Herkesin spor yapması önemlidir. Spor salonları en güzel şekilde spor yapabileceğiniz yerlerin en başında gelir. Her gün belirli düzeyde spor yapmak özellikle insan vücudu için önemli olduğu gibi, beraberinde spor ekonomik olarak sizin için maliyetli olabilir.

Türkiye gibi ülkelerde spor yapmak aylık olarak belirli maliyetler dolayısı ile birçok gelişmiş ülkeye oranla gıda fiyatlarının aşırı yüksek olmasından dolayı daha zor ve daha az yapılan bir aktivite olabilir. Spor salonlarında mutlaka dikkat edilmesi gereken kurallara da bazı kişiler bilmeden de olsa uymuyor olabilirler.

Terliksiz Duş AlmayınSpor Salonunda Asla Yapmamanız Gereken Şeyler

Spor salonlarının duşunda kıllarınızı almanız normaldir. Bacak kıllarını alan kişi sayısı fazladır ve bu sebeple giderler tıkabilir. Bacaklarınızdan vücudunuza bakteri yayılmasını engellemek için mutlaka parmak arası terlik giymeye özen gösterin.

Tavsiye Verme

Eğer insanlar senden herhangi bir tavsiye istemezse onlara tavsiye verme. İnsanların motivasyonlarını düşürebilir ve onları spor salonundan soğutabilirsin. Aynı zamanda salonda istenmeyen insan olarak ilan edilebilir ve herkesin sevmediği kişi olabilirsin.

Ekipmanı Temizleyin

Her kullanım sonrası mutlaka kullandığınız ekipmanı temizleyin. Eğer ki bir ekipmanı temizlemeden bırakırsanız bu diğerleri için kötü olabilir. Örneğin bir ekipmana su dökerseniz mutlaka bunu kurulayın.

Sıranı Bekle!

Bir ekipmanı kullanmak için uzun süre beklemiş olabilirsin. Herkes orada planları dahilinde hareket ediyor ve belirli birkaç dakika boyunca ekipmanı kullanmak zorunda. Sen o sırada farklı boş olan ekipmanı kullanabilir ve bu sayede zamanını daha aktif geçirebilirsin.

Egzersiz Yapan İnsanın Yanından Geçme

Yerde pilates veya farklı bir aktivite yapan kişinin yanından geçme. Tek ayak üzerinde duran kişinin yanından geçmek yerine daha uzak bir yerden geç ve onun senin üstüne düşmeni bu sayede engellemiş olursun.

Flört Edinmeye Çalışmayın

Özellikle karşı cinsle flört edinme istekleriniz ve ısrarlarınız sizin salondan atılmanıza sebep olabilir. Herkesi rahat bırakın ve kendi halinizde takılmaya devam edin.

Lavaboya Tükürmeyin

Lavabolara asla tükürmeyin, biraz yetişkin olun ve bunun doğru olmadığını bilin. Aksi durumda insanların midesini bulandırabilirsiniz.

Ve son olarak lavabolarda asla ayak ve başınızı yıkamaya çalışmayın.