Teknolojinin gençliği ele geçirmesine karşı olanların büyük  bir zevkle okuyacağı bu kitaplar hem geçmişten hem de günümüzden hayattan kesintiler sunuyor.  Bazı kitaplar için hiç bitmese deriz.. İşte hiç bitmese diyeceğiniz kitapları sizin için derledik.

Kürk Mantolu Madonna

Sebahattin Ali’nin kaleminden olan Kürk Mantolu Madonna, mükemmel tasvir ile çok güzel bir aşk hikayesi.. Yıllar önce yazılmasına rağmen günümüzde hala basımı yapılıyor olması da bunun kanıtı aslında. Kısa ve kaliteli bu roman akıcı bir anlatıma sahiptir. Okuduğunuzda siz de bizimle aynı düşüncede olacaksınız.

kurk-mantolu-madonna

Küçük Prens

Filminin de yapıldığı Küçük Prens, bizi aslında çocukluğumuza götüren bir kitap. Antoine de Saint-Exupery yazdığı bu kitap Cemal Süreya ve Tomris Uyar tarafından Türkçe’ye çevrildi. Küçük Prens’e ait küçük bir alıntıyı size sunuyoruz. “Hoşça git,” dedi tilki. “Vereceğim sır çok basit: İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez.” Küçük Prens unutmamak için tekrarladı: “Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

Her Şey Seninle Başlar!

Mümin Sekman’ın en başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz ve Türkiye’nin en iyi Kişisel Gelişim Kitabı olarak adlandırabileceğimiz bu kitap size ışık tutacaktır. Okurken farklı bakış açılarına sahip olacaksınız. Kişisel Gelişim dalında kendini fazlasıyla geliştiren Mümin Sekman, diğer kitaplarıyla da büyük yankı uyandırdı..

Serenad

Eğer roman okumak istiyorsanız muhakkak okunmasını tavsiye ediyoruz. Büyük bir zevkle okuyacağınız Serenad’ı elinizden düşüremeyeceksiniz. Sonunda göz yaşlarınızı tutamayacaksınız. Livaneli’nin bir kadın ağzından böylesine bir roman yazması bir kez daha iyi bir romancı olduğunu kanıtladı.

serenad-zulfu-livaneli

Kardeşimin Hikayesi

Serenad’dan sonra aynı tadı veren Zülfü Livaneli, bu romanında da oldukça başarılıydı. Klasikler arasında yer alabilecek bir kitap olan Kardeşimin Hikayesi, soluksuz bir aşk hikayesini anlatıyor. Okurken hiç bıkmayacağınız ve elinizden bırakamayacağınız bir kitap olacağından eminiz. Kurgusunun ve olay örgüsünün değişik anlatıldığı bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Böğürtlen Kışı

İki anne, iki kader ve ortak bir son.. Eğer bir anneyseniz bu kitabı çok daha farklı duygularla okuyacaksınız. Kitabı okurken hem günümüzü hem de geçmişi aynı anda yaşayacaksınız. Sarah Jio’nun Böğürtlen Kışı gibi diğer kitaplarında da aynı tadı bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

bogurtlen-kisi

Piraye

“Ama. gönlün gerilerde bir noktaya takılı kaldıysa eğer, sevinebileceğin bir gerçeklik duruyor orada. İşte şimdi, Nâzım’m kızıl saçlı Piraye ‘siyle tam olarak özdeşleştin.Kutlu olsun.” Sözleriyle Piraye, tam anlamıyla bir aşk hikayesi.. Canan Tan, romanında okuyucusunu gözyaşlarına boğuyor. Sıcak bir kahve ile çarpıcı bir aşk hikayesini okumaya başlayabilirsiniz.

Ben Sana Mecburum

“Ben sana mecburum!” diyor Attila İlhan. Şiirleriyle kalbimize taht kurdu. Dizilerde kendisini anlatmasına rağmen kendimizi buluyoruz. Sadece aşk teması olmayan bu kitap, beş bölümden oluşmaktadır. Dönemin siyasi havasını, çalkantılarını, gerilimi, direnişi, başkaldırıyı, imkansız aşkları ve özgürlük özlemini bulacaksınız.

Otuz Beş Yaş – Bütün Şiirleri

Bir diğer Şair Cahit Sıtkı Tarancı.. “Yaş otuz beş! Yolun yarısı eder. / Dante gibi ortasındayız ömrün. / Delikanlı çağımızdaki cevher, / Yalvarmak yakarmak nafile bugün, / Gözünün yaşına bakmadan gider.” Türk edebiyatında kült şiirleri arasında yer alıyor. Türkçe’yi bütün tatlılık ve anlatım gücüyle şiire geçiren Cahit Sıtkı Tarancı, döneminin en çok okunan şairlerinden biri olmuştur.

Kafamda Bir Tuhaflık

Keşke hiç bitmesin diyeceğiniz bir Orhan Pamuk klasiği.. Akıcı ve anlaşılır bir anlatım dili kullanan yazar, kitabını yazmak için tam 6 yıl üzerinde çalışmıştır. Hem aşk hikayesi hem de modern bir destandır Kafamda Bir Tuhaflık kitabı. Okuduğunuzda içinizde bir burukluk kalacaktır.
Kategori: