Evde hayvan besleyenler çok iyi bilirler. İnsanlar evcil hayvan beslerken özellikle kendilerine yönelik bir tehdit oluşturmaması gerektiği konusunda kararlıdır. Özellikle bazı hayvanlar evlerde beslenmeye uygun değildir. Bunun birçok sebebi olduğu gibi insanlar kendilerine saldırmayacak, kendilerini güvende tutacak olan hayvanlar arasında özellikle en fazla kedi ve köpek beslerler. Ancak bazı insanlar ise kedi ve köpek yerine yılan ve benzer hayvanları beslemeyi tercih edebilirler.

Evde beslenecek hayvanların sayısı son derece kısıtlıdır. Bunun birçok sebebi olduğu gibi, özellikle de bazı nedenler evlerde her hayvanın beslenmesini engelleyen en önemli sebeplerden bir tanesidir. Evde hayvan besleyecek olan insan kendisine saldırmayacak, evin düzenini bozmayacak ve güvenli olabilecek hayvanları tercih etmek zorundadır.

ABD ve diğer birçok ülkede insanlar evlerinde hayvan beslemek konusunda ilk sırada köpek ve kedileri seçerken, beslenmeyecek olan hayvanlar ise yırtıcı hayvanlardır. Bazı insanlar özellikle aslan veya benzer hayvanları evlerinde beslemek istese bile yasalar buna çoğu zaman için izin vermemektedir.

Evde beslenmeyecek olan hayvanlardan bir tanesi olarak timsah gösterilir. Ancak bazı ülkelerde bazı mafya babalarının timsah ve benzer hayvanlar besledikleri de apaçık bir şekilde bilinir. Bunun sebebi olarak ise insanların evlerinde aslında timsah ve benzer hayvanlar beslemek istedikleri zaman çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilecekleri yönünde oluşan büyük engellerdir.

Evlerde beslenmeyecek olan hayvanlara örnek olarak tilki ve benzer hayvanlar gösterilir. Bu hayvanların evlerde beslenmesini engelleyen en büyük şey yırtıcı ve insanı öldürebilecek, aynı zamanda ona verilebilecek doğal ortamın asla olmamasıdır. İnsanlar evlerinde doğal olarak kendilerine saldırmayacak, evde rahat edebilecek olan hayvanları tercih ederler ki gelecekte kendilerine güvenlik ve benzer yasal açılardan herhangi bir problem yaratmasın.

Dikkatli Olmak Gerekiyor

Evde hayvan besleyecek olan insanların en dikkat etmesi gereken konulardan birisi olarak evde beslenecek ve evde beslenmeyecek hayvanları düşünerek hareket etmesi gerektiğidir. Eğer ki evinizde beslemek istediğiniz yırtıcı hayvan var ise bu durum size yasal açıdan bazı sorunlar yaratabilir ve ciddi sonuçlar ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

 
Kategori:

Etiketler: