İstanbul’un birbirinden güzel ve tarihi semtlerinde alışverişin tadını çıkarmak isteyenlerin tercihi bit pazarları oluyor. Haftanın farklı günlerinde kentin sokaklarında kurulan pazarlar ve antikacılar nostalji severlerin tercihleri arasında yer alıyor. Alışveriş merkezlerinden sıkılanlar için İstanbul bit pazarları mutfak eşyalarından, giyime ve vintage ev dekorasyonuna kadar pek çok seçeneği bir araya getiriyor.

Küçükpazar Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Eminönü semtinde kurulan Küçükpazar, kentin tarihi pazarlarındandır. Geçmiş dönemlerde Topkapı çevresinde kurulan tezgahlar artık burada yer alıyor. Bit pazarı, cumartesi günleri erken saatlerde Manifaturacılar Çarşısı’nın arka kısmında kuruluyor. Erken giderseniz daha fazla ve kaliteli ürün seçenekleriyle karşılaşabilirsiniz. Küçükpazar, Balat sokakları ve Süleymaniye Camii gibi şehrin tarihi güzelliklerine yakın olması sebebiyle tercih edilen lokasyonlar arasında yer alıyor. Taksim-Yenikapı metrosu kullanılarak ulaşım sağlanıyor. Enterasan ve bol çeşitli ürünler arıyorsanız Küçükpazar, en cazip seçeneklerden birisidir.

Ayrıca Fatih Akın filmleri listesine de bakabilirsiniz.

Dolapdere Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

 

Dolapdere’de Feylesof sokakta kurulan bit pazarı, uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceğiniz pazarlar arasında yer alıyor. Pazar günleri sabah kurulan pazarda çeşitli mutfak ürünleri ve birbirinden değişik tablolar bulunabiliyor. Erken saatte satışlara başlayan pazar, öğlene doğru boşalıyor. Unutulan veya son anda atılmaktan kurtulan eşyalar Dolapdere Bit Pazarı’nda satılıyor. Sokak boyunca kurulan pazara erkenden giden müşteriler ürün bulma konusunda daha şanslı oluyor. Bit pazarının tarihi mimari eserlerin olduğu bir noktada kurulması da pazarın özellikleri arasında yer alıyor. Dolapdere Caddesi’nin bitiminde pazarı görebilirsiniz.

Avcılar Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Ambarlı Mahallesi’nde bulunan bit pazarı, Avcılar Antik ve Nostaljik Eşya Çarşısı olarak biliniyor. Eski ve yeni ürünlerin bir arada bulunduğu pazarda elektrikli eşyalar, giyim ve antikaya dair birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Pazar günleri sabah 05.00’te açılan pazar, 20.00’a kadar müşterilerin ziyaretine açık kalıyor.

Feriköy Antika Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Feriköy Antika Pazarı, Bomonti Antika Pazarı olarak da biliniyor. Meşhur bit pazarı, antika ürün çeşitliliğinin çok olduğu pazarlar arasında yer alıyor. Kıyafet tarzı ürünlerden çok dekoratif ürünler, bijuteri objeleri ve el işi ürünleri bulabilirsiniz. Pazarda eski plaklar, kartpostallar, eşya koleksiyonları, tarihi paralar gibi birçok eşyayı görebilirsiniz. Tezgahı bulunan kişiler genellikle eski eşyalar konusunda bilgili satıcılar oluyor. Pazar, sabah kurulup akşam 19.00-20.00 civarında toplanıyor. Pazar günleri gidebileceğiniz pazarda çok çeşitli ikinci el ürünler bulabilirsiniz. Feriköy’deki organik pazar ile aynı gün kurulduğundan iki pazarı birlikte ziyaret etme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Horhor Antika Çarşısı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Nostaljik filmler veya eski diziler için gereken antika ürünlerin çoğu Horhor Antika Çarşısı’ndan temin ediliyor. Yedi katı bulunan çarşı binasında 200 civarında dükkan satış yapıyor. Fatih’te bulunan çarşıda, çeşitli antika dükkanları ve kurulan tezgahlarla birçok ürün alternatifi bulabilirsiniz. Çini vazolardan diğer dekoratif ürünlere kadar farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Sık tercih edilen İstanbul bit pazarları arasında yer alan Horhor’da her bütçeye uygun seçenekler sunuluyor. Toplu taşıma kullanacaklar için otobüs ve metro ile çarşıya erişim sağlanıyor. Herhangi bir şey satın almak istemiyorsanız bile müze düşüncesiyle ziyaret edebilirsiniz.

Kadıköy Antikacılar Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Antikacıları tek noktada toplayan pazar, antika tutkunları için birçok alternatif sunuyor. Avrupa’dan gelen antika ürünler de pazarda bulunabiliyor. Cumartesi günleri kurulan pazar, eskiden salı pazarının bulunduğu konumda yer alıyor. Antikacılar pazarında ayda bir olmak üzere açık arttırma etkinlikleri düzenlenmesi planlanıyor. Pazarın haricinde Kadıköy’de bulunan Antikacılar Sokağı da nostalji severlerin tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Cam eşyalar, piyano, tablo, dergi ve kitaptan plaklara kadar geniş bir ürün yelpazesiyle burada karşılaşabilirsiniz.

En iyi termos markaları listesini de inceleyebilirsiniz.

Çukurcuma Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Beyoğlu’nda bulunan Çukurcuma’da cam ürünler ve nakış işlemeler gibi farklı ürünler bulunuyor. Avrupa Yakası’nda bulunan antika dükkanları semtin farklı sokaklarına dağılmış olarak yer alıyor.   Çukurcuma Cami, Turnacıbaşı, Bostancıbaşı sokaklarında antikaların satıldığı dükkanları bulabilirsiniz. Çukurcuma ve Faikpaşa caddelerinde bulunan dükkanlar da müşterilere ürün çeşitliliği sunuyor. Hat sanatıyla alakalı ilgi çekici objelerin yanısıra gezebileceğiniz birçok sanat atölyesi de bulunuyor. Takı, mücevher gibi ürünler bulabileceğiniz pazarda 18. yüzyıla ait eserler bile bulunabiliyor.

Mecidiyeköy Antika Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Mecidiyeköy’de bulunan antikacılar çarşısının geçmişi 1982’lere dayanıyor. Tarihi eserler, porselen, avize, cam ürünler vb. birçok antika ürün koleksiyonları bulunuyor. Dört kat ve 77 dükkan bulunan çarşıda Osmanlı Dönemi’ne ait eserleri bulabilirsiniz. Haftanın her günü açık olan çarşıda değişik bir alışveriş yöntemi uygulanıyor. Dükkan kapılarının üzerinde satıcıların telefon numaraları bulunuyor. Beğendiğiniz bir parça olunca satıcıyı aradığınızda dükkan sahibi geliyor ve ürünle ilgili gereken bilgileri size veriyor.

Yenibosna Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Bahçelievler’de kurulan Yenibosna bit pazarı, ucuz alışveriş yapmak isteyenlerin tercihleri arasında bulunuyor. Eskidji Pazar olarak da adlandırılan çarşı, Türkiye’nin en büyük ikinci bit pazar olarak biliniyor. Kaliteli ve birçok türde ürünü bulabileceğiniz pazarda ikinci el ürünler, nostaljik ev eşyaları ve kıyafet satışı yapılıyor. Kapalı alanda kurulan pazarda insanlar kullanmadıkları eşyaları getirip satabiliyor. Bit pazarı yalnızca haftasonları olmak üzere 10.00-22.00 saatleri arasında açık kalıyor. Aynı zamanda müşterilerin pazar yerine kolay ulaşabilmesi için servis hizmeti de veriliyor. Otobüs, minibüs ve metro güzergahlarına yakın olmasından dolayı pazara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Esenyurt Roman Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Bit pazarı, Esenyurt’ta cumartesi günleri kuruluyor. Çingene pazarı olarak da adlandırılıyor. Sabah 06.00’dan akşam 18.00’a kadar açık olan pazarda daha çok giyim ürünleri bulunuyor. Bazı zamanlarda elektronik ürünler ve farklı objeler de bulabilirsiniz.

Kadıköy Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

Kadıköy Bit Pazarı, yerinin değişmesiyle birlikte artık Ünalan’da cuma günleri kuruluyor. Toplu taşımayla erişimi kolay olan pazara metro ve metrobüs ile ulaşılabilirsiniz. Tablet, telefon, bilgisayar gibi teknolojik ürünler pazarda cazip fiyatlarla satılıyor. Eski ürünlere ilgi duyanlar için eski plaklar, DVD, kasetler bulunurken giyim ürünleri de seçenekler arasında yer alıyor.

Kamerası en iyi telefonlar listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Üsküdar Bit Pazarı

İstanbul Bit Pazarları – 2021 Güncel – Alışverişin Tadını Çıkarmak İçin 12 Öneri

 

Kentin sevilen semtlerinden olan Üsküdar’da kurulan bit pazarı uygun fiyatlı ürünler sunuyor. Günümüzde pazarın ismi Antikacılar Çarşısı olarak biliniyor. Hamam Sokak’ta bulunan pasaj içerisinde yer alan çarşıda, kullanılmış veye bozuk olan objeler satılıyor. Pazarda porselen, çini ve dekoratif objeleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. İkinci el ev eşyaları, giyim ürünleri gibi pek çok ürüne ulaşabilirsiniz. Üç katı bulunan Üsküdar Bit Pazarı’nda süs eşyalarından, halıya kadar ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. İstanbul bit pazarları arasında Üsküdar Bit Pazarı, tarihi geçmişiyle ve bit pazarı kültürünü yansıtmasıyla akla gelen yerler arasındadır.

Maltepe’de Bit Pazarı Var Mı?

2018 yılına kadar Maltepe Zümrütevler’de bit pazarı kuruluyorken trafik yoğunluğu oluşturması sebebiyle kaldırılmıştır.

Ambarlı Bit Pazarı Nerede Kuruluyor?

Ambarlı Bit Pazarı Avcılar’da Siteler Bölgesi’nde pazar günleri kuruluyor.

Küçükpazar Bit Pazarı Hangi Gün Kuruluyor?

Küçükpazar Bit Pazarı cumartesi günleri Eminönü semtinde kuruluyor.

Ünalan Bit Pazarı’na Nasıl Gidilir?

Kadıköy Bit Pazarı Ünalan’da bulunan katlı otoparkta cuma günleri kuruluyor. Metrobüs ile Uzunçayır durağı, metro ile Ünalan durağı kullanılarak pazar yerine ulaşılabiliyor.
Kategori: