50 yaş ve üzeri kadınların geçmiş yaşlarına oranla bu yaşlar son derece önemlidir. Özellikle de 50 yaşından sonra hayat ne kadar siz kendinizi sağlam görüyor olsanız bile 50 yaş öncesine göre çok daha değişiktir.

50 yaşında bir kadının 30 yaşında kadın kadar diri olabilmesi ne kadar mümkün değilse, yine 40 yaşında olan bir kadına oranla da 50 yaşında kadının diri olabilmesi mümkün değildir.

Kalp Hastalığı Riskiniz Çok Fazladır50 Yaş Üstü Kadınların Mutlaka Bilmesi Gereken Şeyler

Kalp hastalığı 50 yaş ve üzeri kadınlar için en büyük riskler arasında ilk sırada gelir. Her an kalbiniz teklemeye başlayabilir. Kalbinizi her yıl bir kez mutlaka kontrol ettirmek, herhangi bir sorun yoksa bile kalbinizin rutin yıllık kontrollerini bir uzmana yaptırmak son derece önemlidir. Rutin kontroller olası kalp hastalığını engelleyebilecek olduğu gibi, sizin 90 yaşına kadar sağlıklı yaşamanıza ve kalbinizin en ufak sorun yaşamadan bu Dünya’dan göçüp gitmenizi sağlayabilir. Sonuç olarak bir gün öleceksiniz, ölene kadar sağlıklı kalabilmek en önemli meseledir.

Kanser Riski Artışta!

50 yaş ve sonrasında kanser riskinin önceki yaşlara oranla %45-91 oranında daha fazla arttığı bilinmektedir. ABD Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri kanser hastalıklarına karşı özellikle kadınların 50 yaş ve sonrasında meme kanserine karşı başta olmak üzere her yıl kanser tarama programlarına gitmesini önermektedir.

Alzheimer Büyük Risk!

Alzheimer hastalığı 50 yaş, özellikle de 60 yaş ve üzerinde son derece büyük bir risk olacaktır. Bu risk genellikle genetik olarak daha yatkınlık olsa bile her insanda olabilir. 60 yaş ve sonrasında daha fazla bu hastalığa karşı dikkat etmek gerekir.

Egzersiz Demansı Önleyebilir50 Yaş Üstü Kadınların Mutlaka Bilmesi Gereken Şeyler

Her gün düzenli olarak sizi yormayacak olan egzersizler her zaman önemlidir. Demansı yani unutkanlığı engellemede rolü büyüktür.

Cilt Kurur

50 yaş ve üzerinde cildiniz daha fazla kuruma gösterir. Bunu engellemek için mutlaka nemlendirici kremler kullanın. Eğer cildiniz kuru değilse nemlendirici kremler kullanmaya gerek olmayabilir.

Daha Çabuk Morarırsınız

50 yaş ve üzeri insanların ciltleri en ufak bir çarpma durumunda bile genç insanlara oranla çok daha çabuk morarır. Bu morluk çoğu zaman iyi huyludur ancak geçmiyor ve artıyorsa bir uzmana görünmek gerekli olabilir.
Kategori: