Paribu güvenilir mi sorusuna istinaden, platformunun güvenilirliği, kurulduğu günden bugüne kadar ciddi bir siber saldırı yaşamamıştır. Kullanıcının problemlerine çözüm odaklı yaklaşan Paribu platformu, bünyesinde global siteler kadar kripto para çeşitliliği içermese de pek çok kripto para birimi yer almaktadır. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi bilinen kripto paralar başta olmak üzere pek çok farklı alt coin seçeneğine sahiptir. Güvenlik anlamında da tedbirli bir platformdur.

Paribu Yasal Bir Platform Mudur?

Paribu platformu, bazı kısıtlamalar getirilse de yasal bir kripto para borsası olarak tanımlanabilir. Paribu, yasallık anlamında gereken izinlere sahiptir. Yani adres ve iletişim bilgileri olan, sosyal medya hesapları olan bir kripto para borsasıdır.

Paribu Platformunun Sahibi Kimdir?

Paribu Platformunun Sahibi Kimdir

Paribu platformunun sahibi ve CEO’su Yasin Oral’dır. Yasin Oral, 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. Genç bir girişimci olarak yazılım alanına yönelen Oral, yazılım alanındaki çalışmalarına lise dönemlerinde başlamıştır. Birçok başarılı internet sayfasının çalışmalarında önemli bir rol üstlenen Yasin Oral, 2015 yılında Paribu platformunun ön hazırlık çalışmalarına başlamıştır. 2016 yılında kurulan Paribu platformu, 2017 yılında ise kullanıcılara açılmıştır.

Paribu Platformuna Nasıl Kayıt Olunur?

Paribu’ya kayıt olma işlemi, diğer kripto para borsalarına kıyasla oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. KYC doğrulamasını yaptıktan sonra yalnızca kimliğin gönderilmesi yeterli olacaktır. Paribu platformuna kaydolmak için sitenin ana sayfası üzerinden “ücretsiz üye ol” butonuna tıklayın. Ardından ad, soyadı, telefon numarası, e – posta adresi ve şifre belirleyiniz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra kimlik doğrulaması ekranında kimliğinizi göstermeniz yeterlidir.

Paribu Platformu Nasıl Kullanılmaktadır?

Paribu platformu, Bitcoin de dahil olmak üzere toplamda 65 tane kripto para birimi ile hizmet vermektedir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra hesabınıza para aktarmanız gerekir. Daha sonra “piyasalar” sekmesine tıklayarak üst kısımdan işlem yapmak istediğiniz kripto parayı ve seçmek istediğiniz işlem çiftini seçerek alım – satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu Platformuna Nasıl Para Yatırılır?

Paribu Platformuna Nasil Para Yatirilir

Paribu’ya para yatırma işlemini yapmak için ilk olarak kimlik doğrulamasının yapılması gerekmektedir. Yalnızca online para aktarılabilen site üzerinde, kredi kartı ile Bitcoin satın alma işlemi yoktur. Para yatırma işleminde yalnızca banka hesabınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir kişinin adına olan banka hesaplarından para gönderilemez.

Paribu Platformunun Avantajları Nelerdir?

Paribu’nun iyi yanları aşağıdaki gibidir:

  • Türkçe dil desteği bulunmaktadır.
  • En çok kullanılan kripto para birimleri listelenir.
  • Yapı Kredi Bankas, Akbank, Vakıfbank, Fibabanka ve Ziraat Bankası anlaşmaları bulunur.
  • Düşük işlem ücretleri bulunur.
  • Para yatırma / para çekme işlemlerinde limit bulunmaz.
  • 7 / 24 hızlı işlemler gerçekleştirilebilir.
  • Güçlü ve güvenilir bir altyapıya sahiptir.
  • 7 / 24 müşteri desteği sunar.

Paribu Platformunun Dezavantajları Nelerdir?

Paribu’nun kötü yanları arasında işlemlerin geç olarak tamamlanmasıdır. Özellikle de yoğun işlem hacmi olduğu zamanlarda, işlemlerde bir kesinti problemi yaşanabilir. Fakat Paribu platformunun sunduğu avantajlar ve diğer kripto para borsalarındaki benzer problemler sebebi ile bu dezavantajlar göz ardı edilebilir.
Kategori: