yks

Zamanla değişen müfredata, sınav ve eğitim sistemine uyum sağlamaya çalışan öğrencilerin özellikle de YKS’ye hazırlık senelerinde çok zorlandığı konulardan bir tanesi uygun kitap seçimi oluyor. YKS ile üniversiteye girişin anahtarı olan TYT, AYT ve YDT sınavları için de sisteme ve müfredata uygun kaynak bulmak oldukça önemli.

En iyi YKS kitapları; içeriğinin zengin olması, yayınevinin kalitesi, ÖSYM’nin sınav sistemine ve müfredata uygunluğu gibi temel özellikleri bakımından değerlendirerek seçilebilir.

Güncel olarak üniversiteye giriş için ÖSYM tarafından yapılan YKS’de ilk basamak olan TYT’ye, hem lisans, hem de ön lisans tercihi yapacak öğrenciler; ikinci sınav olan AYT’ye ise yalnızca lisans (4 yıllık) bölümleri tercih edecek öğrenciler katılmaktadır. Yabancı dil bölümlerine yerleşmek isteyen öğrenciler için ise ayrıca YDT sınavı yapılmaktadır.

Üniversiteli olma hayali ile çalışmalara başlayan çoğu öğrenci YKS hazırlıklarına öncelikle TYT konuları ile başlıyor, ancak lisans bölümlerine yerleşmek istiyorsanız TYT ile beraber AYT sınavı için de çalışmalara eş zamanlı olarak başlamak en az doğru kaynak seçimi kadar önemlidir.

Listemizde yer alan en iyi YKS kitapları, geçtiğimiz senelerde YKS’ye giren adayların ve eğitim kurumlarında görev yapan branş öğretmenlerinin önerdiği kitaplardır.

 

 

 

İçindekiler

En İyi YKS TYT Kitapları

 

 

Türkçe YKS TYT Kitapları

 

1) Palme Yayınları – TYT Türkçe Konu Anlatımlı Kitabı

Palme Yayinlari – TYT Turkce Konu Anlatimli Kitabi

Palme Yayınları tarafından hazırlanan TYT Türkçe Konu Anlatımlı kitabı, Türkçe branşında konu çalışmalarına başlamak isteyen öğrenciler için ideal.

Konu anlatımının beraberinde konu başlıklarına özel hazırlanmış çözümlü örnek sorular da bulunan kitapta konu çalışmasını bitirdiğinizde bilgileri pekiştirmek için çözebileceğiniz testlere de yer verilmiş.

 

2) Karekök Yayınları – YKS TYT Türkçe Soru Bankası Kitabı

karekok turkce soru

Karekök Yayınları tarafından piyasaya sunulan kitap, yazar ve yayın evinin engin deneyimini taşımasının yanı sıra ÖSYM’nin sorduğu sorulara ve tarza oldukça benzer içeriği ile de öğrencilerin favorilerinden biri olmuştur.

Kitapta yer alan sorular, geçmiş YKS sınavlarında çıkmış soruların detaylı analizi ile hazırlanmış ve ağırlıklı olarak paragraf sorularına yer verilmiş.

 

 

Matematik YKS TYT Kitapları

 

1) Tonguç Akademi – Matematik YKS TYT Problemler 321 Soruda Bitir İşi

Tonguc Akademi – Matematik TYT Problemler 321 Soruda Bitir Isi

YKS sınavlarına hazırlık sürecinde her öğrenci için çalışması en zor derslerden birisi şüphesiz matematik oluyor. TYT matematik netlerini arttırmak isteyenler için Tonguç Akademi tarafından hazırlanmış olan “321 Soruda Bitir İşi” konu anlatımlı matematik kitabı, kapsamlı anlatımlarıyla tüm konuları eksiksiz kavramanıza yardımcı olacak.

Kitapta bulunan kare kodlar sayesinde Youtube üzerinden videolu konu anlatımlarına da ulaşabilir, ve konu anlatımının ardından yer verilen konu sonu testleri de bilgileri pekiştirebilirsiniz.

 

2) Acil Yayınları – YKS TYT Acil Matematik Soru Bankası Kitabı

Acil Yayinlari – TYT Acil Matematik Soru Bankasi Kitabi

Acil Yayınları tarafından yayınlanan TYT Acil Matematik Soru Bankası, konu çalışmalarını tamamlamış ve YKS tarzı sorulara aşina olmak isteyenler için 2000’i aşkın soru bulunuyor.

“A” ve “A+” olarak iki gruba ayrılmış olan kitapta A grubunda giriş seviyesinde olanlar için hazırlanmış daha kolay sorulara yer verilirken A+ grubu ise bir sonraki aşamada konuları kavramaya ve ilerletmeye yardımcı olacak şekilde orta zorluk seviyesinde sorulardan oluşmaktadır.

 

 

Geometri YKS TYT Kitapları

 

1) Data Yayınları – YKS TYT Hızlı Geometri Enfes Konu Anlatımlı

Data Yayinlari TYT Hizli Geometri Enfes Konu Anlatimli

Data Yayınları tarafından MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan konu anlatımlı kitap, öğrencileri sadece TYT sınavına hazırlamakla kalmıyor aynı zamanda okula da destek sağlıyor.

Tüm TYT konularını kapsayan kitap, müfredata göre güncellenen içeriği sayesinde sınava hazırlanan öğrencilerin okul başarısının da arttırmayı hedefliyor.

 

2) Kafa Dengi – YKS TYT Geometri Soru Bankası Kitabı

Kafa Dengi TYT Geometri Soru Bankasi Kitabi

Kafa Dengi Yayınları tarafından sunulan TYT Geometri Soru Bankası temel ve orta zorluk seviyesindeki sorular içerir.

Ağırlıklı olarak ÖSYM’nin yeni soru tiplerine ve yeni öğretim programına uygun olan soruların yanı sıra daha farklı soru tiplerine de yer verilen kitapta her bir soru için detaylı çözümlerin bulunduğu videolu anlatımlar da sunulmaktadır.

 

 

Fizik YKS TYT Kitapları

 

1) Dahi Adam – YKS TYT Nokta Atışı Fizik Konu Anlatımı Kitabı

Dahi Adam – TYT Nokta Atisi Fizik Konu Anlatimi Kitabi

Dahi Adam Yayıncılık tarafından hazırlanan TYT Nokta Atışı Fizik Konu Anlatımı kitabı, TYT fizik sorularında en yüksek netleri hedefleyenler adaylar için hazırlanmıştır.

ÖSYM’nin müfredat kapsamı ve soru tiplerine uygun hazırlanmış olan kitap, YKS sınavlarına hazırlık için en çok tercih edilen kitaplardan biridir.

 

2) Yargı Lemma – YKS TYT Fizik Soru Bankası Kitabı

Yargi Lemma – TYT Fizik Soru Bankasi Kitabi

Yargı Lemma Yayın Evi tarafından basılan TYT Fizik Soru Bankası, TYT fizik çalışmalarına yeni başlayan için en uygun soru bankalarından biridir.

Konu anlatımının yanı sıra içerisinde yer alan sorulara ait video çözümleri bulunan kitap yeni müfredata göre düzenlenmiştir. Temel seviye sorular içermesi sebebiyle soru çözüm süresini kısaltmak ve çeşitli çözüm teknikleri konusunda deneyim kazanmak isteyenler için en ideal soru bankasıdır diyebiliriz.

 

 

Kimya YKS TYT Kitapları

 

1) Final Yayınları – YKS TYT Kimya Konu Anlatımlı Kitabı

Final Yayinlari TYT AYT Kimya Konu Anlatimli Kitabi 1

Final Yayınları tarafından basılmış olan TYT Kimya Konu Anlatımlı kitabı, madde madde ve detaylı konu anlatımları içerisinde genellikle öğrencilerin sıklıkla takıldığı veya zorlandığı konulara daha kapsamlı bir şekilde değiniyor. Bu sayede sadece TYT sınavına hazırlık için değil, okul sınavlarında da başarılı olmak isteyenler için avantaj sağlıyor.

 

2) Doğan Akademi – YKS TYT Kimya Soru Bankası

Dogan Akademi TYT Kimya Soru Bankasi

Kimya branşında soru tiplerinin değişmesi sebebiyle öğrenciler konularını tamamen bitirmiş ve kavramış olsalar dahi soru çözümlerinde takılabiliyorlar. Doğan Akademi tarafından tam da bu sorun gözetilerek hazırlanmış olan soru bankası orta zorluk seviyesindeki soruları içermekle beraber içeriği ve tarzı sayesinde tüm öğrencilerin kimya sorularının çözüm yöntemlerini kavrayabileceği bir kitaptır

 

 

Biyoloji YKS TYT Kitapları

 

1) Limit Yayınları – YKS TYT Biyoloji El Kitabı

Limit Yayinlari – TYT Biyoloji El Kitabi 1

Limit Yayınları tarafından çıkarılan konu anlatımlı kitap, TYT biyoloji konularını tamamlamak isteyen ve konu çalışmalarına yeni başlayan öğrenciler için idealdir.

Kitapta konu anlatımları için hazırlanan özel çözümlü örnek sorular da yer almaktadır. Müfredatı detaylı bir şekilde ele alan kitap, konuları pekiştirirken kendinizi sınama ve değerlendirme imkânı da vermektedir.

 

2) Okyanus Yayınları – YKS TYT Biyoloji 40 Seans Soru Bankası

Okyanus Yayinlari – TYT Biyoloji 40 Seans Soru Bankasi 2

TYT öğrencileri için Okyanus Yayınları tarafından yayımlanan kapsamlı soru bankası, biyoloji dersinde temel oluşturmak isteyen adaylar için ideal bir kaynaktır.

Kitap öncelikle ilgili konu hakkında bilgi verip sonrasında konuya dair soruları ile bilgilerin pekişmesini sağlıyor. Biyoloji çalışmaya sıfırdan başlayan ve kendini geliştirmek isteyen, temel oluşturmak ve orta seviyede sorular çözmek isteyen adaylar bu kitapla başlayarak kolaylıkla ilerleyebilir.

 

 

Coğrafya YKS TYT Kitapları

 

1) Benim Hocam Yayınları – YKS TYT Coğrafya Video Ders Defteri

Benim Hocam Yayinlari – TYT Cografya Video Ders Defteri

Benim Hocam Yayınları tarafından hazırlanan coğrafya konu anlatımlı kitabı, sınava hazırlanan öğrencilerin coğrafya konuları kolayca anlayabilmesi için videolu anlatımlara da yer verilmiştir.

Kitapta yer verilen konular sade ve oldukça akıcı bir şekilde ele alınmış olduğundan, coğrafya alan dersiniz olmasa bile tüm konuları rahatlıkla anlayabilmenizi sağlıyor. Kitapta yer verilen soruların videolu çözümlerine kare kod ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

2) 3D Yayınları – YKS TYT Coğrafya Tamamı Video Çözümlü Soru Bankası

3D Yayinlari – TYT Cografya Tamami Video Cozumlu Soru Bankasi

3D Yayınları tarafından basılan soru bankası, sınava hazırlanan öğrencilerin tümevarım yöntemi ile TYT coğrafya konularına yönelik soruları taramasını sağlıyor.

Soru bankası ÖSYM’nin çıkmış soruları analiz edilerek; kolay, orta ve zor sorular olmak üzere 3 farklı seviyede hazırlanmıştır. Ayrıca “Çözüm Bende” uygulaması ile takıldığınız soruların videolu ve açıklamalı çözümlerine de ulaşabilirsiniz.

 

 

Tarih YKS TYT Kitapları

 

1) Delta Kültür Yayınları – YKS TYT Tarih Özet

Delta Kultur Yayinlari – TYT Tarih Ozet

Delta Kültür Yayınları tarafından yayınlanan “TYT Tarih Özet” kitabı, TYT adaylarına pratik bir şekilde tarih konularını çalışma imkanı sunuyor.

Konu özetleri, çözümlü örnek sorular, tarama testleri, stratejiler ve ipuçlarına yer veren kitap, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ve ÖSYM soru tarzları da analiz edilerek yalın bir dille özetler sunacak şekilde hazırlanmıştır.

 

2) Hız ve Renk Yayınları – YKS TYT Tarih Soru Bankası

Hiz ve Renk Yayinlari – TYT Tarih Soru Bankasi

Hız ve Renk Yayınları tarafından çıkarılan kitap, ÖSYM tarzı yeni sorulara yer verirken, adayları kavram haritaları çıkarmak ve basamaklı zaman yönetimi gibi çeşitli soru çözme yöntemlerine yönlendiriyor.

Orta seviye diyebileceğimiz bu kitaptaki testler kırmızı, turuncu ve mavi testler olarak ayrılmış ve her testte farklı bir amaca odaklanılmış.

 

 

Felsefe ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi YKS TYT Kitapları

 

1) Benim Hocam Yayınları – 2+2 TYT Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Destekli Özet Konu Yaprakları

Benim Hocam Yayinlari – 22 TYT Felsefe Din Kulturu ve Ahlak Bilgisi Soru Destekli Ozet Konu Yapraklari

Benim Hocam Yayınları tarafından özel bir konsept ile hazırlanan kitap, içerik olarak hem felsefe hem de din kültürü konularına çalışmak isteyenler için oldukça faydalı.

Kitabın içeriği 2 sayfa konu anlatımı ve ardından 2 sayfa soru olarak tasarlanmış. Yeni sisteme uygun olan kitap aynı zamanda soru destekli konu özetlerine de yer veriyor.

 

2) Hız ve Renk Yayınları – YKS TYT Felsefe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

Hiz ve Renk Yayinlari – TYT Felsefe Din Kulturu ve Ahlak Bilgisi Soru Bankasi

Hız ve Renk Yayınları tarafından hazırlanan kitap, felsefe ve din kültürü derslerine bir arada yer veriyor. Kitap ÖSYM’nin soru tarzlarına uyumlu olmasının yanı sıra konu kavratma ve pekiştirme özelliklerine sahip olacak şekilde hazırlanmış.

Kitapta basamaklı zaman yönetimine göre kurgulanan testler süreyi etkili kullanmak açısından adayların önemli bir kazanım elde etmesini amaçlıyor. Kitabın sonunda sorularda kullanılan kavramları içeren bir sözlük de yer alıyor. Kitapta yer alan soruların videolu çözümleri de bulunuyor.

 

 

En İyi YKS AYT Kitapları

 

 

Türk Dili ve Edebiyatı YKS AYT Kitapları

 

1) Okyanus Yayıncılık – YKS AYT Türk Dili ve Edebiyatı Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

Okyanus Yayincilik – AYT Turk Dili ve Edebiyati Ozel Ders Konseptli Konu Anlatimi

“Okyanus Yayıncılık” tarafından yayınlanan kitap kolay seviyeden başlayarak edebiyatta temel oluşturmak veya konu tekrarı yapmak isteyenler için oldukça yararlı. Seviye olarak ise herkese hitap ettiği için kolay ve orta-kolay seviyede bir kitap diyebiliriz.

 

2) Editör Yayınevi – YKS AYT Edebiyat Konsensüs Soru Bankası

Editor Yayinevi – AYT Edebiyat Konsensus Soru Bankasi

“Editör Yayınevi” tarafından hazırlanan kitap kaliteli içeriklere sahip görselleriyle ve ders notlarıyla ön plana çıkıyor. Kitapta yer alan sorulara bakıldığında orta seviyede bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Matematik YKS AYT Kitapları

 

1) Karekök Yayınları – Matematik Sıfır

Karekok Yayinlari – Matematik Sifir

AYT matematik konularına çalışmaya yeni başladıysanız ve rahat ilerleyebileceğiniz bir kaynak arıyorsanız, başlangıç seviyesine uygun konu anlatımlarına sahip veya kolay seviye sorulardan oluşan Karekök Yayınları’nın Matematik Sıfır kitabından yararlanabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı üzere matematiğim sıfır diyenlere ve eksiklerinin farkında olan öğrencilere hitap eden kitabın her konuyu kendi içerisinde basamaklara ayırması, özetli konu anlatımının yanı sıra çözümlü sorulara da yer vermesi, ipuçları ve açıklamalı çözümler içermesi sayesinde matematik sorularını sıkıntısız olarak çözebileceksiniz.

Ancak matematik branşında orta veya daha üst seviyede iseniz bu kitap yerine daha üst seviye bir kitaba yönelmeniz vakit kazanmak açısından daha faydalı olacaktır.

 

2) Hız ve Renk Yayınları – YKS AYT Matematik Soru Bankası

Hiz ve Renk Yayinlari – AYT Matematik Soru Bankasi

“Hız ve Renk Yayınları” tarafından hazırlanan AYT Matematik Soru Bankası, giriş ve orta seviyedeki adaylar için; kavram haritaları ve basamaklı zaman yönetimi gibi özellikleri ile oldukça kullanışlı bir kitap olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca kitabın içerisinde yer alan yeni nesil soruların videolu çözümleri de bulunuyor.

 

 

Geometri YKS AYT Kitapları

 

1) Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayincilik – Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık tarafından çıkarılan kitap, geometri hakkında hiç bir bilgisi olmayan adaylar da dahil olmak üzere temeli zayıf olanlar için de kurtarıcı niteliğinde.

Kitap içerisinde adeta özel öğretmenden ders alıyormuşsunuz gibi açıklanan örnekler ile pratik anlatımlar sunuluyor ve ardından konuları pekiştirmek için sorulara yer veriliyor.

Ancak geometri branşında orta veya daha üst seviyede iseniz bu kitap yerine daha üst seviye bir kitaba yönelmeniz vakit kazanmak açısından daha faydalı olacaktır.

 

2) Çözüm Yayınları – 3D AYT Geometri Soru Bankası

Cozum Yayinlari – 3D AYT Geometri Soru Bankasi

Çözüm Yayınları tarafından Yeni ÖSYM Tarzına %100 Uygun” başlığıyla çıkarılan kitaptaki tüm soruların video çözümlerine ulaşmak, iOS ve Android platformlarında yer alan “Çözüm Bende” uygulaması sayesinde QR kod yöntemi ile oldukça kolay bir hale getirilmiş.

Kitap kolay, orta ve zor seviyeler olmak üzere 3 düzeyde testlere ayrılmış. Piyasada bulunan diğer kitaplardan farklı olarak “Tümevarım Testleri” ile ünite aralarına yerleştirilen tarama testleriyle de öğrencilerin konuları dinamik şekilde pekiştirmesi amaçlanmış.

 

 

Fizik YKS AYT Kitapları

 

1) Mikro Hücre Yayınları – YKS AYT Kuantum Fizik Konu Anlatımlı Soru Bankası

Mikro Hucre Yayinlari – AYT Kuantum Fizik Konu Anlatimli Soru Bankasi

Fizik konularına çalışmak için başlangıç seviyesinde bir kaynak arıyorsanız Mikro Hücre Yayınları tarafından hazırlanan kitap, konu anlatımlarının ilgili konuda en temel soru tiplerine yer veriyor. Bu açıdan fizik dersinde temel eksikleri olan öğrenciler için son derece uygun.

Konuları en temelden öğretme amacı ile hazırlanmış olan bu kaynak, yorum sorularından ziyade genellikle işlem sorularına yer veriyor. Eğer adım adım ilerlemek istiyorsanız sizin için doğru bir tercih olacağını söylemeliyiz, ancak, sınava hazırlanırken bu kitabın tek başına yeterli olmayacağını belirtmeliyiz.

 

2) Palme Yayınevi – YKS AYT Fizik Soru Kitabı

Palme Yayinevi – AYT Fizik Soru Kitabi

Palme Yayınevi tarafından hazırlanan kitap, kaliteli içeriği beraberinde orta ve üst seviyedeki soruları ile ön plana çıkıyor. Eğer fizik branşında belirli bir bilgi birikiminiz varsa ve temelinizi zorlayıcı sorularla daha da geliştirmek istiyorsanız bu kitap tam size göre.

 

 

Kimya YKS AYT Kitapları

 

1) Palme Yayınları – YKS AYT Kimya Konu Anlatımlı

Palme Yayinlari – AYT Kimya Konu Anlatimli

Özellikle fen bilimleri branşlarında uzman olan Palme Yayınları tarafından çıkarılan konu anlatımlı kitap, detaylı konu dağılımıyla kimya dersinde orta seviyelerde olan öğrenciler için oldukça faydalı bir içeriğe sahip.

 

2) Birey Yayınları – A Serisi Temel Düzey Video Çözümlü Kimya Soru Bankası

Birey Yayinlari – A Serisi Temel Duzey Video Cozumlu Kimya Soru Bankasi

Kimya branşına dair temeliniz veya kapsamlı bilginiz yoksa, ya da bildiğiniz konuları pekiştirmek ve tekrar etmek istiyorsanız Birey Yayınları tarafından yeni sınav sistemine ve müfredata uygun olarak çıkarılan bu kitap tam size göre.

Kitap içerisinde yer alan soruların video çözümlerinin de olması sayesinde adaylar takıldıkları soruları kolayca tespit edip çözümlere ulaşabiliyor.

 

 

Biyoloji YKS AYT Kitapları

 

1) Karekök Yayınları – YKS AYT Biyoloji Sıfır

Karekok Yayinlari – AYT Biyoloji Sifir

“Biyoloji dersinde sıfırım veya biyoloji konularına sıfırdan başlamak istiyorum.” diyenler için Karekök Yayınları tarafından çıkarılan kitabın konuları işleyiş ve anlatım tarzıyla bir çok konuyu tek başınıza kolaylıkla öğrenebilir ve biyoloji sorularında iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

2) Palme Yayınevi – TYT AYT Biyoloji Soru Kitabı

Palme Yayinevi – TYT AYT Biyoloji Soru Kitabi

Köklü geçmişi ile bilinen Palme Yayınevi tarafından piyasaya sunulan biyoloji soru kitabı, branşta orta düzeyde temele sahip adayların seviyelerini daha da ileriye taşıması için hazırlanmış.

Kitabın içeriğinde kolaydan en zora kadar her seviyeden adayın çözebileceği seviyede soruların aynı zamanda QR kod destekli videolu çözümleri de bulunuyor.

 

Coğrafya YKS AYT Kitapları

 

1) Limit Yayınları – YKS AYT Coğrafya El Kitabı

Limit Yayinlari – AYT Cografya El Kitabi

Limit Yayınları tarafından hazırlanan kitap, AYT coğrafya konularında çok fazla eksiği olanlar için faydalı bir kaynak olacaktır. Kitapta bol miktarda harita yer alıyor, bu sayede coğrafya çalışırken harita okuma ve yorumlama becerilerinizin de gelişmesi hedefleniyor.

Kitapta işlenen her konu, çok ayrıntılı bir şekilde olmasa da en önemli bilgilere yer verilerek anlatılıyor, bu sebeple kitap belirli bir temeli olmayan ve AYT coğrafya çalışmaya sıfırdan yeni başlamış adaylar için uygun olmayabilir. Bu tür adayların daha detaylı bir konu anlatım kitabına ihtiyacı olacaktır.

 

2) Okyanus Yayınları – YKS AYT Coğrafya Özel Ders Konseptli Soru Bankası

Okyanus Yayinlari – AYT Cografya Ozel Ders Konseptli Soru Bankasi

Okyanus Yayınları tarafından ÖSYM tarzına ve MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan bu yeni nesil kitap ile hem bilgi hem de yorum isteyen bir ders olan coğrafyaya dair tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Kitap yalnızca soru bankası olmamakla beraber konu eksiklerinizi tamamlamaya yarayacak detaylı konu anlatımları bulunan kısımlar, konu anlatımı videoları ve çözmekte zorlandığınız soru tiplerinin nasıl çözüldüğünü görebileceğiniz soru çözüm videoları da içeriyor.

 

 

Tarih YKS AYT Kitapları

 

1) Palme Yayınevi – YKS AYT Tarih Konu Anlatımlı

Palme Yayinevi – TYT AYT Tarih Konu Anlatimli

Palme Yayınevi tarafından hazırlanan orta seviye diyebileceğimiz kaynak, detaylı konu anlatımlarına sahip olmasıyla beraber yeni öğretim programına uygun olarak hazırlanmıştır.

Kitapta ünite sonlarında yer verilen konu testleriyle öğrenilen konuların pekiştirilmesi hedefleniyor. Bu sayede, adayların tarih konularını en iyi şekilde öğrenmesi sağlanıyor.

 

2) Limit Yayınları – YKS AYT Tarih Soru Bankası

Limit Yayinlari – TYT AYT Tarih Soru Bankasi

Tarih sorularını çözerken bilgi sahibi olmak kadar doğru yorum yapmak da önemlidir. Limit Yayınları tarafından hazırlanan bu kitabı çözerken yanlış yaptığınız soruların hangi konularda olduğunu ve çözümünü görmek istiyorsanız video çözümlerinden faydalanabilir ve eksiklerinizi tespit edebilirsiniz.

Tamamen ÖSYM tarzına uygun sorulardan oluşan kitabı konu çalışmalarınızı tamamladıktan sonra çözmenizi öneririz çünkü içerisinde zorlayıcı türden sorular da bulunuyor.

 

 

Felsefe Grubu (Felsefe – Psikoloji – Sosyoloji – Mantık) YKS AYT Kitapları

 

1) Yayın Denizi Yayınları – YKS AYT TEK Serisi Felsefe Grubu Konu Anlatımı

Yayin Denizi Yayinlari – AYT TEK Serisi Felsefe Grubu Konu Anlatimi

Yayın Denizi Yayınları tarafından hazırlanan orta zorluk seviyesindeki bu kitap ile psikoloji, sosyoloji ve mantık konularının daha iyi anlaşılması hedeflenmiştir.

Kitapta bulunan hatırlamayı kolaylaştırıcı tablolar ve bazı bilgilerin daha iyi anlaşılması için yönlendirici bilgiler sayesinde soru çözümüne geçmeden önce konu tekrarı da yapmış olacaksınız. Kitapta ayrıca psikoloji, sosyoloji ve mantık derslerinde soruları nasıl çözmeniz gerektiğine dair pratik bilgiler ve çözümlü örneklere de yer verilmiş. Kitabın sonunda bulunan kavram sözlüğü de konu çalışması ve soru çözümü yaparken çok işinize yarayacaktır.

 

2) Karekök Yayınları – YKS AYT Felsefe Grubu Soru Bankası

Karekok Yayinlari – YKS AYT Felsefe Grubu Soru Bankasi

Karekök Yayınları tarafından çıkarılmış olan soru kitabı, felsefe grubu derslerine ileri seviyede çalışmak isteyen öğrenciler için oldukça başarılı bir kaynak. Kitap ayrıca konu çalışmalarının ardından bol bol soru çözmek isteyen öğrenciler tarafından da tercih edilebilir.

 

 

 

En İyi YKS YDT (AYT Yabancı Dil) Kitapları

 

İngilizce YKS YDT Kitapları

 

1) İrem Yayıncılık – YKS İngilizce Soru Tipleri Soru Bankası

Irem Yayincilik – YKS Ingilizce Soru Tipleri Soru Bankasi

İrem Yayıncılık tarafından hazırlanan, kolay ve orta seviyede sorular içeren kitap, konu eksiği olmayan ve yalnızca soru pratiği isteyen, ya da konu çalışmalarını pekiştirmek adına soru çözmek isteyen öğrenciler için ideal bir kitap.

Kitap içerisinde 2000’den fazla özgün soru da barındırması ile yeni soru tiplerine aşina olmak isteyenler için bolca çeşitlilik sunuyor.

 

2) İrem Yayıncılık – YKS İngilizce Okuma, Kelime ve Çeviri Çalışmaları

Irem Yayincilik – Okuma ve Kelime Calismalari

Soru tiplerinin basitten başlayıp zora doğru gittiği bu kitap, paragraf sorularının yanı sıra çeşitli kelime çalışmaları da sunuyor. Bu sayede sınavda çıkabilecek kelimelere yer verip kelime pratiği yapmanıza imkan vermesinin yanında, okuma ve anlama becerilerinizi de geliştirmenize yardımcı olur.

 

3) Modadil Yayınları – YKS Dil Sınav Stratejileri 1 Gramer Konuları

Modadil Yayinlari YKS Dil Sinav Stratejileri 1 – Gramer Konulari

Modadil Yayınları tarafından çıkartılan Sınav Stratejileri serisinin ilk kitabı olan YKS Dil Sınav Stratejileri 1, sınava çalışmalarına yeni başlayanlar için uygun seviyede olan bir kitap.

Kitap, gramer konu anlatımının yanında yer verdiği küçük ipuçları ile soruların nasıl daha hızlı bir şekilde nasıl çözülebileceği hakkında tavsiyeler verirken, örnek sorular üzerinden de farklı çözüm önerileri sunuyor.

 

4) Benim Hocam Yayınları – YKS İngilizce Paragraf Soru Bankası

Benim Hocam Yayinlari – YKS Ingilizce Paragraf Soru Bankasi

YKS İngilizce Paragraf Soru Bankası, seviye olarak orta ve zor sayılabilecek tarzda sorular içermektedir. Paragraf sorularında zaman kazanmak ve başarı elde etmek için mutlaka çözülmesi gerekenler listenize ekleyebilirsiniz. Kitapta ayrıca soruların Türkçe çevirileri de yer almakta.