Kadın ve erkeklerin kullanım sağladığı saatler, daha çok erkeklerin vazgeçemediği aksesuarları olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerin kadınlar gibi aksesuar konusunda fazla abartılı seçenekleri yoktur. Belli başlı ürünler, erkekler için sürekli kullanım sağladıkları ve vazgeçemedikleri aksesuarları arasında yer almaktadır. Bu aksesuarların başında ise saatler gelmektedir. Erkeklerin tarzına ve zevklerine uygun olarak farklı binlerce modeli bulanan saatler, erkeklere en çok yakışan aksesuar olarak da ayrı bir öneme sahiptir. Kullanım sağlanacak saatler kimileri için rahat, kimileri için ise şık olmalıdır. Sportif ve klasik saat tarzlarına ilgi duyan kişilerde oldukça fazladır. Kullanımı tercih edilebilecek en iyi erkek saat markaları şu şekilde sıralanabilir;

11. Momentus

momentus

Momentus, 1992 yılında Türkiye’de kurulmuş olsa da saat üretimlerini Uzak Doğu’da gerçekleştiren bir firmadır. Oldukça şık ve modern tasarımlara sahip olan firma, erkek saat kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Modern ve şık saat koleksiyonlarının yanı sıra, klasik saat tasarımlarını da müşterileri ile buluşturmaktadır.

10. Skagen

skagen

Skagen, erkek saat modellerinde genellikle klasik ve sadelikten yana tasarımlara yer vermektedir. Aynı zamanda, Danimarka menşeili bir firma olmasından dolayı erkek saat tasarımlarında, İskandinav sadeliğini de tercih etmektedir. Günlük kullanımlara ve özel günlere uygun kullanımları ile dikkat çeken saat modelleri, oldukça kaliteli ve dayanıklı tasarımlara sahiptir.

9. Seiko

seiko

Seiko markası 1881 yılında faaliyete başlamış ve sadece duvar saati üretimi gerçekleştiren bir markadır. Kendini kısa sürede geliştiren firma, kol saati üretimleri ile kendinden söz ettirmeye başlamıştır. Erkeklerin farklı kullanım alanlarında tercih edebileceği birçok saat modeli üreten Seiko, dayanıklı ve şık tasarımları ile sıklıkla tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Seiko markasının erkek saat modelleri aynı zamanda, en iyi otomatik saat markaları arasında da yer almaktadır.

8. Casio

casio

Casio markası, erkek saati denildiğinde akla gelen ilk markalar arasında yer almaktadır. Her yaştan kullanıcıya hitap eden marka, ergonomik ve şık tasarımları ile göz doldurmaktadır. Klasikleşen Casio erkek saat modelinin yanı sıra, üretimini gerçekleştirdiği akıllı erkek saatleri ve dijital saat modelleri de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Dayanıklılığının yanı sıra, ergonomik tasarımı ile de erkeklerin kollarından çıkartmak istemediği bir saat markasıdır.

7. Rolex

rolex

Saatler erkeklerin aksesuarları olmasının yanı sıra, statü göstergesi olarak da tercih edilen bir üründür. Rolex markasının saatleri ise tam bir statü göstergesidir. Saat denilince akla ilk gelen markalar arasında ilk sıralarda yer alan Rolex, tasarladığı ve ürettiği erkek saati modelleri ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Rolex markası ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay ise, bu markaya ait saatlerin çoğunlukla özel siparişler ile tasarlanarak üretilmesidir. Bu nedenle bu markaya ait oldukça rağbet gören bir ikinci el piyasası bulunmaktadır.

6. Emporio Armani

emporio armani

Moda tasarımcısı olan firma, saat üretimleri ile de kendinden sıklıkla bahsettirmektedir. Oldukça şık ve kaliteli erkek saat modelleri tasarlayan Emporio Armani, erkeklerin farklı alanlarda kullanım sağlayabileceği ve genellikle ufak dokunuşlarla hem sade hem de şık tasarımlara sahip saat modelleri üretmektedir. Genellikle klasik tasarıma sahip olan erkek saat modellerinin ince ayrıntıları, saatlerin dikkatleri üzerine çekmesini sağlamaktadır.

5. Diesel

diesel

Diesel, erkeklere özel saat tasarımları ile dünyaca ünlü bir markadır. Diesel erkek saat modelleri, farklı tasarımları ve büyük kadran yapıları ile dikkat çekmektedir. Hem sportif hem de günlük olarak kullanım sağlanılabilen saat modelleri, özel günlerde kullanımlara da oldukça uygundur. Büyük ve orijinal tasarım saat seven erkekler için vazgeçilmez bir markadır. Diesel, klasik erkek saati modellerine de koleksiyonlarında yer vermektedir.

4. Fossil

fossil

Fossil markası, erkek saat modellerinde oldukça geniş tasarımlara sahiptir. Deri kordonlar, çelik kordonlar, analog ve dijital göstergeli ekran özellikleri gibi pek çok tarza hitap eden erkek saat çeşitlerini Fossil markasında bulmak mümkündür. Her zaman kendini geliştiren ve yenilikçi bir tarza sahip olan firma, 1984 yılından beri saat üretimi yapan en iyi erkek saat markaları arasında yer almayı başarmıştır.

3. Tommy Hilfıger

tommy hilfiger

Tommy Hilfıger firması, 1985 yılında Amerika’da kurulan bir firmadır. Saat üretimi dışında hazır giyim, parfüm ve ev tekstili gibi pek çok alanda faaliyet göstermektedir. Tommy Hilfıger markasının tasarladığı ve ürettiği erkek saat modelleri, klasikleşen saatler arasında yer almaktadır. Erkeklerin farklı tarzlarına hitap edebilen farklı modellere ev sahipliği yapan firma, erkek müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve erkeklerin vaz geçmeden kullanım sağladığı markalar arasında yer almaktadır.

2. Guess

GUESS

Guess markası, erkeklere özel olarak tasarladığı ve ürettiği saat modelleri ile kendinden oldukça sık bahsettirmektedir. Renk, büyüklük, form ve işlevsellik olarak farklı birçok modelin üretimini gerçekleştiren firma, erkeklerin sıkılmadan kullanım sağladığı saat markaları içerisinde yer almaktadır.

1. Lacoste

lacoste

Locaste markası, Fransa kökenlidir. Hazır giyim sektörünün haricinde, erkek saat modelleri ile de göz kamaştıran koleksiyonlara imza atmaktadır. Erkek saat modellerinde; modern çizgilerin yanı sıra, şıklık ve sportifliği bir arada kullanabilen ve bu tasarımları ile bir dünya markası olan Lacoste, en iyi erkek saat markaları arasında ilk sıralarda yer almayı başarmıştır.