Herkes farklı öneriler sunabilir, herkesin görüşü farklı olabilir. İnsanlar birbirleri ile aynı düşünmek zorunda değil. Dünya hakkında yüzlerce yıldır insanlar merak ediyor, nasıl oluştu, kim yaptı ya da kim nasıl düşünce ile burayı yarattı, biz insanlar ve diğer canlılar dünyada nasıl yaşayabiliyoruz? Tüm bu sorulara yanıt arıyoruz ve kesin olarak henüz insanlık tarafından bu sorulara yanıt verilemedi.

Dünya durmuyor, tesisler durmadan hiç aksamadan çalışıyor ancak insanlarda git gide daha fazla yaşlanıyorlar. Peki Dünya bu kadar yıldır nasıl dönüyor, veya dönüyor mu? Eğer dünya kareyse dönme hızı nasıl olmalı?

Hemen kızmayın: Ya gizemli bir kapı varsa?

Dünya düz mü? ~ Gezegenlerin hepsi gerçekten yuvarlak mı?

Dünya kesin olarak uzaydan görülüyor ama 8 milyar insandan kaç tanesi uzaya çıktı? Sadece NASA tarafından paylaşılan görüntülerde dünya ve diğer gezegenler yuvarlak görünüyor ve belki de insanlar NASA tarafından kandırılıyor olabilir mi?

Bu konuda bazı Dünya düzdür diyenlerin teorisi ise en önemlilerinden bir tanesi dünyanın yukarıdaki resimde göründüğü gibi olduğu ve dört bir yanında sihirli kapılar olduğu ve insanların, gemilerin bu sayede dünyanın bir diğer noktasından diğer noktasına gidebildikleri konusunda. Kimse bu konuda net olarak ”dünya düzdür” diyemeyeceği gibi dünyanın %100 yuvarlak olduğunu herkes tarafından kabul edilmesi de mümkün değil.

Tam yuvarlak değil

Dünya düz mü? ~ Gezegenlerin hepsi gerçekten yuvarlak mı?

Dünya zaten NASA’ya ve diğer bilim insanlarına göre tam yuvarlak değil. Hafif çıkıntılı ve farklı bir fiziki yapıya sahip.

Dünyanın tam yuvarlak olmasa bile insanlar tarafından bu konuda soru işaretleri var. Neden tüm resimlerde Dünya yuvarlak gösteriliyor? Bu sorunun yanıtı ise çizimin kolay olması ve diğer sebepler gösterilirken, bir yandan ise Dünyanın ne kadar yuvarlak olmadığı ve nasıl çıkıntılı bir yapıya sahip olduğu bilinmediği için böyle yapılıyor olduğu iddiası var.

Dünya düz mü? ~ Gezegenlerin hepsi gerçekten yuvarlak mı?

Dünya hakkında bazı insanlar ise düz olduğunu ancak dışarıdan yuvarlak göründüğünü iddia ediyorlar. Bunun sebebi olarak ise farklı iddiaları ve farklı teoriler var. İnsanlar yuvarlak bir Dünya konusunda inanmamak için farklı farklı sebepler sunuyorlar.

Dünya düz mü? ~ Gezegenlerin hepsi gerçekten yuvarlak mı?

Dünyanın dışında kalan farklı yüzlerce gezegen var ve bunların hepsinin yuvarlak olup olmadığı bilinmiyor. Ancak bazı gezegenlerin farklı olabilecek olduğu da iddia ediliyor. Zira bu konuda kesin olmasa da farklı galaksilerde farklı şekilde olan gezegenlerin olduğu iddia edilmiyor değil. Bu konuda farklı şekle sahip gezegenler bulunmazken, Dünya dışında çok farklı şekilde olan fiziksel farklı görünüme sahip olan eski ve yeni gezegenlerde olabilir. Beklenmedik gelişmeler henüz olmadı ama gelecekte NASA ve diğer şirketler tarafından bu konuda bazı çalışmalar yapılabilir ve sonuç alabiliriz.

Dünya düzdür demek veya Dünyanın yuvarlak olduğunu araştırmak insanlara herhangi bir + katmayacak ama merakı giderecek ve bu konuya para harcanmasını engellemeyecek olsa da araştıranların aklını oldukça rahatlatacak.
Kategori: