Oyunculara sunduğu evrenlerle kendilerine hayran bırakan RPG oyunları oyun tarihi boyunca en çok tercih edilen oyunların başında yer almaktadır. Bizlere sunduğu atmosfer kadar hikâyeleriyle ve yan hikâyeleriyle de hayran kaldığımız bu rol yapma oyunları artık gerçekçi grafikleriyle de bizleri etkilemektedir. Sizler için derlediğimiz ve kendinizi şahane evrenlerde bulabileceğiniz en iyi RPG oyunları bazılarına göz atabilirsiniz.

Bu arada, EN İYİ HİKAYELİ OYUNLAR listemize de mutlaka göz atmanızı öneririz.

The Elder Scroll V: Skyrim

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Skyrim’in o uçsuz bucaksız dünyası ve dünyasının içine gizlenmiş yüzlerce hikâye adeta muazzam bir evrenin ta kendisidir. Sadece RPG oyunları içinde değil bütün oyun dünyası içerisinde belki de en harika tasarlanmış hikayeleri barındıran bu dünyaya girdiğiniz anda kendinizi kaptırmanız ve gününüzün büyük bir çoğunluğunu bu oyuna harcamanız işten bile değil. Oyun içinde bulunan yan görevler çeşitlilik ve özgünlük bakımından oyunculara geniş bir yelpazede sunulur. Oyun ana hikayesi ise sürekli bir merak ve heyecan içinde sürüp gitmektedir.

Fakat bu oyunun en güzel yanlarından biri ana hikâyenin görevlerini gerçekleştirirken denk geldiğiniz rastgele bir yan görevi kabul etmeyen üzerine birdenbire kendinizi başka bir hikâyenin içerisinde bulabilmeniz. Oyun bu hikayeleri kadar sunduğu grafik kalitesi ile de yüksek not almayı hak ediyor. Bölünen bir krallığın ortasında, bir tarafta isyancılar bir tarafta krallık, diğer tarafta ise ejderhalar… Pek çok ırkın bulunduğu bu oyunda karakterinizi yaratırken istediğiniz ırkı ve dış görünüşünü ayarlayabilirsiniz. Büyülerin, kalkan ve kılıçların, iç savaşın ve ejderhaların bulunduğu bu muazzam dünyada kaderinizin peşine düşebilir ve hem kendinize hem de Skyrim dünyasına dair sırları açığa çıkarabilirsiniz.

Ayrıca en iyi animeler listemize bakabilirsiniz.

Fallout 4

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Fallout serisi ilk oyunundan itibaren ilgiyi üzerine çekmeyi başarabilmiştir. Özellikle Fallout 3 ile büyük ses getiren bu serinin son oyunu olan Fallout 4, serinin bir önceki oyununa göre pek çok yeni özellik ve karşımıza çıkmaktadır. 2077 yılında bir atom bombasının patlamasının ardından korunmak için eşi ve çocuğu ile birlikte Vault 111 sığınağına inen karakterimiz ve söz konusu olan bu sığınağa hakkı olan diğer vatandaşlar Vault 111 yetkilileri tarafından tüplere yerleştirilir ve uyutulur. Aradan geçen 210 yılın ardından karakterimiz birdenbire uyanır ve gizemli birkaç kişinin karşısındaki tüpte bulunan karısı öldürdüklerini ve bebeklerini çaldıklarını görür.

Bir şekilde tüpten kurtulan karakterimiz bebeğini bulmak için sığınaktan çıkar ve atom bombasının dünyaya getirdiği felaketlerle yüzleşmeye başlar. Mutasyon geçiren canlılar, yaratıklar, devler, insan grupları, yeniden inşa edilmeye çalışılan şehirler ve daha pek çok şey Fallout dünyasında karakterimiz beklemektedir. Serinin bu oyunun en güzel yanı ise kendi bölgelerimizi oluşturabilme imkanımızdır. İnşaatlar yapabildiğimiz, çeşitli bölgelere yeni yaşam alanları kurabildiğimiz bu oyunu oynarken saatlerin nasıl geçtiğini dahil anlamayacaksınız.

Assassin’s Creed Odyssey

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Bir önceki Assassin’s Creed oyununda Mısır topraklarında iken serinin bu oyununda ise Yunanistan topraklarını keşfe çıkıyoruz. Üstelik tam da Atina ve Sparta savaşının tam ortasında! Diğer Assassin’s Creed oyunlarından farklı olarak bu oyunda canlandırdığımız karakter bir suikastçı ya da tapınakçı değil. Hatta bu oyunda henüz suikastçılar ve tapınakçılar yok. Bu oyunda canlandırdığımız karakter bir ödül avcısı. Fakat kadim bir eşyanın peşinde! Serinin bu oyununda diğer oyunlardan farklı olan diğer kısmı ise devasa savaşlardır.

Atina ve Sparta arasında geçen bu meydan savaşlarında bir safta yer alarak katılabilir ve onlarca kişinin yer aldığı bu savaşın ortasında çok kan dökebiliriz. Bunun dışında Ege Denizi’nde mürettebatımızla birlikte yol alabilir ve kendimizi efsanevi deniz savaşlarının içerisinde bulabiliriz. Üstelik oyunun iyi yanlarından diğeri ise oyundaki diğer ödül avcılarıdır. Yani savaşlarda gösterdiğimiz başarılar ya da oyun içerisinde sergilediğimiz davranışlar akabinde başımıza ödül konabilir ve ödül avcıları peşimize düşebilir. Her anlamda daima aksiyon içerisinde olacağınız bu oyunu oynamanızı önermekteyiz.

The Witcher 3: Wild Hunt

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

The Witcher romanından uyarlanan bu oyun serisinin son oyunu olan Wild Hunt bize tekrar Rivialı Geralt ile buluşturuyor. Büyük bir efsane olan canavar avcımız Geralt bu kez manevi kızı Ciri’nin peşine düşüyor. Ciri’nin ortadan gizemli bir şekilde kayboluşunun altında yatan kehanet sadece bir Geralt ya da Ciri için değil bütün dünya için büyük bir tehdit. Wild Hunt dünyaya hiç olmadığı kadar yakın. Geralt ise her şeyi öğrenmek için Ciri’yi bulmak zorunda.

Ana hikâye her ne kadar Ciri’nin kayboluşu ve Wild Hunt kehaneti ile alakalı olsa da oyunun içerisinde en az alan hikaye kadar incelikle tasarlanmış pek çok yan hikaye bulunmakta. Dolayısıyla hem ana hikâye kalitesi hem de yan görev çeşitliliği bakımından yüksek not almayı hak eden The Witcher 3: Wild Hunt grafikler ve dövüş mekanikleri açısından da oldukça iyi bir iş çıkartmış. Her yanı tehlikelerle, büyüklerle ve birtakım canavarlarla dolu olan bu evrende tarihin en büyük canavar avcılarından biri olan Rivialı Geralt ile birlikte maceradan maceraya konuştuğumuz bu oyun en iyi RPG oyunları arasından biridir.

Sekiro: Shadow Die Twice

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Bir kılıç ustasını yönettiğimiz bu oyunun hikayesine de aldığınızda kendinizi alamayacaksınız. Dövüş sistemi ve kılıç animasyonları bakımından bizleri oldukça kaliteli bir görsellik sunan 2019 yapımı bu oyun FromSoftware tarafından geliştirilmiştir. Oyuncular tarafından beğeni ile karşılayan bu oyunu denemenizi önermekteyiz.

En iyi işlemci seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Divinity: Original Sin 2

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Diğer RPG oyunlarında sıkça denenen seçenek üzerine ilerleyen hikâye sistemi çoğunlukla beklentinin altında kalmış olsa da bu oyun için aynısını söylemek mümkün değil. Bu oyunda vereceğiniz kararlar oldukça önemli. Özellikle oyunun akıbetini belirleyen kesinlikle oyun içerisinde vereceğiniz kararlardır. Ayrıca oldukça ayrıntılı bir dünyaya sahip olan Divinity: Original Sin 2 oyunu içerisinde savaşları kazanmak için pek çok detayı dikkate almanız gerekmektedir. Zira savaşta size üstünlük sağlayacak pek çok detay bulunmaktadır.

Final FANTASY XV

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Final Fantasy serisi RPG severler tarafından genellikle olumlu olarak karşılanan bir seridir. Serinin 15. oyunu ise büyülü bir kristal etrafında şekillenmektedir. Bu kristal Lucis kraliyet ailesi tarafından korunmaktaydı. Fakat Niflheim imparatorluğu bütün kristalleri ele geçirmeyi başarmıştı. Bu imparatorluk aynı zamanda neredeyse bütün dünyaya hükmetmekteydi. Fakat Noctis Lucis Cealum, kristali geri almayı kafasına koydu. Aynı zamanda Eos’u işgal eden Niflheim ordusunu yenmeli ve bu iş galibi son vermeliydi.

Dark Souls 3

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Dünyanın neredeyse en zor RPG serilerinden biri olan Dark Souls serisinin üçüncü oyunu diğer oyunlar gibi çok kısa sürede popüler olmayı başardı. Muazzam ve gizemli bir hikayesi olan bu zorlu oyunu oynamaya başlayacaksınız öncelikle defalarca ölmeyi göze alacaksınız. Üstelik adımınızı attığınız Dünya adeta yerle bir olmuş durumda. Karanlığın, kasvetin, yaratıkların ve acılı hikayelerin içerisinde kendi yolunuzu çizmeniz gerekecek.

En iyi hikayeli oyunlar hakkında bilgiler yazımızdadır.

GTA V

En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Önerisi

Daha oyuna girdiğiniz ilk andan itibaren kendinizi müthiş bir aksiyonun içerisinde bulacağınız GTA V, 2013 yılında çıkmasına rağmen hala en çok satan oyunların başında yer almaktadır. 3 hırsızın başından geçen aksiyon dolu hikayesi ile kendimizi oynamaktan olamayacağımız, büyük ve ayrıntılı dünyasını keşfetmeye doyamayacağınız bu oyunda aradığınız her şey var. GTA V online moduyla da çok ses getirdi. Her anlamda oyun tarihinin en iyi RPG oyunları içerisinden biri olduğunu söylemeliyiz.

En İyi RPG Oyunları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Açık dünya RPG oyunları Nelerdir?

Çoğu RPG oyunu açık dünya şeklindedir. The Witcher 3: Wild Hunt, Fallout 4, The Elder Scrolls V: Skyrim de bu oyunlara örnek olarak gösterilebilir.

En çok oynanan mobil RPG oyunları hangileridir?

Grim Soul: Dark Fantasy Survival, Assasin’s Creed Rebellion ve Star Wars: Galaxy of Heroes gibi oyunlar mobil platformda en çok oynana RPG oyunlarından bazılarıdır.

En son çıkan RPG oyunları nelerdir?

Sekiro: Shadow Die Twice, Assassin’s Creed: Odyssey ve Final Fantasy XV yakın dönemde piyasaya sürülen RPG oyunlarıdır.

En iyi RPG Oyunları ile ilgili önerileriniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz!