En Çok Oynanan Online Oyunlar, özellikle kişilerin diğer kişilerle çevrimiçi ve eş zamanlı olarak mücadele edebildiği oyunlar olduğu için, kişiler bu oyunları gerek bilgisayardan gerek akıllı telefonlarından büyük bir zevkle oynamaktadır. Günümüzde artık en popüler oyun çeşidi olan ve pek çok farklı türde oldukça eğlenceli oyunların yer aldığı online oyun piyasasında, özellikle oyun severlerin en çok keyif aldığı ve sevdiği, bu nedenle de dünyada oldukça fazla kişi tarafından oynanan pek çok önemli online oyun bulunmaktadır. Özellikle günümüzde büyük bir sükse yaratmış en çok oynanan online oyunlar arasında şu başarılı oyunlar yer almaktadır;

5. Leauge Of Legends

4. PUBG Mobile

3. Valorant

2. Counter Strike: Global Offensive

1. GTA V Online

5. Leauge Of Legends

Dünyada en çok oynanan online oyunlar listesinde ilk sıralarda yer alan ve piyasaya çıktığı 2009 yılından itibaren uzun yıllar dünyada en çok oynanan oyun olma başarısı gösteren ve hala daha oldukça büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Leauge Of Legends, kişilerin 5’e 5 bir şekilde birbirinden farklı rollerde ve yapılarda 150’den fazla karakter ile birlikte mücadele ettiği ve savaştıkları arenada rakibin üssünü yok ederek oyunu kazanmaya çalıştığı bir oyun olarak, oyuncuların en çok sevdiği oyunlardan biridir.

Leauge Of Legends, oyun sektöründe büyük bir çığır aşmış ve E-sporun ilk ve en büyük adımını atarak günümüzde bu denli ilgi çekici ve büyük organizasyonlara sahip olmasını sağlamış bir oyundur. Özellikle sahip olduğu rekabetçi ortam ve lig yükselme sistemi sayesinde kişilerin büyük bir heyecanla ve istekle oynadığı bu oyun, MOBA türünün efsanesi olmanın yanı sıra aynı zamanda online oyun sektörünün de mihenk taşlarından biridir.

Leauge Of Legends

Leauge Of Legends

4. PUBG Mobile

İlk olarak bilgisayar versiyonu ile karşımıza çıkan ve sunduğu En Çok Oynanan Online Oyunlar arasında Battle Royale türü ile kişilerin uzun yıllar büyük bir keyifle oynadığı PUBG, ardından PC tarafında büyük bir düşüşe geçse de Tencent Games tarafından mobil için yapılan PUBG Mobile, büyük bir sükse yaratmış ve günümüzde büyük bir oyuncu kitlesine sahip olarak 750 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiştir.

100 kişinin aynı anda ve aynı haritada birbirleri ile savaştığı ve bu nedenle kişilerin oldukça keyif alarak oynadığı bu oyun, kişilerin oyunun ilk başında bir uçaktan haritada diledikleri yere atlayarak ekipmanlar toplamaya başladıkları ve bu ekipmanlar ile karşılaştığı düşmanları öldürerek en sona kalmaya çalıştığı bir oyundur.

Gerek oyun kalitesi gerek sağlamış olduğu oynanış ile birlikte oldukça keyifli zamanlar geçirilmesini sağlayan PUBG Mobile, özellikle birbirinden özel özelleştirmeler ile kişilerin pek çok farklı şeyi satın alabildiği harika pazarı sayesinde büyük paralar da kazanmaktadır. 2022 en çok oynanan online oyunlar listesinde de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi başı çeken PUBG Mobile, sürekli olarak yenilenen ve güncellenen yapısı sayesinde uzun süre daha bu başarısını sürdürecek gibi gözüküyor.

PUBG Mobile

PUBG Mobile

3. Valorant

Valorant, 2020 yılında Leauge Of Legends oyununun yaratıcısı Riot Games tarafından yapılmış, FPS türündeki bir oyun olarak çıktığı günden itibaren oldukça büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmuş ve günümüzde oldukça severek oynanan, günlük milyonlarca oyuncunun yer aldığı bir yapımdır. Kişilerin çeşitli haritalarda 15’den fazla karakter seçeneği ile 5’e 5 olarak mücadele ettiği ve bu haritalarda 24 raunt boyunca en çok rauntu kazanarak zafere ulaşmaya çalıştıkları bir oyundur.

Özellikle diğer FPS oyunlarına göre sahip olduğu muhteşem dinamikler, oynanış,  hareketlilik ve özellikler ile fark yaratan Valorant, en çok oynanan PC oyunları 2022 listesinde ilk başlarda yer almaktadır.

Valorant

Valorant

2. Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive, oyun severlerin gençliğinde gerek okuldan kaçarak gerek annesinden babasından azar yiyerek sürekli oynadığı o efsane FPS türündeki oyun olarak, günümüzde her ne kadar bir nebze rakibi Valorant’ın gerisinde de kalsa hala daha FPS türünün en başarılı, en önemli ve en çok oynanan yapımlarından biridir.

Bu En Çok Oynanan Online Oyunlar arasında olan CS: GO’da kişiler, 5’e 5 olarak çeşitli haritalarda Anti-Terörist ve Terörist olarak raunt sistemiyle mücadele ettiği ve en çok raundu kazanan takımın zafere ulaştığı FPS savaş oyunudur. Özellikle dünyanın en başarılı online oyun serilerinden olan Counter Strike’ın en çok sevilen ve en çok oynanan bu oyunu, kişilerin mücadeleleri kazanarak rütbelerini arttırmalara çalıştığı, topluluk pazarı ile çeşitli silah kaplamaları satın alarak veya satarak özelleştirmeler yapabildiği bir yapım olarak Valve tarafından sunulmuş ve Steam platformu üzerinden oynanmaktadır.

Counter Strike global Offensive

Counter Strike: Global Offensive

1. GTA V Online

En iyi online oyunlar PC listesinde kesinlikle tarihin en başarılı oyun serilerinden biri olan ve pek çok kesim tarafından dünyanın en iyi oyunu olarak tarif edilen GTA V oyununun online versiyonu olan GTA V Online, kişilere açık dünyada sunduğu inanılmaz özgürlük ve bunun yanı sıra çeşitli modlar ile kişilerin dilediği ve keyif alabileceği pek çok mod ile bu oyunu oynayabildiği oldukça kapsamlı bir online oyundur.

GTA V Online

GTA V Online

Grafikleri ile hayrete düşüren ve oynanış çeşitliliği ile de kişilerin bu oyunu severek oynamasını sağlayan GTA V Online, özellikle özelleştirilebilir haritalar ve topluluk haritaları ile kişilerin dilediğince eğlenebilmesini adına sunucu sistemi ile kişilerin dilediği odaya girerek oyununu oynayabildiği bir yapıya sahiptir. En Çok Oynanan Online Oyunlar konumuzun yanı sıra Online Oyunlar Listesi başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.