Milli Piyango her sene büyük yılbaşı çekilişi adı altında çekiliyor ve kimileri ‘zengin oluyor’ kimileri ise ‘umutlarım tükendi’ diyerek hüzünleniyor. Sonuç ne kadar kötü olursa olsun zaten olmayan bir paranın size gelmemesine üzülmeyin. Her sene yapılan çekiliş dışında sene içerisinde birçok kez çekiliş yapılıyor ve bu çekilişlerde milyonlarca insan bilet satın alıyor. En son özelleştirilmesinin ardından herhangi bir sistem değişikliği olması beklenmeyen Milli Piyango’da 80 milyon TL’nin size çıkmamasının nedenlerinden birisi şanssız olmanız değil, öyle olsaydı 10 milyon bilet satıldıysa 1 kişiye çıksa 9 milyon 999 bin 999 insan şanssız olurdu. Pekâla 9.99 milyon insanın şanssız olmasının hiçbir olasılığı yok.

Bir Sonraki Sefer Yine Çıkmayabilir

Milli Piyango her gün çekilse bile size çıkmayabilir. Bunun sebebi çok sayıda kişinin bilet satın alıyor olması ve bu kişilerin size çıkma oranını düşürüyor olması. Önünüze 6 tane rakam koyun ve 6 rakam belirleyin. Sırasıyla size çıkana kadar devam edin, tek kişi olsanız bile kendi rakamınızı kendinizin bulması son derece zor.

Bir hayal kapısı olan Milli Piyango’nun bugüne kadar 80 milyon insandan sadece birkaç tanesini ‘zengin edebildiği’ bilinirken, size çıkması için şansınızı her seferinde tekrar denemeye devam edebilirsiniz.

İsterseniz 100 tane bilet alın yine de Milli Piyango büyük ikramiyesinin size çıkma olasılığında pek büyük bir değişim olmayacaktır.
Kategori: