Web tabanlı oyunlar son dönemde özellikle çok sayıda evde karantina uygulamaları nedeniyle sıkılan kullanıcının ilgisini çekiyor. Milyonlarca web tabanlı oyun oynayan kullanıcı daha farklı oyunları test etmek ve kendisine uygun indirmeden oynanabilen oyunları bulmak istiyor.

Web tabanlı oyunlar hiçbir indirmeye gerek kalmadan direkt sadece internet tarayıcısı üzerinden oynanabildiği için özellikle kullanıcılar tarafından çok oyunculu web tabanlı en iyi oyunların aranmasına sebep oluyor.

Web Tabanlı OyunlarWeb Tabanlı Oyunlar

Web tabanlı oyunlar çok fazla sayıda ve hepsi birbirinden daha güzel oyunlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunların bir kısmı çok oyunculu oyunlar.

Legend OnlineWeb Tabanlı Oyunlar

Hiç şüphesiz ki en büyük web tabanlı online oyun olan Legend Online kendisine has büyük kullanıcı kitlesi ile adından sıkça söz ettiriyor. Her zaman oyuncuların severek oynadığı bu oyun, MMORPOG oyunları kategorisinde yer alıyor. Bir savaş oyunu gibi düşünebilirsiniz ancak sadece bir savaş oyunu değil, aynı zamanda kendinizi geliştirmeniz gereken stratejik hamleler yapmanızı gerektiren bir oyun. Oyun özellikle tüm dünyadan milyonlarca insanın tercih ettiği ve her gün oynadığı en iyi web tabanlı oyunlar arasında yer alırken, ilk zamanlar biraz alışmanız zor olabilir. Oyunun size vereceği talimatları iyi dinlemeniz, rakiplerinizin hareketlerini iyi anlamanız gerekiyor.

Web Tabanlı Oyunlar

Tarayıcı tabanlı FPS oyunları arasında yer alan ve CS:GO benzeri olan First Blood özellikle gelişmiş grafikler, gecikme oranının hissedilmemesi ile gerçek bir FPS oyunundan farksız. Elbette CS:GO kadar kaliteli gelmeyebilir ama bazı konularda CS:GO’dan bile daha çok beğenebileceğinizi söyleyebiliriz. Oyunda diğer rakiplerinize karşı amansız bir savaş halinde oluyorsunuz. Düşmanlarınız online ve onları öldürmek için hızlı hareket etmek zorundasınız. Aksi halde ölen ve kaybeden taraf siz olursunuz ve bu da puan hanenize olumsuz olarak yansıyacaktır.

BombomWeb Tabanlı Oyunlar

337 Games tarafından sunulan web tabanlı en iyi oyunlar listesinde yer alan Bombom adlı oyun yurtdışında farklı adla kullanıcılara sunuluyor. Online en iyi oyunlar arasında yer alan Bombom, karşınıza çıkacak her türlü düşmanı karakteriniz ile öldürmenizi ve puan kazanmanızı gerektiriyor. Eğer ki karşınıza çıkan rakipleri kesinlikle öldürebilecek olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü oyun git gide daha zor karakterlerin karşınıza çıkacağı online tabanlı oyunlar arasında yer alıyor. Siz güçlüsünüz ama sizin gibi online olarak oyunu oynayan rakiplerde bir o kadar güçlüler.

Sherwood DungeonWeb Tabanlı Oyunlar

MMORPG web tabanlı oyunlar arasında yer alan video oyunu Sherwood Dungeon, özellikle de eski tip grafikleri seven ve eski oyunlardan hoşlananlar için beğenecekleri ve bir süre sonra kendisine bağımlılık yapabilecek oyunlar arasında yer almakta. Oyunun ne çok kolay, ne de çok zor olmadığını söyleyebiliriz. Ama bu durum rakiplerinizin hareketlerine de bağlı olarak elbette değişebilir.

Zynga: Texas Holdem PokerWeb Tabanlı Oyunlar

Web tabanlı en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Zynga firmasının oyunu Texas Holdem Poker son karantina döneminde özellikle daha fazla kullanıcı kazandı. Oyun poker oyunu olmasına rağmen çok rekabetli bir süreç içeriyor. Elinizdeki güçlü poker kartlarının her zaman için sizi şanslı yapacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oyun Facebook hesabı ile oynanabildiği gibi özellikle de kısa süre içerisinde kendisine bağımlı hale getiriyor. Her gün belirli bir miktarda chip hediyesi veren oyunda isterseniz oyun içi satış seçeneği ile chip satın almanız mümkün olabiliyor. Ayrıca oyun mobil cihazlardan da oynanabilir.

