Sivilceler ergenlik çağında başlayarak hayat boyu devam etme potansiyeli olan ancak en fazla ergenlik döneminde olan cilt sorunlarından bir tanesidir. Her ergen sivilce çıkaracak veya suratı sivilce dolacak diye bir şey olmadığı gibi hiç fast food tüketmeyen, asitli içecekler içmeyen ve çok sağlıklı beslenen ergenlerde de sivilce sorunu olabilir. Sivilceler zaman zaman acı verici olabilir, zaman zaman ise hiç acı vermeyebilir.

Sivilce nasıl tedavi edilir? Uzmanlara göre sivilcelerin uzun süre kalması söz konusu ise altta yatan bir sebep olabileceği için mutlaka bir cilt doktoruna (dermotoloji) görünmekte fayda var. Cilt sorunları arasında görülen sivilcenin tedavisi için en etkili sivilce kremleri piyasada satılıyor ve bunlar sivilce tedavisinde genelde başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilecek ucuz sivilce kremi oluyorlar.

Clindoxyl Jel

Sivilceleri Geçirmekte En Etkili 3 Krem!

Topikal bir jel olduğundan dolayı Clindoxyl Jel iltihaplı sivilceler ve iltihapsız sivilceler için en etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. 45 TL’lik 25 gramlık kutuda satılan kremin 1 kutusu ile sivilcelerin tedavisi mümkün olmakla birlikte kremi eczaneden satın aldıktan hemen sonra evde 25 derece ve altında ısıda olan bir ortamda tutulması önerilir. Kremi her gün 1 kez tercihen güneşe çıkılmayacak akşam saatlerinde sürülmesi öneriliyor.

Krem çarşaflarda ve giysilerde beyaz lekelere sebep olabileceği için buna karşı önlem alarak kullanılması önerilir. Aşırı dozda kullanım tedavi sürecini kısaltmamakla birlikte önerilmemekte, sivilceli bölgeye yetecek kadar 1 kez sürülmesi yeterli olacaktır. Eğer sivilceli bölge çok fazla sık sivilcelerden oluşuyor ise günde 2 kez sürmekte zarar yoktur.

Imex

Sivilceleri Geçirmekte En Etkili 3 Krem!

Imex 20 gramlık tüplerde pazarlanır. Günlük olarak sadece sivilceli bölgelerde yeterli miktarda ve düzenli olarak kullanılması durumunda en etkili sivilce kremleri arasında ilk sıralarda yerini alabilecek bir kremdir. Sivilce kremi olarak kullanılması dışında hafif pürüzlü ciltlerde de kullanılmakta olsa da sadece sivilce olan ciltler üzerinde kullanılması önerilir.

Benzamycin (Dikkatli Kullanılmalı*)

Sivilceleri Geçirmekte En Etkili 3 Krem!

Topikal bir jel olan ve eczane tarafından hazırlanan Benzamycin jel sivilce solüsyonları (kremleri) arasında içerisinde bulunan etkenler nedeniyle en etkili sivilce kremi olarak ilk 2 sırada yerini alabilir. Jel-krem olarak satışa sunulan ve devlet tarafından karşılanan Benzamycin eczane tarafından hazırlandıktan sonra dikkatli kullanılmalıdır.

Sivilce kremleri arasında en çok yan etki yapabilecek güçte olan Benzamycin, bazı hastalarda acil vakalara sebep olabilecek kadar ağır yan etkiler göstermeye varan sonuçlar yaratabilir ve hastaların bu kremi sadece önerilen dozda kullanması ve önerilen süre kadar kullandıktan hemen sonra çöpe atması öneriliyor. Aksi durumda hastaların acil vakalara dönüşebileceği uyarısı mevcut.

Bonus: Sivilce Sorunu Cilt Nedeniyle Olmayabilir

Sivilceleri Geçirmekte En Etkili 3 Krem!

Sivilce sorunu eğer iç organlar veya hastalık nedeniyle oluyorsa bu hastalık bir uzman tarafından kesin olarak tedavisi yapılmazsa kremler ve jeller işe yaramayabilir, veya bir süre sonra sivilceler cildiniz üzerinde tekrar oluşabilir. Sivilce tedavisi için bu krem önerilerini kullanmakta fayda olsa da mutlaka bir uzman hekime danışarak ve bilgi alarak sizin cilt tipiniz ve yaşınızla beraber mevcut fiziksel durumunuza uygun olup olmadığını öğrenerek kullanmanız önerilir. Kremler haplardan daha etkili olabilir ve bazı kremler ciddi yan etkiler ve reaksiyonlar ortaya çıkarabilir. Herkese iyi gelen krem size iyi gelmeyebilir.

Kategori: