Kişiler için en iyi probiyotik takviyesi onların ihtiyaçlarına karşılık veren takviyeler olarak kabul edilebilir. Probiyotik, vücutta yer alan faydalı bakterilerin tamamına verilen isimdir. Özellikle bağırsaklarda yer alan probiyotikler besinlerin daha iyi özümsenmesine yardımcı olur. İshal dahil olmak üzere pek çok sindirim hastalığının gerçekleşmesini önlerler. Herkesin bağırsaklarında mutlaka iyi huylu ve kötü huylu bakteriler bulunur. Bu bakterilerin dengeli bir biçimde var olması kişilerin genel sağlığı için epey önemlidir. Probiyotikler besinlerden elde edilebileceği gibi takviye haplarla da elde edilebilir.

En iyi probiyotik listesini forumlardan, ekşisözlük’ten ve sosyal medya sitelerindeki olumlu yorumlardan derledik. Ama lütfen doktorunuza danışmadan bu tarz ürünleri kullanmayın.

Nature’s Supreme Probiotic 5B

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

İçinde otuz adet kapsül bulunan bu probiyotik takviyenin her birinde 5 milyar tane aktif mikroorganizma yer alır. Buna ek olarak kapsüllerin her birinde 600 mg prebiyotik de yer alır.

Probiyotikleri saran kapsülün en dikkat çekici özelliği bu organizmaları bağırsaklara başarıyla taşımasıdır. Bu sayede organizmalar bağırsaklardaki etkilerini çok daha rahat bir şekilde hissettirebilirler. Bu takviye alınmaya başladıktan sonra kişilerin sindirim sistemi daha stabil ve düzenli bir şekilde çalışabilir.

Ayrıca en iyi kahvaltı mekanlarına da bakabilirsiniz.

Ligone Beta-Glucan Probiotic Multivitamin

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

Bir taşla iki kuş vurmak isteyenler için Ligone oldukça özel bir takviye ile sizlerin karşısına çıkar. Kapsül başına 2 milyar probiyotik içeren bu takviye aynı zamanda çeşitli vitaminleri de bünyesinde barındırır. Bağışıklık ve sindirim sistemini güçlendirmeyi hedefler. A, B1, B2, B6 ve D vitamini içeren bu ürün aynı zamanda kişilerin mineral ihtiyacına da yanıt olur. Bakır sayesinde cilt ve saç sağlığı belli ölçüde korunurken, çinko sayesinde bağışıklık sisteminin düzgün çalışması sağlanabilir. Selenyum tiroit fonksiyonlarının nitelikli bir biçimde işlemesinde rol oynar. Krom ise vücuda giren besinlerin daha rahat sindirilmesine yardımcı olur.

Orzax Bigflor

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

Probiyotik ve prebiyotik açısından epey zengin olan bu takviyenin en dikkat çekici özelliği gluten içermiyor olmasıdır. Günümüzde pek çok kişi gerek çölyak hastalığından gerekse kişisel tercihten dolayı gluten tüketmez. Böylesi bir diyeti takip eden kişilerin söz konusu probiyotik takviyesi olduğunda gluten tüketmesi elbette makul bir durum değildir. Bu nedenle Orzax içinde hiç gluten bulunmayan probiyotik takviyeleri ile sizlerin karşısına çıkar.

NBL Probiotic GOLD

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

Probiyotik mikroorganizma takviyesi olarak bilinir. Şase probiyotik formunda tüketilir ve her bir şasede 2.5 milyar tane mikroorganizma yer alır. NBL etiketli bu ürünün dikkat çekici özelliklerinden biri çeşitli vitaminleri de içinde barındırmasıdır. A, C, E, B1, B2 ve B6 açısından oldukça zengin olan bu şaseler hem probiyotik hem de vitamin takviyesi olarak görev alır. Bu sayede kişilerin sindirim sistemlerindeki problemleri çözmesi mümkün olabilir.

Enterogermina Çocuklar İçin Takviye Edici Gıda

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

Probiyotik her zaman yetişkinlere özgü bir ihtiyaç değildir. Bazen çocuklar da çeşitli sindirim sorunları yaşarlar ve bu durum bağırsaklardaki probiyotik azlığından kaynaklanabilir. Böylesi bir durum için Entergermina çocuklara özel takviye gıda geliştirmiştir. Flakon şeklinde olan bu gıdalar çocuklar için yeterli olacak ölçüde probiyotik içerir. Her bir flakonda 2 milyar tane mikroorganizma yer alır. Bu ürünün en iyi özelliklerinden biri içinde gluten, laktoz ve şeker içermemesidir. Bu sayede çocukların zararlı maddelere maruz kalmadan probiyotik ihtiyacını karşılaması sağlanabilir.

En iyi kadın parfümü seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Solgar Advanced Multi-Billion Dophilus

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

İçinde 5 milyar farklı mikroorganizmaya yer veren bu takviye gıdası uzun süreli bir çözüm arayanlar için geliştirilmiştir. Diğer takviye gıdalara göre daha fazla kapsüle sahip olan bu gıda toplamda 60 kapsül olacak şekilde sizlere iletilir. Ürünün içinde şeker, nişasta, maya, süt ve süt ürünleri, gluten ve tuz kesinlikle yer almaz. Bitkisel bir formüle sahiptir ve cam şişede sizlere sunulur. Ürünün en dikkat çekici özelliklerinden birisi vejetaryen bir ürün olmasıdır. En iyi probiyotik takviyesi olarak isimlendirilecek bir ürün olduğunu düşünen çok kişi vardır.

NBL Probiotic ATP

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

İçinde 20 tane şase bulunan bir takviye gıda bol miktarda probiyotik içermektedir. Gün de bir yada şase olacak şekilde tüketilen bu gıda aynı zamanda vitamin takviyesi olarak da kullanılabilir. C, E, B1, B2 ve B6 vitaminleri açısından oldukça güçlü bir içeriğe sahip olan bu takviye pek çok kişinin probiyotik eksikliğini rahatlıkla giderir.

Probien Probiyotik Prebiyotik

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

Toplamda 11 farklı cinsten olan 5 milyar probiyotik içeren Probien aynı zamanda prebiyotik açısından da epey zengindir. Bu iki farklı takviye çoğu zaman birbiriyle karıştırılmaktadır fakat her birinin vücuttaki işlevi farklıdır. Prebiyotikler bir çeşit liftir. Bu lif sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasına katkıda bulunabilir. Hem probiyotik hem de prebiyotik açısından zengin olan Probien, kapsül şeklinde tüketilen bir gıda takviyesi olarak bilinir. Bu nedenle çok pratik bir biçimde günlük hayata adapte edilebilir. Yemeklerden sonra yutulması tavsiye edilir. Sindirim sistemini olması gerektiği vaziyete getirme konusunda en büyük yardımcınız olabilecek durumdadır.

The Lifeco Probiyotik Karışımı

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

İçerik anlamında dikkat çeken bir gıda takviyesi olan ve The Lifeco’nun etiketini üzerinde taşıyan bu ürün 6 çeşit probiyotikten oluşan 9.6 milyarlık bir mikroorganizma ailesine ev sahipliği yapar. Bağışıklık sisteminin normal bir şekilde çalışmasında anahtar rol oynayan bağırsak sağlığının optimum dereceye gelmesi için probiyotik tüketimi büyük bir öneme sahiptir. Kişiler şayet pek de sağlıklı olmayan bir yaşam biçimi benimsemişse zamanla bağırsaklardaki zararlı bakteri sayısı artış gösterir. Bu durumu dengelemek için The Lifeco’nun probiyotik karışımı kullanılabilir.

Merak edilen en iyi fal uygulaması detayları yazımızdadır.

Bigaia D Vitaminli Damla

En İyi Probiyotik – 2021 Güncel – Probiyotik Takviyesi Arayanlar İçin 10 Öneri

Probiyotik takviyesi almanın yöntemlerinden biri damla kullanmaktadır. Yemeklere ve içeceklere karıştırılarak kullanılan damlalar mideye ve oradan bağırsaklara karışarak kişilerin bağırsaklarındaki iyi huylu bakteri sayısını artırır. Bigala imzalı bu damlanan en temel özelliği probiyotiklere ek olarak D vitamini de içermesidir. Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından kullanılabilir. Gıda takviyesine sıcak bakmayan çocuklar için epey uygundur. İçine katıldığı yemeğin yada içeceğin tadını değiştirmez. Hem yetişkinler hem de çocuklar için beş damla yeterli olacaktır.

En İyi Probiyotik ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Kabızlık İçin Hangi Probiyotik Kullanılır?

Kabızlığa iyi gelen probiyotikler arasında B. longum, S. cerevisiae, L. reuteri, L. rhamnosus ve B. animalis yer almaktadır. İçeriğinde bu probiyotikler yer alan takviyeler kullanılabilir.

Probiyotiklerin Faydaları Nelerdir?

Probiyotiklerin en belirgin faydası bağırsakların daha sağlıklı olmasıdır. Buna bağlı olarak pek çok hastalık engellenebilir. Bazı kaynaklara göre probiyotikler mental sağlığa da iyi gelir.

Probiyotik Takviyeleri Sağlıklı Mı?

Probiyotik takviyeleri genel anlamda epey faydalı olsa da takviye almadan evvel mutlaka bir hekime danışmak gerekir. Zira yanlış türde probiyotik kullanımı kişilerin sağlıklarında çeşitli sorunlara davetiye çıkartabilir. Doktor tavsiyesi burada elzemdir.

Doğal Probiyotik Kaynakları Nelerdir?

Probiyotikleri doğal yollardan elde etmek isteyen kişiler kefir, tarhana çorbası, lahana turşusu ve salatalık turşusu tüketebilir. Hemen herkesin erişimine açık olan bu ürünler bereketli birer probiyotik kaynağıdır.

Probiyotik Nasıl Tüketilir?

Piyasayada çeşitli formlarda yer alan probiyotikler genellikle kapsülle tüketilirler. En iyi probiyotik takviyesi için standart bir form söz konusu değildir. Hemen her biri benzer performanslar gösterir.

En iyi probiyotik listesiyle ilgili önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.