Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dolap uygulaması nasıl kullanılır? Dolap uygulaması Trendyol tarafından sunulmaktadır. Pratik bir kullanıma sahip olan aplikasyon günlük elbise, spor ayakkabı, tişört ve daha birçok ürünü kolay bir şekilde satmanıza izin verir. Bunun için sadece platforma üye olmanız gerekir. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra ürünleri eklemeniz ve alıcıları beklemeniz yeterlidir.

Dolap Uygulamasına Nasıl Üye Olunur?

Eğer Dolap uygulaması üzerinden satış yapmak istiyorsanız, ilk olarak kayıt olmanız gerekir. Mobil uygulamayı indirdikten sonra kayıt ol demeniz yeterlidir. Ardından karşınıza çıkan alanlar doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Eğer bulunuyorsa davet kodu da ilgili belirtilmelidir.

Formu dikkatli bir şekilde doldurduktan sonra üye ol demeniz kayıt işlemlerini başarıyla tamamlar.

Dolap Uygulamasında Neler Satılabilir?

Dolap uygulaması oldukça geniş bir ürün kataloğuna sahiptir. Dolayısıyla satış yapmak istiyorsanız, bunlardan herhangi birini tercih etmeniz mümkündür. Ana hatları ile,

 1. Hamile,
 2. Giyim,
 3. Ayakkabı,
 4. İç giyim,
 5. Kozmetik,

Gibi kategoriler vardır. Kadın, erkek, çocuk, bebek ve ev-yaşam ürünleri de buna dahildir. Dolayısıyla oldukça geniş çözümler sunar.

Dolap Uygulamasi Nasil Kullanilir 1

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dolap Uygulamasından Nasıl Bir Şey Satılır?

Dolap uygulamasından nasıl satış yapılır? Bunun için ilk olarak kayıt olmanız gerekir. Ardından hesaba giriş yapılmalıdır. Sonrasında alt kısımda ürün ekle bulunabilir. Buna dokunulduktan sonra ilgili ürün fotoğrafı ile eklenir. Ürün başlığı, kullanım durumu, marka ve beden opsiyonları, renkler belirtilir. Ardından da onay verilmelidir.

Böylece kargo ücretini karşılayan tarafı ve fiyatı belirttikten sonra tek yapmanız gereken alıcıları beklemektir.

Dolap Hesap Nedir?

Dolap uygulaması içinde bulunan hesap, tüm para hareketlerini gösteren yerdir. Bunun için profil menüsünde yer alan DolapHesap alanına tıklamanız yeterlidir. Geçmiş bölümünde DolapHesap bakiyesi ile o güne kadar yaptığınız tüm işlemleri ayrıntıları ile görmeniz mümkündür.

Ayrıca kargolanan ürünün alıcı tarafından teslim alınıp, sipariş onaylandıktan sonra kazandığınız tutarı görmeniz de mümkündür.

dolap-uygulamasi-nasil-kullanilir

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Dolap Fiyat Teklifi Nedir?

Dolap uygulaması içinde bazı ürünler teklife açık satış oranlarına sahiptir. Böylece kişiler ürüne bir teklif bırakabilir. Gelen teklifler 24 saat ile sınırlı olup alıcının sunduğu fiyat beğenilmediyse reddedilebilir. Böylece farklı görüşler incelenebilir. Ürün satıldığında ise gerekli güncelleme yapılır.

Dolap Uygulamasında Neler Satılamaz?

Dolap uygulamasında satışı yapılamayacak bazı ürünler vardır. Bunlardan bazıları aşağıda bulunan maddelerden incelenebilir;

 1. Altın
 2. Alkollü ürünler
 3. Döviz
 4. Cinsel sağlık ürünleri
 5. Evcil ve vahşi hayvanlar
 6. Elektronik sigara
 7. Askeri teçhizat

Bunların dışında farklı ürünler de vardır. Her hesabın buna dikkat etmesi gerekir.

Dolap Uygulamasında Bir Ürün Nasıl Silinir?

Dolap uygulaması içinde bir ürünü silmek mümkündür. Bunun için ürünün üzerine tıklayarak güncelle üzerine tıklamanız, ardından da en aşağı kaydırarak ürünü dolabımdan kaldır demeniz yeterlidir. Son onay da verilince ütün başarıyla silinir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Kategori: