İstanbul’daki Tepebaşı Anadolu Lisesi, son zamanlarda en iyi Türk yapımı diziler arasında yer alan ve Netflix’te yayımlanan Aşk 101 dizisinde gençlerin okuduğu lisedir. Uçarı hayatlar yaşayan bir grup lise öğrencisinin, hayatlarının bir kısmını konu edinen dizinin karakterleri kadar çekim yerleri de oldukça konuşulan bir durumdur. Özellikle dizinin büyük bir kısmının geçtiği “Tepebaşı Anadolu Lisesi” binasının nerede olduğu ve gerçek ismi oldukça merak edilmiştir. Aşk 101 dizisinin okul sahneleri için 2 farklı mekân kullanılmıştır. Dizide görülen okul binası ve iç çekimler, İstanbul’daki Maçka Akif Tuncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde geçmiştir. Okul sahnelerinde arka bahçe olarak ise Cihangir Münir Özkul Ortaokulu kullanılmıştır. Bu iki okul da izleyiciler tarafından oldukça merak edilmiştir.

Aşk 101 Ne Zaman Çıktı?

Ask 101 Ne Zaman Cikti

Aşk 101 dizisinin ilk sezonu 24 Nisan 2020 tarihinde Netflix üzerinden seyircilere sunulmuştur. Dizi senaryosu, Meriç Acemi tarafından kaleme alınmıştır. Yönetmenliği ise Ahmet Katıksız, Deniz Yorulmazer, Umut Aral ve Gönenç Uyanık yapmıştır. Aşk 101 gençlik, komedi ve drama türünde bir dizidir. 2 sezondan oluşan dizinin 2.sezonu, 30 Eylül 2021 tarihinde yayımlanarak 16.bölümde final yapmıştır.

Aşk 101 Nerede Çekilmiştir?

Aşk 101 dizisinin çekildiği şehir İstanbul’dur. Çekimler ise genel olarak İstanbul’un Şişli ilçesinde gerçekleşmektedir.

Aşk 101 Hangi Okulda Çekildi?

Aşk 101 dizisinin çekildiği okullar Maçka Akif Tuncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Cihangir Münir Özkul Ortaokulu’dur. Dizinin okul çekimleri, 2 okul kullanılarak çekilmiştir.

Aşk 101 Sinan’ın Evi Nerede?

Aşk 101 Sinan karakterinin evi Beykoz’un Kanlıca semtinde yer alan ve 19.yüzyıldan kalan tarihi Ferruh Efendi Yalısı’dır.

Aşk 101 Dizisindeki Yalı Kimindir?

Ask 101 Dizisindeki Yali Kimindir

Aşk 101 dizisindeki yalının ilk sahibi olarak bilinen kişi Ferruh Efendidir. Daha sonrasında ise o dönemlerde lakabı ile tanınan Ahmet Bey (Ahmet Tanrıseven) satın almıştır. Yalı, uzun seneler boyunca aileye ev sahipliği yapmıştır.

Aşk 101 Okul Müdürü Kimdir?

Aşk 101 dizisindeki okul müdürünü Müfit Kayacan oynamaktadır. Gençlerin okuldan atılmaları için fırsat bekleyen kişidir.

Aşk 101 Dizisinin Konusu Nedir?

Aşk 101’in konusu, 90’ların sonunda lise öğrencisi olan gençlerin hayatlarının bir kısmını konu edinmiştir. 1 örnek öğrenci ve 4 tane uyumsuz öğrencinin hayatlarını anlatan bu dizi, sevdiği öğretmenlerinin tayini çıkması sonucu hayatları değişir. Burcu öğretmenin gitmemesi ve okuldan atılmamaları birbirlerine bağlı bir duruma gelir. Gençlerin amacı ise öğretmenlerinin okuldan gitmemesini sağlamak olur.

Aşk 101 Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Aşk 101 dizisinin oyuncuları arasında liseli gençleri oynayan Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, İpek Filiz Yazıcı ve Selahattin Paşalı’dır. Kemal öğretmeni oynayan kişi Kaan Urgancıoğlu’dur. Okulun sevilen öğretmeni Burcu Öğretmeni oynayan kişi ise Pınar Deniz’dir.

Kategori: