Pandemi ile birlikte online yemek alışverişlerinde yaşanan artış ile birlikte çeşitli yemek sipariş uygulamaları da gündeme gelmiş oldu. Artık tek tıkla istediğiniz yemeği online ödeme yöntemini kullanarak sipariş edebilirsiniz. Aynı zamanda kapı da ödeme işlemi içinde zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Birçok yemek siparişi verme için alternatif platform bulunmaktadır. Bu platformlardan birçoğu artık tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

9. Yemeksepeti

8. Tıklagelsin

7. Getir

6. Zomato

5. Acikinca

4. Yettim

3. Yemekumbara

2. Doyurunbeni.com

1. fiyuu

9. Yemeksepeti

En iyi yemek sipariş uygulamaları içerisinde ilk sırada yer alan Yemeksepeti uygulaması uygulama marketlerinden indirilerek kullanılabildiği gibi bilgisayar üzerinden de kullanılabilmektedir. Restoran çeşitliliği sayesinde adresinize teslimat yapan tüm yemek mağazalarından sipariş verebilirsiniz.

Dönem dönem öne çıkan kampanyaları sayesinde kullanıcılarına birçok indirim fırsatı sunmaktadır. Haftanın 7 günü 24 saat boyunca canlı destek alabileceğiniz bir destek hattı bulunmaktadır.

Evde acıktıysanız ve dışarıya çıkmak istemiyorsanız Yemeksepeti uygulaması üzerinden istediğiniz saatte siparişinizi kapınıza getirebilirsiniz.

Yemeksepeti

Yemeksepeti

8. Tıklagelsin

TAB gıda Ve Sanayi A.S tarafından hizmete açılmış olan TıklaGelsin Burger King, Sbarro, popeyes ve Arby’s markalarıdır. Hatta Tıklagelsin kendi markasına da sahiptir. Usta Döner ve Usta Pide Tab Gıda ve Sanayi A.S tarafından kurulmuştur.

Tiklagelsin

Tıklagelsin

7. Getir

Online sipariş uygulaması olarak da bilinen getir son yıllarda birçok farklı alanda gelişme göstererek hizmet sunmaya başlamıştır. Getir yapımcılığı tarafından kurulan uygulama platformu üzerinden yemek siparişi, kendi depoları üzerinden market alışverişi, taksi, su ve iş ilanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Tüm bu özellikleri aynı uygulama üzerinden sağlayan Getir yemek sipariş uygulamaları içerisinde en çok indirilen ve kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır.

Kurulduğu ilk günden itibaren kısa sürede büyüyen Getir uygulaması yemek siparişi sektöründe bir duayen halini almıştır. Sizde istediğiniz saatte market, yemek, taksi alışverişlerinizi getir uygulaması üzerinden verebilirsiniz.

Getir

Getir

6. Zomato

Yapımcılığını Zomato’nun yaptığı aynı adlı yemek uygulaması restoranlar üzerinden yemek siparişi fırsatı sağlamakta ve burada yer alan restoranlar ile ilgili inceleme yapmaktadır. Belirli zamanlarda indirim ve kampanya yapan restoranlara kolay bir şekilde ulaşım imkânı sunan Zomato filtreleme özelliği sayesinde istenilen restorana kolay bir şekilde ulaşım imkanı sunmaktadır.

Bu uygulama üzerinden müşteriler restoranlardan aldıkları hizmeti değerlendirebilmekte ve daha sonra bu restorandan sipariş verecek kişilere fikir verebilmektedirler. Bu özellik diğer uygulamalarda da yer alsa da bu uygulama üzerinden daha detaylı ulaşım sağlamanız mümkündür.

Burada yer alan restoranların içerisinde yer alan ürünlerin fotoğraflarına ulaşım sağlayarak alacağınız ürün hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Zomato

Zomato

5. Acikinca

Onnet bilişim LTD. STI. Şirketi tarafından kurulan acikinca yemek uygulaması alanında yeni yeni duyulan bir online sipariş uygulamasıdır. Basit arayüzü sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlayan bu uygulama aynı zamanda nakit ödeme dahil birçok farklı ödeme yöntemini de kullanıcılarına sağlamaktadır.

Acikinca online yemek uygulaması üzerinden sipariş verirken üyelik şartı bulumsa da üyelik ve servis ücreti alınmamaktadır. Adını daha tam anlamıyla duyulmamış olan bu uygulama diğer yemek uygulamalarına göre daha az popüler olsa da ilerleyen dönemlerde sağlamış olduğu hizmetler sayesinde daha popüler hale gelecektir.

Acikinca

Acikinca

4. Yettim

Yettim yapımcılığı tarafından aynı adla kurulan bu uygulama eve sipariş uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Yeni ve gelişime açık olan bu uygulama özellikle kullanıcılarına hediye, kampanya ve avantajlı menü seçenekleri sunması ile ilerleyen dönemlerde bir hayli popüler hale gelmiş olacaktır.

Listemizin ilk sırasında yer alan online sipariş uygulamalarına oranla Türkiye içerisinde daha az şubeye sahip olduğu için gelişmemiş olsa da 81 ile hızla yayılmayı hedefleyen Yettim kısa sürede diğer uygulamalar ile başa baş gelecek şekilde özelliklere sahiptir.

Yettim

Yettim

3. Yemekumbara

Zuppa yapımcılık tarafından hizmete açılan Yemekkumbara uygulaması kullanıcılarına sağladıkları her yemekten %5 oranında kumbarada para birikmesi fırsatı ile birçok kişi tarafından sıkça kullanılır uygulamaları arasında yer almıştır.

Verdiğiniz her siparişin tutarından %5 oranında birikim sağlayan bu uygulama sayesinde daha sonraki siparişlerinizde birikmiş paranızı kullanarak indirimli sipariş verebilir veya doğrudan siparişinizin tutarını bu kumbarada karşılayabilirsiniz.

İçerisinde biriken paraları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz bu nedenle de özgür kullanım imkanı sağlamaktadır. Kapıda ödeme ve diğer ödeme yöntemlerine olanak sağlayan yemekkumbara uygulaması ile yerken kazanabilirsiniz.

Yemek sipariş sektöründe farklı bir yaklaşım tarzı ile hizmet sunan bu uygulama 7/24 çağrı merkezi üzerinden destek sağlamaktadır. Şu anda henüz Ankara, Konya, Afyonkarahisar ve Eskişehir illerinde hizmet sunmakta olan bu uygulama ilerleyen dönemlerde Türkiye’nin birçok noktasına hizmet sağlamaya başlayacaktır.

Hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen uygulamaya sahip olan yemekkumbara ile hem karnınızı doyurabilir hem de birikim yapabilirsiniz.

Yemekumbara

Yemekumbara

2. Doyurunbeni.com

Doyurbeni.com tarafından yapılmış olan aynı adlı uygulama verilen her sipariş ile doyuran para kazanma imkanı sağlamaktadır. Her siparişten kazanmış olduğunuz paralar uygulama cüzdanı içerisinde birikerek daha sonra istediğiniz siparişinizde kullanma imkanı sağlamaktadır.

Diğer uygulamalara göre boyut olarak daha az yer kaplayan bu uygulama sayesinde yemek siparişi verebilir ve aynı zamanda karnınızı doyururken harcamış olduğunuz paradan birikim sağlayabilirsiniz.

Şu anda Balıkesir, Isparta ve Bursa illerinde hizmet sunmakta olan Doyurbeni.com çok yakında Eskişehir ve diğer illerde de hizmet vermeye başlayacaktır.

Doyurunbeni

Doyurunbeni.com

1.      Fiyuu

Diğer uygulamalara göre karışık sepet özelliği sunan Fiyuu sayesinde sipariş verirken farklı restoranlardan aynı anda sipariş oluşturabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde aslında diğer uygulamaların önüne geçen Fiyu tıklagelsin gibi TAB ve TFI gıda ortaklığı tarafından kurulmuş dijital teslimat platformdur.

Şu anda Türkiye’nin her noktasına hizmet vermemesi nedeniyle bilinmese de restoran çeşitliliği sayesinde yakın zamanda bir hayli gelişim sağlayacaktır. Sağlığa seçelim özelliği ile de diğer uygulamalardan farklılık sağlayan bu uygulama şans eseri sipariş oluşturma imkanı da sunmaktadır.

fiyuu

Fiyuu