Dark OrbitWeb Tabanlı Oyunlar

Kesinlikle web tabanlı en iyi oyunlar arasında uzun yıllardır yer alan Dark Orbit, özellikle uzay ve macera oyunu sevenler için en iyiler listesinin en başında yer alacak, almalı. Oyunda uzayın derinliklerinde son teknoloji savaşa hazır uzay geminiz ile rakibinizin gemisine karşı koymaya çalışıyorsunuz. Ancak oyun o kadar kapsamlı ve detaylı bir oyun ki rakiplerinizin sizden daha büyük ve güçlendirilmiş uzay gemileri olabilir ve sizi tek hamlede yiyebilirler. Eğer ki doğru hamleler yaparsanız bir süre sonra en iyi uzay gemisine sahip olup diğer daha güçlü rakiplerinizin gemilerini patlatabilirsiniz. Bu süreçte biraz sinir olacağınızı ise garanti edebiliriz. Çünkü oyun kendisine bağımlı hale getiriyor ve bazen geminiz patlatıldıktan sonra beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Dark Orbit ipuçları konusunda ilkten daha küçük rakiplerinize saldırmanız ve daha fazla maden toplamanız önemli olabilir.

Online Soccer ManagerWeb Tabanlı Oyunlar

Eğer Kafa Topu gibi oyunları seviyorsanız ve futbol, top ile yakından alakanız varsa bu durumda en iyi web tabanlı oyunlar arasında sizin için ilk sırayı kapabilecek oyunlardan bir tanesi Online Soccer Manager olabilir. Size teknik direktör olma şansı sunan oyunda sizin belirlediğiniz listeler üzerinden diğerleri yarışıyor ve gerçek bir maç ortamını online ortama taşımış oluyorsunuz.

Slither.ioWeb Tabanlı Oyunlar

Slither.io diğer çok oyunculu oyunlara benzemez! Yılanınızı ne kadar beslerseniz o kadar büyürsünüz ama en büyük yılan bile siz olsanız küçücük bir yılan sizi öldürebilir. Oyunda size verilen yılanı beslemek ve büyütmeniz gerekiyor. Ancak yılanınızı büyütürken ekrana pür dikkat bakmak zorundasınız, yoksa diğer yılanlara çarpabilir ve en ufak çarpma sonucunda ölebilirsiniz. Yılanınız büyükse kendi içinde dönme hareketleri uygulayarak rakiplerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak bir süre sonra mecburen diğer rakiplerinizin alanına girmeli ve onların yemleri yemesini engelleyerek kendi yılanınızın beslenmesini sağlamak zorundasınız. Aksi durumda bir süre sonra daha fazla büyümüş yılanlar sizi her şekilde yenecektir.

Agar.ioWeb Tabanlı Oyunlar

Agar.io en iyi çok oyunculu online oyunlar arasında yer alıyor. Oyunda size verilen bir yuvarlak sembolü (hücreyi) – ki bunu virüs veya bakteri olarak bile düşünebilirsiniz – diğer yemleri yiyerek büyütmeye çalışıyorsunuz. Ama tek siz yoksunuz ve diğerleri eğer sizden daha şişmansa bu durumda sizi yiyebilir. Büyük balık nasıl ki küçük balığı yiyorsa Agar.io’da da büyük olan hücre sizin hücrenizi kısa süre içerisinde yiyebilir. Oyun en fazla sevilen web tabanlı oyunlardan bir tanesi ve son dönemde karantina sürecinde kullanıcı sayısında oldukça büyük artış yaşandığından söz ediliyor.

Big Company SkytopiaWeb Tabanlı Oyunlar

Gökyüzünde büyük ve ihtişamlı şehirler inşa etmek herkes için mümkün olmayabilir, ama sizin için mümkün! Big Company Skytopia adlı oyunda yeni şehirler inşa etmek, o şehirleri üstün zekalı çalışmalar ile geliştirmek ve büyütmek, daha fazla sayıda ev ve benzer yapılar yaratmak için size verilen çok büyük imkanlar var. Eğer bu imkanları doğru kullanırsanız kazanan siz olursunuz. Diğerlerinin şehirleri sizden daha büyük olabilir ama en büyük şehir için her zaman bir şansınız var.

Web Tabanlı Oyunlar Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularWeb Tabanlı Oyunlar

Web tabanlı oyunlar ile ilgili en çok sorulan soru güvenli olup olmadıkları ve ne kadar kullanıcının oynadığı sorusu olsa da tek soru bunlar değil.

Bağımlılık Yapan Web Tabanlı Oyunlar

Web tabanlı oyunlar arasında listemizdeki oyunların neredeyse hepsi bağımlılık yaratabilir. İlgi alanınıza göre online oyun seçerseniz o oyunu oynamaktan keyif alırsınız. Özellikle ilgi alanınız kumar oyunuysa Texas Holdem Poker, maç ve futbol ise Online Soccer Manager sizde bağımlılık yapabilir.

Browser Oyunlar 2020

Listemizdeki tüm oyunları herhangi bir dosya indirmeye ihtiyaç duymadan sadece internetiniz olması sayesinde oynayabilirsiniz.

Zaman Geçirmelik Oyunlar Web

Özellikle sürükleyici web tabanlı oyunlar sizin daha fazla vaktinizi geçirmenizi sağlayacaktır. Oyunu oynarken saatin nasıl geçtiğini anlamanız mümkün olmayabilir bile.