Blog Yazarak Para Kazanmak

Artık birçok konuda işleyiş online hale gelmiştir. Son zamanların popüler mesleği haline gelmiş olan blog yazarlığı oldukça gündem halde olan bir iştir.

Blog yazarı olarak para kazanmak mümkündür. Blog yazarak para kazanmak için ilk olarak ücretsiz bir blog platformuna yazı yazmaya başlayabilirsiniz.

Veya kendi web sitenizi kurarak bu site içerisinde blog yazıları paylaşımı yaparak ve sitede reklam paylaşımına yer verilerek de para kazanmak mümkündür.

Ya da doğrudan bir şirket bünyesinde çalışarak şirkete ait blogların yöneticiliğini ve blog yazarlığını yapabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarlığı Nedir?

Son zamanlarda popüler hale gelmiş olan meslekler arasında blog yazarlığı da bulunmaktadır. Tam zamanlı ya da freelance olarak gerçekleştirilebilen bu meslek ile kişinin kendisi için veya bir başkasına ait blog sayfası için de yazarak para kazanmasını sağlamaktadır.

Kendinize ait bir blog sayfasında veya web sitesinde paylaşım yapmak tek başınıza bu sitelerde paylaşacağınız yazıları yazmanız anlamına geldiği için uzun bir süre masa başında oturmanız ve sık sık araştırma yaparak yazı yazmanız gerekmektedir.

Düzenli olarak bu işleyişte çalışan blog yazarları bir süre sonra yazdığı yazın miktarını artırarak çok daha fazla kazanç elde edebilmektedirler.

Blog Yazarak Para Kazanmak 2

Blog Yazarak Para Kazanmak

Para Kazandıran Blog Siteleri Nelerdir?

Blog yazarlığı yaparak ve blog siteleri üzerinden 3 farklı yöntem ile para kazanmak mümkündür. Bu yöntemlerin hepsinin kullanılmasına olanak sağlanmaktadır.

Para kazandıran blog siteleri şöyle sıralanabilir;

Blogdan Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda blog yazarlığı ve blog açma gibi işler oldukça sık rastlanan işler grubunda yer almaktadır. Bugün hemen hemen birçok firmanın ve işletmenin kendisine ait blog sayfası ve web sitesi bulunmaktadır.

Blok üzerinden hem blog yazarlığı yaparak hem de doğrudan blog sayfası işleterek para kazanmak mümkündür. Blog üzerinden para kazanmak için ücretli abonelikler sunabilir, iş ortaklıkları kurabilir, ürün satışı yapabilir, blok içerisinde reklam verilebilir, sponsorlu içerikler yazılabilir, danışmanlık hizmeti verilebilir veya oldukça fazla merak edilen konular üzerine yazılar yazılabilir.

Blog Yazarak Para Kazandıran Siteler

Birçok site üzerinden freelance blog yazarlığı yapmanız mümkündür. Blog üzerinden para kazanmak için kendi bloğunuzu açabileceğiniz gibi aynı zamanda bir şirket veya müşteri kitlesi içinde blog yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Blog yazarak para kazandıran siteler içerisinde bulunan ve genellikle en çok tercih edilen yabancı web siteleri şöyledir;

Aynı zamanda Türkiye’de kurulmuş olan yerli blog siteleri üzerinden de kolayca blog yazarlığı işi bulmanız mümkündür. Yerli blog yazarak para kazandıran siteler ise şunlardır;

blog-yazarak-para-kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Açarak Para Kazanmak

Blog açarak para kazanmak için mutlaka kişinin fazla miktarda çaba göstermesi ve bu alanda istikrar sağlaması gerekmektedir. Blog yazarlığı veya blog açarak para kazanmak için kişinin ilk olarak kendisine ait bir blog sayfası oluşturması gerekmektedir.

Mutlaka blog açıldıktan sonra kendi kendisine getiri sağlamayacağı için içeriğinde düzenli olarak reklamlara veya tanıtımlara sponsor olmak aynı zamanda web sitesinin veya blog sayfasının yeteri kadar reklamını yapmak gerekmektedir.

Blog açarak para kazanmak için özel olarak verilmekte olan online kurslara veya atölye derslerine katılım sağlanabilir, kitaplar veya e- kitaplar üzerinden bul iş hakkında detaylı olarak bilgi alabilir veya danışmanlık alarak kazanç nasıl elde edilebilir öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: