttaki yağ, su, kas oranı, kemik oranı ve kalori miktarını hesaplayan tartı türleridir. Bu tartıların kullanımında çıplak ayakla sağ ve solda bulunan demirden yapılan ayaklıklara basmanız gerekiyor. Sadece kilo ölçenlerde böyle bir zorunluluğunuz yok. Sadece çıkmanız yeterli.

Vücut analiz baskülü genel olarak baya bir teknolojik üründür. Teknolojinin ilerlemesi ve kilolu insanların çoğalmasından dolayı diyetisyenlerin bu ürünü kullanım talepleri artmıştır. Vücut analiz baskülleri diyetisyen baskülü olarak da bilinir. Bunu temel sebebi kilo oranı, yağ oranı, su oranı, kemik oranı ve vücuda almamız gereken kalori miktarını hesaplamasıdır. Buna göre diyetisyenler daha kolay ve vücut oranlarına göre hastalarına diyet listesi yazabilmektedirler.

Vücut Analiz Baskülü Nasıl Çalışır?

Vücut baskülü nasıl çalışır? Öncelikle tartıların kullanımında çıplak ayakla sağ ve solda bulunan demirden yapılan ayaklıklara basmanız gerekiyor. Bu demirlerden vücudunuza fark etmeyeceğiniz bir derecede elektrik akımı veriliyor. Sonrasında tekrardan akım geri alınıyor ve vücut analiziniz makine tarafından onaylanıp bakılıyor. Sonrasında çıkan veriler ekrana yansıyor. Böylelikle vücut analiziniz yapılmış oluyor. Vücudunuzda ne kadar yağ ne kadar ödem olduğu saptanıyor. Bu yöntemle diyetisyeniniz size en doğru sonuçları vererek size uygun diyet listesi hazırlayabiliyor.

En İyi Baskül Yorumları

En iyi baskül yorumları nelerdir? En iyi basküllere bakmak gerekirse bunlar; Gold master, Arzum, Sinbo, Schafer, Beurer, Xiaomi, Premier pws, Medisana markalarıdır. Bu markalar hakkında yapılan yorumlara bakmak gerekirse birçok kullanıcı pek çoğundan memnun kalmıştır. Hem 2 yıldan fazla garantilerinin olduğunu hem de ölçümlerinin iyi olduğunu ortaya koyan pek çok yorum yazılmıştır.

Bunun yanında bilinmedik markalardan alınan vücut analiz basküllerinin hemen bozulduklarını ve garantisini kullanmak istediklerinde firmaya ulaşamadıklarını yazanlarda vardır. En doğru ve en iyi markaların yukarda göründüğü gibi olduğunu söyleyebiliriz fakat tek bir marka isterseniz en iyi markanın Arzum vücut baskülü olduğundan bahsedebiliriz. Bu açıdan arzum vücut baskülü hem daha iyi ve profesyonel tartılara göre daha yakın sonuçlar vermekte hem de daha dayanıklı olmaktadır.